استاندار مازندران خبر داد روسیه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورودر مازندران سرمایه گذاری می کند

0

استاندار مازندران خبر داد:

روسیه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورودر مازندران سرمایه گذاری می کند

 

روسیه یک میلیارد و 300 میلیون یورودر مازندران سرمایه گذاری می کند استاندار مازندران گفت : روسیه یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو برای توسعه زیرساخت شبکه ریلی دراین استان سرمایه گذاری می کند.

 

خانه خبرمازندران : ربیع فلاح در نشست کمیسیون سرعت بخشی به صادرات غیرنفتی در ساری افزود : این سرمایه گذاری برای برقی کردن شبکه راه آهن شمال کشور( گرمسار- اینچه برون) هزینه می شود که ۳۳۰ کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد.
وی اضافه کرد : مازندران از استان های پیشرو در جذب سرمایه گذاری روسیه برای تامین زیرساخت هاست به طوری كه از پنج میلیارد دلار سرمایه گذاری این کشور برای تامین زیرساخت های صادراتی در فاز اول حدود ۲۵ درصد به مازندران اختصاص یافت.

مقام عالي دولت در استان گفت: در شرایط فعلی سرمایه گذاری های خوبی در ساخت هتل و سایر زیرساخت ها برای جذب گردشگر و توسعه صادرات استان در حال انجام است.
فلاح افزود: دردولت تدبیر و امید زیرساخت های صادراتی به خصوص در حوزه حمل و نقل حدود ۶۰ درصد افزایش یافت.
وی نمونه های بارزاین افزایش زیرساخت ها را مربوط به بندرامیرآباد به عنوان یکی از مهمترین زیرساخت های حمل و نقل دریایی درحوزه صادرات دانست و گفت: درسال های اخیر تعداد اسکله های این بندر از ۹ اسکله به ۱۴ اسکله رشد یافت و ظرفیت بارگيري و تخليه کالا نیز در این بندر از سه میلیون تن به هفت میلیون تن ارتقاء یافت.

استاندارمازندران گفت: همچنین در بنادر نوشهر، فریدونکنار و بندر نفتی نکا نیز زیرساخت های خوبی برای توسعه صادرات و سوآپ نفتی ایجاد شده و این نشان از جایگاه مازندران در توسعه صادرات کشور است.
فلاح افزود: در شرایط فعلی این استان نه تنها توانایی صدور کالاهای تولیدی داخل استانی را به کشورهای حاشیه دریای خزر به خصوص روسیه دارد، بلکه می تواند کالاهای سایر استان ها را نیز به این کشورها صادرکند.
وی توسعه صادرات غیرنفتی را مرهون تلاش بخش خصوصی دانست وگفت: شرایط برای توسعه صادرات در این استان فراهم است و باید بخش خصوصی ما خود را برای جهش صادراتی آماده کند.
استاندارمازندران افزود: با اجرای برجام و رفع تحریم ها محدودیت ها برای صادرات کالاهای تولیدی کشور به خارج برداشته شد و باید از این فرصت به طور کامل استفاده شود.

فلاح گفت:عادی شدن روند توسعه تجارت خارجی درتمام زیربخش ها به زمان بیشتری نیازدارد، ولی درمدت اندک اجرای برجام نیز کارهای خوبی درحوزه مالی و بانک داری انجام شده است.
رئیس شورای توسعه صادرات مازندران با اشاره به گله مندی برخی تجار از موانع پیش روی صادرات کالا به خصوص به روسیه گفت: توافق های خوبی با روسیه برای کاهش موانع در بخش های گمرکی و صدور روادید انجام شد و بزودی شاهد تسهیل درامر صادرات به این کشور خواهیم بود.
فلاح افزود: ما برای توسعه صادرات نیاز به تولید کالاهای با کیفیت و ذائقه کشورهای هدف صادراتی داریم و این فرایند باید در حوزه تولید مورد توجه قرار گیرد.

قابل ذكر است در همایش سرعت بخشی به صادرات غیرنفتی مازندران دكتر محتشمي قائم مقام  وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات در کمیسیون مشترک ایران و روسیه ، براري معاون امور مجلس وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات و جمعي از سرمايه گذاران بخش خصوصي به بيان نظرات و ديدگاه خود در مورد توسعه صادرات پرداختند

Abbasnasari1326@gmail.com 

شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری  ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷ 

نظر خود را بیان کنید