وزیر ارتباطات در مازندران ۱۱ هزار میلیارد تومان در بخش آی سی تی کشور سرمایه گذاری شد

0

 وزیر ارتباطات :

در مازندران ۱۱ هزار میلیارد تومان در بخش آی سی تی کشور سرمایه گذاری شد

۱۱ هزار میلیارد تومان در بخش آی سی تی کشور سرمایه گذاری شد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای توسعه زیرساخت‌های آی سی تی در کشور در دو سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

 

خانه خبرمازندران : محمود واعظی در جلسه شورای كسب و کار و تولید محتوای  ICT در بابلسر افزود: برنامه‌های بسیار بزرگی برای توسعه زیرساخت‌ها داریم و در دو سال گذشته ۱۱ هزار میلیارد تومان در بخش دولتی و خصوصی سرمایه‌گذاری کردیم.

وی افزود: استان مازندران با توجه به اینکه ازنظر اقتصادی فعال بوده و یکی از درگاه‌های خارجی ایران و مرکزی برای گردشگری ایران است، میزان سرمایه‌گذاری در این استان در بخش زیرساخت‌های آی تی افزایش‌یافته است.

واعظی یادآور شد: تمامی قول‌ها برای توسعه زیرساخت‌های آی تی در استان مازندران محقق شده و پهنای باند استان به ۱۴۰ گیگابیت در ثانیه افزایش‌یافته درحالی‌که پهنای باند در ابتدای دولت پنج گیگابیت بر ثانیه بوده است و تمام شهرهای مازندران به نسل سه تلفن همراه مجهز شده‌اند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره توسعه زیرساخت‌ها برای ایام نوروز افزود: پیش‌بینی‌های لازم برای توسعه بی تی اس های سیار و افزایش پهنای باند شده و همکاران و بخش خصوصی در ایام عید آماده‌باش هستند.

واعظی در پايان اين جلسه در گفتگو با خبرنگاران به جلسه توسعه صادرات استان مازندران اشاره و با بیان اینکه فرصتی برای تبادل‌نظر با بخش خصوصی و اقتصادی استان فراهم شد گفت: در این نشست درباره مسائل فراروی صادرات، بانکی، گمرکی و برخی از تعرفه‌ها تبادل‌نظر شده است.

وی با اظهار اینکه قرار شد مسائل فراروی را حل کنیم یادآور شد: کمیسیون مشترک با ترکیه را فروردین‌ماه پیش روداریم و علاوه بر این بازار روسیه می‌تواند برای محصولات استان مازندران مناسب باشد.

وی اظهار داشت: درباره صادرات آبزیان به روسیه تعرفه‌ها را پایین آوردیم و قرار است نسبت به پایین آوردن تعرفه دیگر محصولات نیز برنامه‌ریزی کنیم.

واعظی بر لزوم توسعه روابط استانی بین دو کشور تأکید کرد و گفت: انشالله بتوانیم روابط بین آستارا خان، مازندران، داغستان و استان‌های حاشیه دریای خزر را بیشتر کنیم.

 

Abbasnasari1326@gmail.com 

شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری  ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷ 

 

نظر خود را بیان کنید