جمع آوری بهارنارنج یاد و خاطره دوران کودکی را زنده می کند . لطفا مانع نشوید!آقایان، بعدازبهارنارنج نگاهی هم به پیاده روهای شهر داشته باشید

0

دوربین خبرساز :

 جمع آوری بهارنارنج یاد و خاطره دوران کودکی را زنده می کند . لطفا مانع نشوید!

DSCF7121+DSCF7082+

آقایان ، بعدازبهارنارنج نگاهی هم به پیاده روهای شهر  داشته باشید

 

خانه خبر مازندران (عباس ناساری) : چه زیبا بود دوران کودکی درفصل بهار بهنگام جمع کردن بهارنارنج ، دورانی که جوانترها بهمراه بزرگترهای خانواده زیر درخت بهارنارنج با پهن کردن چادر مادر بزرگ و…. اقدام به جمع آوری بهارنارنج در محل ومقابل خانه خود می نمودند .

هرگز فراموش نمی کنم  وقتی که بهمراه بزرگترهای فامیل در فصل زیبای بهار با هیجان فراوان نسبت به جمع آوری گلبرگهای بهار نارنج این طرف وآن طرف با انرزی سرشار در تکاپوبودیم تا جلوی پدر بزرگ و مادربزرگ بخود ببالیم که ماهم در این سنت زیبا دخیل بودیم و گلبرگهای بهار نارنج بیشتری  جمع آوری نمودیم .

متاسفانه عصر امروز شنبه ۹۵/۱/۲۱ در یکی ازخیابانهای شهرستان قائمشهر یکی از نیروهای شهرداری این شهرکه در حال عبور بود شاهد اجرای سنت زیبای جمع آوری گلبرگهای بهارنارنج توسط یک مادر وپسربچه شدکه متاسفانه  مانع اجرای این سنت زیبا شد .

یادم هست که چندسال پیش هنگامیکه پهلوان بهنام طیبی نایب رئیس  وقت شورای اسلامی شهر قائمشهر و عضو فعال فعلی شورای شهر بهنگام شهردار شدن آقای حسینی در آن سالها ،در جریان یک بازدید از حریم فضای سبز راه آهن این شهر  به واحد خبر ( خانه خبرمازندران) اشاره داشت قصددارم  با همکاری دیگر اعضای محترم شورا وشهردار بموازات ریل راه آهن کار کشت  درختهای بهار نارنج را انجام دهیم تا سنت زیبای دوران کودکی خود و پدران و مادرانمان را زنده نگهداریم وآن پهن کردن چادر مادربزرگهای فامیل وجمع آوری بهار نارنج توسط بچه های پرشور خانواده ها می باشد  چرا که دیدن این گونه مناظر بسیار زیبا و خاطره انگیز خواهد بود وهمیشه در خاطره ها بیادگارخواهد ماند.

چه خوب است آقایانی که بعنوان یار و مدد کار شهرداری هستند بجای اینکه از جمع آوری بهار نارنج توسط خواهران و بچه های پرجنب وجوش ممانعت کنند ، از آنها حمایت نمایند تا گلبرگهای بهارنارنج بیهوده بهدر نرود وتوسط این عزیزان جمع آوری شود . شاید من اشتباه می کنم وکار شهرداری چی ها درست باشد .

حال سئوال اینجاست آیا وقتی که این بهارنارنج ها به نارنج تبدیل شدند همان مردم (که همکاران شهرداری مانع جمع آوری بهار نارنج آنها شدند ) می توانند از نارنج جمع آوری شده توسط شهرداری بهرمند شوند ؟ ومزه ترش و آبدار آن را خواهند چشید ؟ اگر این مهم برای مردم صادق است بفرمائید تا مورد استفاده عموم قرار گیرد .

آیا بهتر نیست ماموران پرتلاش وساعی شهرداری قائمشهر بجای جلوگیری از جمع کردن بهار نارنج توسط مردم ، بروند به خیابانها و پیاده روهایی که با چاله چوله های خود برای رفت وآمد عابرین پیاده مشکل آفرینی می کنند گزارش تهیه کنند و برای ترمیم  آن خواستار رسیدگی سریع  شوند تا کار دوربین خبرساز ما نیز کمتر شود ؟!

چاله چوله هائی که بهنگام یک بارندگی کوچک ، لباس عابرین پیاده را آلوده می کنند ، البته برای اینکه آقایان با اینگونه مشکلات بیشتر ملموس شوند بهتر است بهنگام بارندگی به پیاده روهای این چنینی ، که در تصاویر این صفحه مشخص می باشد قدم رنجه فرمایند تا کاملا موضوع را لمس نمایند.

مکان پیاده روی خیابان ساری جنب شیرینی فروشی خورشید قائمشهر…

DSCF7079+ DSCF7080+ DSCF7081+ DSCF7082+

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری  ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷ 

نظر خود را بیان کنید