از نگاه ، دوربین خبرساز : چه کسی جوابگوی اثرات زیان بارحشرات موذی استخر باتلاقی جنب مصلی نماز جمعه قائمشهر در هوای گرم تابستان خواهد بود ؟

0

از نگاه ، دوربین خبرساز :

چه کسی  جوابگوی اثرات زیان بارحشرات موذی و … استخر باتلاقی جنب مصلی نماز جمعه قائمشهر در  هوای گرم تابستان خواهدبود؟

چه خوب می بود چنین مکانهائی که در طول سال وسالها بجز آلوده کردن محیط زیست هیچ فایده ای ندارد ، بطور رایگان در اختیار افراد بیکار قرار می گرفت  تا شاید به پرورش ماهی ، لاک پشت و ازاین دست مشاغل ، حرکت مثبتی در مسیر اشتغال زائی برداشته شود !  و این مکان بظاهر عمومی نیز بازسازی می شد تا در زیباسازی اینگونه مکانها اقدامی موثر انجام گردد !

قانون شوراهای اسلامی با آخرین اصلاحات

 

DSCF9330+

DSCF9589+

خانه خبر مازندران(عباس ناساری) : چندسالی است که این مکان به اصطلاح استخر خیابان نهران که درقلب شهر قائمشهر و در چند ده متری مصلای نمازجمعه این شهرستان قراردارد ، در نابسامانی چندش آوری دست و پنجه نرم می کند و کسی مسئولیت رسیدگی آن را بعهده نمی گیرد یا حداقل تاکنون بعهده نگرفته است و معلوم نیست این مکان  به چه دستگاه و یا ارگانی مرتبط است .

واقعا  این مکان که زمانی به استخر خیابان تهران این شهرستان در نزد مردم ازجذابیت خاصی برخوردار بود و از زیبائی حداقل آن ، بهره می بردند متعلق  به چه کسی و کدام دستگاه ، اداره و یا شرکت است ؟ و اینکه چه کسی مسئول این وضع ناخوشایند درقلب شهرستان قائمشهر آن هم در مجاورت مصلای نمازجمعه شهرستان قراردارد ، است ؟ و چه کسی جوابگوی اثرات زیان بار حشرات موذی و دیگر جانوران مزاحم مثل موش و… در هوای گرم تابستان خواهد بود ؟ 

از ظواهر امر پیداست که این مکان یک مالک و مسئول دارد ، چرا که نیمی از فضای این استخر توسط شهرداری زیبا سازی  شده است که دستشان دردنکند  ، شاید این مکان متعلق به نساجی شماره یک ، نساجی شماره ۲ ، شهرداری یا …  باشد ولی آیا اعضای محترم شورای شهر قائمشهر ، محیط زیست و … که مسئولیت بالاتری نسبت به شهرداری در مسائل زیباسازی شهری و مشابه آن دارند وخود را دلسوز شهر می پندارند ، نباید در این زمینه وارد شوند و دخالت نمایند و در برطرف نمودن این معضل که مستقیما با سلامتی جامعه ارتباط دارد وارد عمل شوند ؟

قانون شوراهای اسلامی با آخرین اصلاحات

ماده ۱ – (اصلاحي ۵/۵/۱۳۸۲و۲۷/۸/۱۳۸۶) برای پيشبرد سريع برنامه هاي اجتماعي ، اقتصادي ، عمراني ، بهداشتي ، فرهنگي ، آموزشي وساير امور رفاهي از طريق همكاري مردم با توجه به مقتضيات محلی اداره امور هر روستا ، بخش ، شهر وشهرستان يا استان با نظارت شورايي به نام شوراي (روستا) ، بخش ، شهر و شهرستان يا استان صورت می گيرد و به منظور جلوگيری از تبعيض و جلب همکاری در تهيه برنامه های عمرانی و رفاهی و نظارت بر اجرای هماهنگ آن , شورای عالی استانها مرکب از نمايندگان شوراهای استانها تشکيل می شود.

 

تا به کی باید این مکان به شکل بسیار مشمئزکننده و بیماری زا ، در اثر ازدیاد حشرات و موشهای موذی و خانمان برانداز در این مکان پرسه زنند و به ما و شما بخندند که در این مهم بی توجه بودیم ؟

آقایان  مسئول ، از این  دست معضلات در سطح شهر و شهرستان فراوان یافت می شود که به خواست خدا  ، دوربین خبرساز خانه خبر همانگونه که از قبل قولش را داده بود ، از این پس درحد توان خود در این رسانه بیش از همیشه در موشکافی این دست نارسائی ها در سطح شهرستان های مختلف مازندران  رصد خواهد کرد و به اطلاع مسئولان و مردم شریف وشهید پرور شهرستان قائمشهر و مازندران خواهد رساند .

امید است بنا به بیانات همیشگی حضرت آیت ا.. معلمی امام جمعه محترم قائمشهر و نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری به اتفاق مهندس مهدی محمدی فرماندار فعال شهرستان قائمشهر که پیوسته خبرنگاران و اصحاب رسانه را ،  به پاس تلاش مضاعف در اطلاع رسانی به موقع و انتقاد کارساز پیرامون نارسائی ها و اخبار این شهرستان که در تکاپو هستند  مورد تشویق خود قرار می دهند ، همه مسئولان ذیربط و ذیصلاح در ادارات و دستگاههای اجرائی شهرستان نیز از انتقاد و اطلاع رسانی خبرنگاران واصحاب رسانه  ناراحت  و پریشان نشوند و  بجای جبهه گیری غیر معقول ، هر چه بیشتر  نسبت به رفع مشکلات موجود کوشا باشند تا شهری آبادتر، زیباتر و سالم تر داشته باشیم .

DSCF9589+

درتصویر فوق تصویر لاک پشت خوش ذوقی را مشاهده می کنید که با خیالی آسوده برلاستیکی که جان پناهش شده است حمام آفتاب گرفته و به دور از هیاهو و غوغای بیرون از این استخر فراموش شده و از نظرها مخفی مانده ، حال می کند ! کاش ما جای او بودیم واز همه دغدغه های  کمرشکن اجتماع به دورمی بودیم ، کاش !

 خوب است  چنین مکانهائی که در طول سال وسالها بجز آلوده کردن محیط زیست هیچ فایده ای ندارد ، بطور رایگان در اختیار افراد بیکار قرار گیرد تا شاید درجهت پرورش ماهی ، لاک پشت و ازاین دست مشاغل ، حرکت مثبتی در مسیر اشتغال زائی برداشته شود !  و این مکان بظاهر عمومی نیز بازسازی شود تا در زیباسازی اینگونه مکانها اقدامی موثر واساسی انجام شود !

کسی چه می داند شاید شد !

حداقل از زاد و  ولد پشه و موش که بهتراست !

 

گزارش تصویری استخر از نظرهای مسئولان شهری شهرستان قا ئمشهر به دورمانده بتاریخ  دوشنبه ۱۳۹۵/۳/۲۵  ساعت ۱۲:۳

DSCF9321+ DSCF9324+ DSCF9325+ DSCF9328+ DSCF9329+ DSCF9330+ DSCF9331+

 

گزارش تصویری استخر از نظرهای مسئولان شهری شهرستان قا ئمشهر به دورمانده بتاریخ  یکشنبه ۱۳۹۵/۳/۲  ساعت ۱۲ ظهر

 

DSCF9578+ DSCF9579+ DSCF9581+ DSCF9582+ DSCF9585+ DSCF9586+ DSCF9587+ DSCF9588+ DSCF9589+ DSCF9591+ DSCF9593+ DSCF9594+ DSCF9595+

Abbasnasari1326@gmail.com 

شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷  

نظر خود را بیان کنید