سرپرست شهرداری قائمشهر : خداوند زيباست و زيبايى را دوست دارد، بخشنده است و بخشش را دوست دارد، پاكيزه است و پاكيزگى را دوست دارد.

0

شهر تمیز با شهروندان مسئولیت‌پذیر

نظافت و پاکیزگی شهر مرهون زحمات شبانه روزی پاکبانان شهری 

خداوند زيباست و زيبايى را دوست دارد، بخشنده است و بخشش را دوست دارد، پاكيزه است و پاكيزگى را دوست دارد.

خانه خبرمازندران(عباس ناساری) : سالهای مدیدی است که رضارحیمی سرپرست جدید شهرداری قائمشهر را می شناسم وحال که او به این سمت افتخار خدمت به مردم شریف وشهید پرور قائمشهر را پیداکرد باید بگویم یکی از کارهای خوب شورای شهر این شهر همین انتخاب می باشد ، شاید خدای ناکرده در دیگر انتخابات شورا بعضا می شد شک وتردید را حس کرد ولی انتخاب رضارحیمی بدرستی اتخاب شد .، البته نمی خواهیم بگوئیم سرپرست جدید شهرداری خالی از اشکال ونقص است ، چرا که بی نقص فقط شامل باریتعالی است وبس .

به هرصورت امیدواریم رضارحیمی که از سابقه درخشانی برخوردار است بتواند اعضای شورای شهر را روسپید و مردم این شهرستان را بسوی شهری زیبا و تمیز هدایت کند وسلامتی  را به خانواده ها نوید دهد  وهمچنین امیدواریم در کنار ترافیک و آلودگی هوا، از زباله‌های شهری که به‌عنوان مهم‌ترین معضل زندگی در شهرها نام برده می‌شود ، شهروندان را از آن دور نماید .

قدر مسلم مسئوليت‌پذيري در قبال شهري كه در آن زندگي مي‌كنيم نشانه سلامت شخصيت هريك از ماست و در مقابل مشاهده صحنه‌هاي پرتاب زباله از داخل خودروها به بيرون، خالي كردن سطل‌هاي زباله داخل نهرها يا رها كردن كيسه‌هاي زباله در سطح معابر اصلي يا كوچه‌پس‌كوچه‌ها ……. از جمله مواردی است که باید بطور دقیق مورد بررسی و تحلیل قرار گیرد.

با روی کار آمدن حاج رضا رحیمی بعنوان سرپرست شهرداری قائم شهر تکاپوی جدیدی در بخشهای مختلف عمرانی ،خدمات شهری و… در شهرداری احساس میشود. بی شک ارائه خدمات مطلوب در همه بخشهای اداری و خدماتی بعنوان نقطه آرمانی منشور کاری سرپرست شهرداری قلمداد میشود.

 بامداد تا بامداد،سرلوحه برنامه های شهرداری قائمشهر

در این بین در کنار همه فعالیتهای عمرانی و خدماتی،چند شبی است که ما شاهد شستشوی کلیه معابر اصلی و فرعی شهر هستیم که از ساعات پایانی شب آغاز و تا پگاه صبح ادامه دارد. در این میان پاکسازي انهاري که به سبب عمليات عمراني با خاک و نخاله پر شده ، پاکسازي زمين هاي باز از زباله و نخاله، رفع گرفتگي انهار و پل هاي بسته، رفت و روب و شستشوي خيابان ها،گند زدائی شهر از جمله اقدامات شبانه شهرداری است که به صورت ۳ شیفته در حال اجراست.

reza-rahimi-11

 حاج رضا رحیمی شعار بامداد تا بامداد را سرلوحه برنامه های شهرداری دانست و اعتقاد دارد: مردم نبايد بين حوزه خصوصي و عمومي زندگي‌شان تفاوتي قائل باشند و رفتارهاي متعهدانه خود در قبال سلامت، بهداشت، نظم و انضباط حاكم در منزل شخصي خود را بايد به شهر به‌عنوان حوزه عمومي زندگي‌شان نيز تعميم دهند . تلاش شبانه روزی همکاران براي جمع‌آوري زباله و ارائه خدمات بیشتر وصرف هزينه‌هاي هنگفت در صورت همکاری شهروندان نتیجه خواهد داد.

وی میگوید: همه ما باید به شعار “شهرما خانه ما “پايبند باشیم.چراکه محور شهر سالم انسان سالم است و اگر شهروندان به طورمستمر و جدی درحفظ فضاهای عمومی شهر به خصوص حفظ پاکیزگی شهر نکوشند، به طورقطع هیچ مدیریت شهری نمی تواند در ارائه خدمات موفق باشد و یادمان نرود که شهر خوب یافتنی نیست بلکه ساختنی است .

سرپرست شهرداری قائمشهر اعلام داشت : از شهروندان عزیز درخواست دارم تا با همکاران و خادمین آنها در شهرداری همكاري كنند و زباله‌هاي خود را رأس ساعت ۹ شب از منزل به داخل سطل‌هاي زباله منتقل كنند.

جادارد سرپرست شهرداری قائمشهر که به سلامتی جامعه  وزیبائی معابر ، شدیدا اهمیت قایل هستند نسبت به معابری که ساکنین آن ( همچون خیابان سینا – سینا ۶ ودیگر محله ها) فاقد سطل زباله در نزدیکی منازل خود هستنداز مزایای حضور آقای رحیمی در پست جدید سرپرستی شهرداری شهرستان قائمشهر بهره مند شوند و جهت دوربودن حیوانات موذی چون موش وگربه ، حشرات وبوی بد زباله در فصول سال بویژه فصل تابستان ، از سطل زباله شهرداری سود جویند خصوصا که هرماه به پرداخت هزینه بابت جمع آوری زباله نیز محکوم هستند .

البته جندی پیش اهالی این منطقه (سینا ۶) به همکاران و مسولان ذیربط اطلاع رسانی کردند .

 

نظافت و پاکیزگی شهر مرهون زحمات شبانه روزی پاکبانان شهری 

سرپرست شهرداری قائم شهر تمیزی و زیبایی  شهر را مدیون تلاش های شبانه روزی پاکبانان و زحمتکشان شهرداری این شهر دانست و افزود:اگر امروز قائم شهر تمیز و پاکیزه است نتیجه تلاش پاکبانان بوده و بودن در کنار این عزیزان برای من افتخاری است.من دست یکایک این قشر پرتلاش را میبوسم و به همه این عزیزان خداقوت و خسته نباشید عرض میکنم.

 وی افزود: ارزشگزاری و بها دادن به پاکبانان ،حرمت ، تکریم و ارزش گزاری به کل مجموعه شهرداری می باشد.من از خانواده این عزیزان تشکر میکنم وتلاش دارم تا رفاه و آرامش خانواده آنان را فراهم کنم. این عزیزان برای آسایش مردم از خواب و خوراک و رفاه و آسایش خود  و خانواده میگذرند و بر ماست که از تلاش آنان قدردانی کنیم.

رضا رحیمی اساس اسلام را نظافت و پاکیزگی دانست و خاطر نشان کرد: ما همه بر اساس آموزه‌های دینی و توصیه‌ها و تأکیدات آیات و احادیث موظف هستیم تا با رعایت حقوق شهروندی خویش در حد توان نسبت به پاکیزه‌سازی محیط شهری خویش تلاش کنیم.

وی شب گذشته و در جریان عملیات شستشوی معابر اصلی و فرعی شهر به همکاران خدمات شهری گفت : شما عزيزان، ايثارگران عرصه پاکيزگي شهر هستيد. کار پاکبانان به دليل رزق حلال، موجب رضايت خداوند بوده و اقدامات و تلاش‌های شما در حفظ پاکیزگی شهر ارزشمند است. تلاش شما برای رفاه عمومی شهر و مردم ،شرافتمندانه و در خور توجه است، چون هر لحظه براي پاکيزگي محيط زيست شهري و جامعه تلاش مي کنيد.

رحیمی در ادامه خواستار همکاري و تعامل هر چه بیشتر مردم و مسئولان براي تحقق اهداف و رسيدن به سطح مطلوبي از خدمات شهري شد و اظهار داشت: لبخند رضايت مردم بالاترين پاداش براي مسئولين و خدمتگزاران است و اگر به واسطه قصور يک يا چند نفر، نارضايتي در جامعه ايجاد شود، خدمات ارائه شده حلاوتي نخواهد داشت.

گفتنی است هم اکنون در بخش رفت و روب و حمل زباله،شستشوی معابر و گندزدائی تعداد ۳۵۰ نفر بعنوان نیروهای واحد خدمات شهری در شهرداری قائم شهر مشغول فعالیت هستند که روزانه بیش از ۲۰۰هزار لیتر آب جهت شستشوی معابر قائم شهر مصرف میشود.

انشاا… که آقای رضا رحیمی از آب شرب برای شستشوی معابر بهره نبرد چراکه آب سرمایه ملی است ونباید آن را بیهوده به هدر داد ، مطمئنا این آب مصرفی برای شستشوی معابر شهری از آب شرب نیست .

شایان ذکر است که طرح گندزدائی معابر اصلی و فرعی شهر از روز یکشنبه  آینده با صرف ۴۰ تن آهک انجام خواهد شد.

DSC_9910-4

z2

z1

 

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷  

نظر خود را بیان کنید