بازگشایی معابر قائم شهر با هدف توسعه شهری قویاً دنبال خواهد شد.

0

شهردرتکاپوی آبادانی

رحیمی: بازگشایی معابر قائم شهر با هدف توسعه شهری قویاً دنبال خواهد شد.

 

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : یکی از مشکلات موجود در سطح قائم شهر کم عرض بودن خیابان های اصلی است که باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان شده است.

یکی از این مشکلات که جدی ترین آن نیز تلقی می شود بحث ترافیک است به طوری که در برخی خیابان های سطح شهر ترافیک به وضوح پیدا است.

اما شهرداری در اقدامی مناسب نسبت به تملک و بازگشائی و در نهایت عریض کردن برخی خیابان های اصلی اقدام کرده به طوری که علاوه بر رفع موانع ترافیکی باعث تسهیل در تردد خودروها نیز شده است.

واژه «بازگشایی» با انتخاب حاج رضا رحیمی به عنوان سرپرست شهرداری قائم شهر در مجموعه شهرداری به یک واژه متداول تبدیل شد.

بازگشایی های مد نظر در این واژه، بازگشایی معابری در سطح شهر است که اکثرا با تملک ملک‌های شخصی و با هدف تسهیل رفت و آمد شهروندان انجام می شود.

رحیمی از وقتی که به کرسی شهرداری قائم شهر تکیه زد ادبیاتی متفاوت از همتایان قبلی خود را وارد مجموعه شهرداری کرد.

وقتی که به فعالیت های شهرداری قائم شهر در ۱۹ روز حضور حاج رضا رحیمی به عنوان سرپرست شهرداری نگاه می‌کنیم، به خوبی می توانیم عملی شدن دیدگاه‌های توسعه ای وی را مشاهده کنیم. اصل بازگشایی معابر هم یکی از همین فعالیت‌هایی است که نگاه توسعه ای رحیمی را به خوبی نشان می دهد.

حاج رضا رحیمی ابراز داشت: همگان بهتر ازمن میدانند که شبکه معابر کار استخوان‌بندی شهر را همانند یک انسان انجام داده و بسیار اثر‌گذار است.

سرپرست شهرداری قائم شهر بازگشایی معابر اصلی را جزو ده‌ها عنوان پروژه مهم شهری برشمرد و تصریح کرد: توسعه و بازگشایی معابر سطح شهر فرصتی مناسب را در بخش‌های مختلف در اختیار مدیریت شهری و شهروندان قرار داده و استفاده از این فرصت‌ها می‌تواند توسعه پایداری شهری را به همراه داشته باشد.

 

رحیمی با اشاره به بازگشایی های انجام شده در مدت حضورش در سرپرستی شهرداری قائم شهر در نقاط مختلف شهرکه با هدف توسعه معابر شهری صورت گرفته تاکید کرد: بازگشایی‌های جدید در مسیرهای مختلف به توسعه و عمران و آبادانی قائم شهر کمک کرده و زمینه عمران و آبادانی شهر را فراهم می‌آورد . در ادامه سال هم اجرای چندین پروژه بازگشایی معابر در سطح شهر از سوی شهرداری هدف گذاری شده است.

وی پروژه های متعدد بازگشایی معابر را در راستای اهداف توسعه‌ای شهری می‌داند و معتقد است که با اجرای طرح‌های بازگشایی معابر علاوه بر امکان دسترسی شهروندان به معابر جدید، معضل ترافیک شهری هم مرتفع می‌شود . و همچنین اجرای این طرح ها که در راستای سیاست های شهرداری قائم شهر و با هدف رفع مشکلات و گره های ترافیکی است، به احیای بافت های فرسوده و زیبایی چهره شهر هم کمک می کند.

رحیمی اعتقاد دارد: بازگشایی هایی صورت گرفته یا در دستور کار با توجه به نیاز امروزه شهر توسط شهرداری شناسایی شده و انجام خواهند شد که تاکنون چندین مورد نیز اجرائی شده و ماشاهد تاثیرات ان در شهر هستیم.

وی گفت: با آغاز این پروژه در شهرداری قائم شهر،تا کنون چندین معبر مهم در سطح شهر شناسایی و بازگشایی شده‌اند که کارکرد مهم بسیاری از آن‌ها، درآوردن منطقه از بن بست‌هایی بود که بار ترافیک شهری را هم افزایش می دادند. از جمله این بازگشایی‌ها می توان به پروژه های به اتمام رسیده یا در دست اجرا در خیابانهای شریعتی – نبش سیدین،۲۰ متری کوی کشاورزی- خیابان امام- کوچه صاحب الزمان- جاده بابل- جنب پل تلار- حریم راه آهن- حریم سیاهرود و…..اشاره کرد.

کلیددار شهر خاطر نشان کرد: با بازگشایی این محور ها که از معابر و شریان‌های اصلی و مهم شهر به حساب می‌آید شاهد تحولات بسیار خوبی در این شهر در جهت دسترسی بهتر و آسانتر شهروندان هستیم.

وی تاکید کرد: پروژه بازگشایی مسیر حریم سیاهرود هم از جمله طرح های بازگشایی پیش بینی شده شهرداری بود که پس از انجام مراحل تملک توسط شهرداری قائم شهر صورت گرفته است.

رحیمی گفت: شهرداری در جهت تملک ۲۰۶ متر مربع از عرصه و اعیان ملک سرکار خانم کبریا کاظم نژاد بعنوان آخرین گره ترافیکی در این منطقه رقمی معادل ۲۵۰ میلیون تومان هزینه کرده است.

اما مهم ترین بخش سناریوی «بازگشایی‌»ها آنجاست که در کنار استمرار این طرح ها، تاثیر آنها بر زندگی روزمره شهروندان و تسهیل عبور و مرور آنها در سطح شهر به خوبی قابل مشاهده است. و شاید به همین دلیل است که شهروندان قائم شهری در مسیر اجرای پروژه های بازگشایی، در امر تملک زمین و دیگر امور به خوبی با شهرداری همکاری می‌کنند.

وی تصریح کرد: شهرداری در تلاش است با فراهم‌آوردن شرایط لازم ، خواست شهروندان مبنی بر بازگشایی این مهم را محقق و برآورده سازد.

رحیمی با اشاره به همکاری و تعامل مناسب شهروندان در اجرای طرح‌های شهرداری خاطرنشان کرد: کلیه مسئولین و مدیران اجرایی ، شهرداری را در تحقق کار بزرگ بازگشایی معابر یاری داده اند که از تمام آنان تقدیر و سپاسگزاری می‌شود.

گزارش تصویری بازگشایی معابر قائم شهر با هدف توسعه شهری

DSCF0368+ DSCF0371+ DSCF0372+ DSCF0375+ DSCF0376+ DSCF0379+ DSCF0380+ DSCF0381+ DSCF0383+ DSCF0385+ DSCF0386+ DSCF0389+

picture042-7+ picture213-2+

 

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید