سیدعلی ادیانی‌ : حضور دستیار ویژه رییس‌جمهور جهت ارزیابی عمق فاجعه و گزارش به هیأت دولت

0

 

سیدعلی ادیانی‌ :

 حضور دستیار ویژه رییس‌جمهور جهت ارزیابی عمق فاجعه و گزارش به هیأت دولت

DSCF5288+

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ؛ سیدعلی ادیانی پس از برگزاری جلسه روز شنبه با نماینده دولت در دفتر فرمانداری قائم‌شهر پیرامون بحران طوفان در این شهر گفت : بیشترین تخریب و آسیب شهرستان قائم شهر در حوزه برق بوده که با پیگیری های مسئولین در حال رفع شدن است. در حوزه آب تقریبا مشکلات ، مرتفع شده و اندک مشکلات مانده مربوط به حوزه برق است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس گفت : حضور جناب آقای حسین فریدون ، دستیار ویژه رییس‌جمهور به نمایندگی از هیئت دولت جهت ارزیابی محیط و دسته بندی مشکلات و برآورد ریالی خسارات و اعتبار مورد نیاز جهت اعلام به وزارت محترم کشور و هیئت دولت بوده است.
سیدعلی ادیانی‌ در پایان اظهار امیدواری کرد : بلافاصله پس از جمع بندی و برآورد خسارات از سوی مدیریت بحران شهرستان و استان ، مساعدت جهت معیشت مردم خسارت دیده آغاز گردد.

سیدعلی ادیانی در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت :

 برق ۱۵ درصد از مشترکان قطع است

هیئت دولت سریع تر اعتبار سیل زدگان مازندران را تخصیص دهد

DSCF528+

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس در تشریح آخرین میزان خسارت سیل استان مازندران گفت: برق ۱۵ درصد از مشترکان درحال حاضر قطع است و هیئت دولت باید سریع تر اعتبار سیل زدگان مازندران را تخصیص دهد.

سید علی ادیانی درگفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به وقوع سیل و طوفان اخیر در استان مازندران به ویژه شهرستان قائم شهر گفت : طوفان ۱۳۰ کیلومتری در ساعت در قائم‌شهر علاوه براین شهرستان ، چند شهر دیگر استان را تحت تاثیر قرار داده اما کانون ثقل و مرکز خسارت شهرستان قائم شهر است.

نماینده مردم قائم‌شهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی ، سیمرغ و جویبار در مجلس شورای اسلامی افزود : در جلسه روز گذشته ستاد بحران استان مشخص شد که بالغ بر ۲ هزار و ۶۰۰ واحد مسکونی در قائم‌شهر از ۱۰ تا ۱۰۰ درصد آسیب دیده است و در استان مازندران حدود ۶ هزار واحد آسیب دیده است.

برق تمامی نقاط شهری و روستایی امروز وصل می شود

DSCF5326+

ادیانی با بیان اینکه قطع برق مشترکان نخستین عارضه وقوع طوفان در مازندران بوده است، ادامه داد : علاوه بر این آب مشترکان قطع شد و آنتن دهی گوشی های موبایل به سختی صورت گرفت و خوشبختانه قطع گاز صورت نگرفته است.

وی یادآور شد: حدود ۱۵ درصد از برق مشترکان هنوز وصل نشده و با قطعی برق مواجه هستند، اما مقرر شده تا پایان امروز برق تمامی نقاط شهری و روستایی وصل شود.

 آخرین آمار خسارت ها تا پایان امروز به استاندار تحویل داده می شود

دکتر ادیانی با اشاره به حضور “حسین فریدون” دستیار ویژه رییس جمهور در مازندران برای آگاهی از آخرین وضعیت رسیدگی به سیل زدگان افزود : مقرر شده آخرین آمار خسارت ها تا پایان امروز به استاندار تحویل داده شود تا استاندار این گزارش را به وزارت کشور ابلاغ کند و وزارت کشور با فوریت این گزارش را به جلسه روز چهارشنبه هیئت وزیران ببرد،تا اعتبار لازم تخصیص یابد و خسارت وارده جبران شود.

وی با بیان اینکه خسارت فراوان بوده و مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند،ادامه داد: وحدت رویه و انسجام دستگاه های مختلف اجرایی و مدیریتی به رسیدگی ها و امدادرسانی ها سرعت بخشید و سبب تسریع در امدادرسانی ها شد.

نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هیئت دولت سریع تر به فوریت اعتبار لازم به سیل زدگان را تخصیص دهد تا بتوان با این کار تا میزان اندکی از لحاظ روحی و مالی برای مردم منطقه التیام به همراه داشته باشد.

 

دیانی در گفتگوئی اظهارداشت :

 مدیریت بحران کشور پاسخگو نیست 

استان معین وزارت نیرو برای قائم شهر تعیین شد

معاون وزیر نیرو در قائم شهر مستقر شدDSCF5361+

 

نماینده مردم قائم شهر ، سوادکوه ، سوادکوه شمالی ، جویبار و سیمرغ در مجلس شورای اسلامی گفت : متاسفانه سازمان اصلی مسئول مدیریت بحران در کشور پاسخگو نیست و از زمان وقوع طوفان تا کنون ، تماس های مکرر من با شماره ای که از سوی معاونت پارلمانی دولت اعلام شده بی نتیجه مانده است و علی رغم اینکه تلفنش زنگ می خورد اما پاسخی شنیده نمی شود .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دکتر ادیانی ، سید علی ادیانی با اعلام عمق خسارت طوفان به حوزه انتخابیه اش گفت : وقوع طوفان در شهرستان های مختلف خسارت های زیادی را بدنبال داشت و اوج این خسارات مربوط به قائم شهر بوده است که سرعت تندباد ۱۳۰ کیلومتر در ساعت گزارش شده است که شبکه های برق و آب شرب توامان قطع و مردم در شرایط بحرانی قرار گرفتند .

این عضو خانه ملت افزود : در همان ساعت اولیه با مدیریت فرماندار ، ستاد مدیریت بحران در فرمانداری قائم شهر تشکیل شد و همه دستگاههای اجرایی پای کار آمدند و شهرداری ، هلال احمر و بسیج کار امدادرسانی به آسیب دیدگان را با قدرت آغاز کردند که هم اکنون که با شما گفتگو می کنم ، همچنان این خدمات رسانی ادامه دارد.

ادیانی فعالیت شهرداری قائم شهر را در این بحران برجسته خواند و اظهار داشت : پس از وقوع طوفان همه خیابان های شهر مملو از درخت های قطع شده و سقف خانه ها و واحدهای صنفی شدند که با حضور مسئولانه شهرداری و پاکسازی معابر ، عبور و مرور در خیابان های شهر تسهیل شد و از این بابت از همه کارکنان شهرداری بویژه شهردار پرتلاش قائم شهر که مدیریت خوبی را اعمال داشته تقدیر می کنم.

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم با اشاره به پیگیری های صورت گرفته بیان کرد : با توجه به حوزه فعالیت اینجانب به عنوان نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس و ارتباط بخش اعظم بحران با وزارت نیرو بواسطه قطع آب شرب و برق منازل ، در اولین گام با معاونین وزیر نیرو در بخش های آب و برق تماس گرفتم و ضمن تشریح وضعیت بحرانی منطقه خواستار تسریع در رفع مشکلات شدم تا جایی که یکی از معاونین وزیر و مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب کشور مهندس جانباز ، از صبح در قائم شهر مستقر شده و شخصا مدیریت و کنترل بحران را بر عهده گرفته است .

این مسئول تعیین استان معین برای رفع مشکل آب و برق قائم شهر را از دیگر موارد پیگیری دانست و افزود : با پیگیری هایی که از سوی وزارت نیرو صورت دادیم ، برای تسریع در رفع نواقص برق و آب ، استان گیلان به عنوان استان معین برای این منظور تعیین شده است و خوشبختانه الان که با شما صحبت می کنم برق چاههای آب شهر وصل شده و طبقات همکف و اول نیز متصل به آب شرب شدند و تا ساعتی دیگر همه خانوارهای قائم شهری می توانند از آب شرب استفاده کنند و به تدریج به همه روستاها نیز تعمیم داده خواهد شد .

ادیانی در حوزه برق هم گفت : در حوزه برق هم فعلا برق ۵۰ درصد از مناطق شهری قائم شهر وصل شده و با کمک استان های معین بزودی همه مناطق می توانند از نعمت دوباره برق بهره مند شوند .

نماینده مردم قائم شهر از همه مسئولانی که از صبح تا کنون پای کار آمدند تا مشکلات مردم رفع شود تشکر کرد و گفت : از استاندار مازندران ، مدیر کل مدیریت بحران استان ، فرماندار و شهردار قائم شهر ، مدیران آب و برق استان ، هلال احمر استان و شهرستان و بسیج عزیز ، که از بامداد امروز تا همین لحظه در کنار مردم بودند و از هیچ تلاشی فروگذار نبوده اند تا مردم مشکلاتشان حل شود از طرف خودم و همکار ارجمندم جناب رضیان تقدیر و تشکر ویژه دارم .

نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس دهم با ابراز تاسف از عدم پاسخگویی رئیس سازمان اصلی مرتبط با بحران در کشور افزود : متاسفانه رئیس سازمان اصلی مسئول مدیریت بحران در کشور پاسخگو نیست و از زمان وقوع طوفان تا کنون ، تماس های مکرر من با شماره ای که از سوی معاونت پارلمانی دولت اعلام شده بی نتیجه مانده است و علی رغم اینکه تلفنش زنگ می خورد اما پاسخی شنیده نمی شود که قطعا از همه ظرفیت های نمایندگی برای پاسخگو کردن این سازمان به مردم و نمایندگانشان استفاده خواهم کرد .

ادیانی با عذرخواهی از مردم به خاطر مشکلاتی که پس از بحران بوجود آمد گفت : از مردم خوب و صبور قائم شهر پوزش می خواهم که آنگونه که شایسته این عزیزان بود ننوانستیم مشکلات را برطرف کنیم اما این اطمینان را می دهم که پیگیری ها تا رفع همه مشکلات ادامه خواهد داشت .

 

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید