طوفان مجدد در قائمشهر ؛ پویامهر معاون فرماندرای قائم شهر : خانه های طوفان زدگان قائمشهر سقف دار شدند هشدار مجدد هواشناسی

0

طوفان مجدد در قائمشهر

پویامهر معاون فرماندرای قائم شهر :

خانه های طوفان زدگان قائمشهر سقف دار شدند

هشدار مجدد هواشناسی

 

 همزمان با هشدار هواشناسی مازندران درباره احتمال بارندگی های رگباری و وزش تندباد از روز چهارشنبه (امروز) ؛ معاون فرماندار قائمشهر اعلام کرد که تا آغاز تاریکی سه شنبه شب (دیروز)، تمامی خانه های طوفان زدگان شهرستان دارای سقف شدند .

DSCF5361-

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : ایمان پویامهر شامگاه سه شنبه به  ایرنا گفت که تا عصر امروز ۱۰۰ تریلی ایرانیت در بین خانواده شهری و روستائی قائمشهر توزیع شده است .
وی با بیان اینکه ۶ بازرس ویژه در سطح شهر و روستا بر روند کارها نظارت داشتند تا خدمات رسانی به تمامی طوفان زدگان انجام شود ، افزود : ایرانیت ها با همکاری بنیاد مسکن ، دهیاری و بخشداری ها توزیع شده و در اختیار کسانی قرار گرفت که سقف خانه هایشان بین ۶۰ تا ۱۰۰ درصد خسارت دیده بود .
پویامهر گفت : همه دستگاه های خدمات رسان از صبح روز جمعه تاکنون همچنان در حوزه شهری و روستایی پای کار هستند و تلاششان این بود تا خانه هایی که بالای ۶۰ درصد خسارت دید تا آخر شب مشکلشان رفع شود.
وی افزود : همچنین واحدهای مسکونی که خسارت آنها جزئی است نایلون در اختیارشان قرار گرفت تا سقف خانه هایشان را برای دو روزی را که هواشناسی احتمال بارندگی رگباری را داد پوشش دهند تا از حالت بحرانی خارج شویم .

 طوفان مجدددر شهرستان قائمشهر

DSCF5439+

در همین حال رئیس ایستگاه هواشناسی قائمشهر دیشب به ایرنا گفت  تندبادی که برای امروز پیش بینی شده به طور قطع مانند طوفان بامداد جمعه نیست .
مسعود یعقوبی افزود : از چهارشنبه باد نسبتا شدیدی در منطقه آغاز خواهد شد که سرعت آن بین ۵۰ تا ۷۰کیلومتر تخمین زده می شود.
وی با بیان این که از بامداد چهارشنبه تا ظهر پنجشنبه شهروندان شاهد بارندگی در مناطق مختلف مازندران از جمله قائمشهر خواهند بود ، گفت که بارندگی این دو روز ملایم خواهد بود.
یعقوبی گفت : ممکن است که احتمال آب گرفتگی در رودخانه ها وجود داشته باشد، بنابراین شهروندان در این مدت از رفتن به کنار رودخانه ها امتناع کنند.

 هلال احمر آماده امداد رسانی

DSCF5395+

رئیس اداره هلال احمر قائمشهر هم در گفت و گو با ایرنا با بیان این که کار هلال احمر برای امداد رسانی به مردم تا ۴۸ ساعت است ، گفت : اما طوفان بامداد روز جمعه منجر شد تا تیم امداد همچنان به مردم خدمات دهد.
علی مختاری فر افزود : همچنان آمادگی خدمات رسانی به مردم را داریم ، اما این نایلون ها نمی تواند کار خاصی برای سقف خانه های مردم انجام دهد فقط به لحاظ روحی و روانی نقش مثبت دارد .
وی گفت که تاکنون ۱۱ تن نایلون برای بیش از ۲ هزار خانوار توزیع شده است.
رئیس اداره هلال احمر قائمشهر به اخطار هواشناسی و طوفان مجدد در این شهرستان اشاره کرد و افزود: تیم امداد و نجات همچنان آماده خدمات رسانی به مردم است و از هیچ کمکی دریغ نخواهد کرد .
مختاری فر گفت : تا جایی که نایلون به دست ما برسد در اختیار آسیب دیدگان قرار خواهیم داد چرا که طوفان گذشته قائمشهر که خسارت زیادی را برجای گذاشت منجر شد تا ما از مرزن آباد تقاضای نایلون داشته باشیم.
طوفان بامداد جمعه دوازدهم شهریور که باسرعت ۹۰ تا ۱۱۰ متر بر ساعت مازندران را در نوردید در ۱۳ شهرستان و بیش از ۲۰۰ روستا خسارت برجای گذاشت.
سرعت لحظه ای طوفان در قائمشهر ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت ثبت شده بود و به همین دلیل نیز این شهرستان بیشترین خسارت را در بخش های مختلف متحمل شد .
طوفان بامداد جمعه بر اساس اعلام هلال احمر به بیش از هفت هزارخانوار آسیب رساند ، باعث قطع برق ۷۰ درصد مشترکان در شهرستان های قائمشهر و آمل و ۱۰ درصد مشترکان شهرستان بابل شده بود.
هواشناسی مازندران پیش بینی کرده است که هوای استان بار دیگر از امشب بارانی شود و احتمال وزش تندباد رابرای روز چهارشنبه (فردا) پیش بینی کرده است .

DSCF5409+

DSCF5291+ DSCF5284+ DSCF5282+ DSCF5287+DSCF5369+ DSCF5375+ DSCF5376+ DSCF5380+

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید