یکی دیگر از طرحهای بزرگ عمرانی قائم شهر / رحیمی شهردارقائم شهر: تقاطع غیر همسطح جانبازان ،رفع گره ترافیکی خروجی شهر

0

 یکی  دیگر از طرحهای بزرگ عمرانی قائم شهر

رحیمی شهردارقائم شهر:

تقاطع غیر همسطح جانبازان ،رفع گره ترافیکی خروجی شهر

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر از آغاز عملیات اجرائی تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان خبر داد.

خانه خبرمازندران – عباس ناساری :  مهندس رحیمی شهردارقائم شهر اظهار داشت:اجرای این طرح بزرگ عمرانی ،کمک بزرگی به حل مشکل ترافیکی ورودی و خروجی شهر از محور ساری خواهد داشت.

 وی تاکید داشت: میدان جانبازان در مسیر اصلی شاهراه شمال کشور قرار داشته و به علت تقاطعی که با خروجی شهر به مرکز استان را دارد ، همواره در عبور و مرور اخلال ایجاد میشود و از این باب این نقطه از شهر همیشه در ت رافیک سنگینی قرار دارد.

شهردار قائم شهر با اعلام این مطلب که گزینه انتخابی جهت اجرای تقاطع غیر همسطح از میان چندین گزینه و در جلسات متعدد برگزیده شده تاکید داشت: اجرای این پروژه ترکیبی از مسیر رفت از بابل به ساری به صورت غیر همسطح و مسیر برگشت از ساری به صورت همسطح خواهد بود که این امر علاوه بر صرفه جوئی و کاهش هزینه مضافا” در تقلیل حجم پل جهت کمک به حفظ جداره تقاطع و خط آسمان خواهد بود.

وی ضمن قدردانی از حسن توجه مدیریت شهری علی الخصوص اعضای محترم شورای اسلامی شهر خاطر نشان کرد: لایحه مربوطه طی سیر تشریفات اداری در شورای اسلامی شهر در آذر ماه مورد تصویب آن شوراء واقع و مطالعات اولیه آن توسط مشاور ایمن تقاطع بررسی و کلیات آن در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کل کشور مورد تصویب اعضاء واقع گردید و مقرر شد طرح پیشنهادی از نقطه نظر تملکات اطراف پروژه و افزایش خطوط عبوری و گردشی مورد بازنگری قرار گیرد.

رحیمی بار دیگر از همه کسانی که در مسیر طراحی و تصویب و بازنگری این پروژه تلاش داشتند قدردانی کرد و افزود: سر انجام طرح مذکور در شورای ترافیک استان مورد موافقت واقع گردید.

مهندس رحیمی با اشاره به اهمیت اجرای این تقاطع خاطر نشان کرد:تقاطع پیش رو به طول ۶۱۰ متر که ۲۸۸ متر آن بصورت روگذر و الباقی بصورت رمپ خاکریز شده با اعتباری  بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال و ظرف مدت یکسال اجراء خواهد شد.

وی تاکید داشت: این تقاطع دارای ۱۳ متر عرض شامل دو لاین رفت و پیاده روی اورژانسی به صورت تک پایه به قطر ۳ متر اجرا خواهد شد. ارتفاع پل در بالاترین حد خود به ۸ متر رسیده و دارای ۶۰ عدد شمع ۲۵ متری مسلح خواهد شد.

شهردار قائم شهر با تاکید لزوم تملک بخشی از عرصه و اعیان اطراف اجرای پروژه گفت:در کنار تملک املاک باید به جابجائی تاسیسات ،تیرهای روشنائی،ترانسهای برق،کافوها و پستهای مخابراتی،تاسیسات گاز و آب اشاره کنم که الحمدالله و المنه  با همکاری و مشارکت خوب سازمانهای حفار در حال انجام می باشد.

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید