با سید مسعود طلائی پور ، هنرمند سینمای ایران در اوائل انقلاب

0

با سید مسعود طلائی پور، هنرمند وبازیگر سینمای ایران در اوائل انقلاب اسلامی

file00091

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : اخیرا با آقای مسعود طلائی پور هنرمند وبازیگر سینما تئاتر وتلویزیون دراوائل سالهای پیروزی انقلاب اسلامی طی یک نشست خودمانی بیاد آن روزها چند کلمه ای با این هنرمند وبازیگر سینما که در۶ فیلم بلند سینمائی نقش آفرینی نموده است  بگفتگو پرداختیم که ماحصل این گفت وشنود در پی می آید :

ابتدا از وی خواستیم خود را کاملا معرفی کند که اهل کجاست ، چند سال دارد واینکه در حال حاضر درکجا سکونت دارد که گفت :

p1960

 من مسعود طلائی پور متولد تهران هستم واز خدا تاکنون ۶۶ سال عمر گرفتم و خداوند بمن ۳  فرزند پسر بنامهای حسام الدین ، هومن و هژیر عطا کرد و در حال حاضر بدلیل اینکه همسرم قائمشهری می باشد در این شهرستان زندگی می کنم .

آقای طلائی پور؛ اگر امکان دارد اشاره ای به فیلمها وسریالهای تلویزیونی که در آن نقش داشتی چند کلمه ای اشاره کنید .

بله حتما ، ضمن تشکر از جنابعالی که مرا به یاد روزهای پرافتخار دوران پیروزی انقلاب انداختید  و چه عالی وهیجان انگیزبود آن روزها ، بهر تقدیر بنده افتخار دارم که درآن سالها بعنوان بازیگر شانس حضور وشرکت در سریال های تلویزیونی همچون (حسام الدوله ) ، (سنگ و شیشه) که از شبکه دو  و سریال ( شالیزار ) ، (پایتخت ۱ )  که از شبکه یک سراسری پخش می شد  .

 

آقای طلائی پور شما چطور به سینما راه پیدا کردید؟

file00062

ازآنجائی که کارگردان اولین فیلمم  برادرم بود و به من اعتماد زیادی در بازیگری داشت بهمین دلیل در اولین فیلم سینمایی اش به نام  ( یاردبستانی من )  از من استفاده کرد که کاراکتر یک معتاد را ، که نقش اصلی فیلم نامه بود به من واگذار کرد که بعد از پخش این فیلم اقای مسعود کیمیایی استاد بزرگ سینما بخاطر این نقش به بنده تبریک گفتند.

آقای طلائی پور ؛ ترانه ( یار دبستانی من ) که در یکی از فیلمهائی که شما در آن نقش آفرینی نموده اید ساخته وپرداخته چه کسی بود ؟ خصوصا اینکه در عصرکنونی به یک آهنگ جذاب و شنیدنی تبدیل شده است و خیلی گل کرده تا حدی که جز آهنگ های ماندگار ایران شد .

طلائی پور گفت : نام ترانه سرا وآهنگ ساز یار دبستانی من ،  منصور تهرانی بود .

 

لطفا به نام فیلمهائی که درآن نقش آفرینی کردید را اشاره کنید؟

در فیلم های یار دبستانی من ، حادثه ، بازرس ویژه ، کرکس های می میرند ، فانوس دریائی ،  برگ و باد  نقش داشتم.

file00102 p19008951

مصعود طلائی پور از بازی در سریالهائی گه در استان مازندران ( شبکه تبرستان ) نقش آفرینی نمود گفت : این افتخار را داشتم که طی دهه ۷۰ در شبکه استانی مازندران در چند سریال تلویزیونی بنام های  سال های طولانی ، آق والدین ،  و فیلم های بلند سینمایی همچون پایان نامه ، عهدی که با تو بستم . وتله فیلم( باجه بین الملل )حضور داشتم وایفای نقش نمودم  .

file00051

file00042 file00081

آیا شما در زمینه کارگردانی و یا فیلم نامه نویسی هم  فعالیت داشتید ؟

بله ، خوشبختانه مدتی در زمینه کار گردانی  فعالیت داشتم و چند فیلم طنزرا کارگردانی کردم  وبرای  تلویزیون چند فیلمنامه هم نوشتم که ساخته و پخش شد.

آقای طلائی پور ، در حال حاضر به چه کاری مشغول هستی ؟

همانطور که در بالا عرض کرده بودم من به خاطرهمسرم که اهل مازندران (قائم شهر) می باشد به  قائمشهر مهاجرت کردم و بهمین دلیل مدتی از حرفه مورد علاقه ام دور افتادم ولی در حال حاضر مشغول نوشتن یک فیلم نامه هستم.

 آقای طلائی پور آیا پیشنهاد و سفارشی به جوانانی که به کار هنر در سینما  ، علاقه دارند ودوستدارانی که به کار بازیگری  توجه می کنند صحبتی ندارید ؟

طلائی پور : حقیقتا باید اشاره کنم که برای بازیگر شدن صرفا علاقه خالی کافی نیست هم باید در این رشته تحصیل کرد هم باید برای قوی شدن در بازیگری تئاتر کار کرد . کسی که ژن این کار راداشته باشد زودتر موفق می شود.

در صحبت پایانی چیزی برای گفتن دارید ؟

برای من عشق به بازیگری از هر عشقی بالاتر است.

آقای طلائی پور یک سئوال دیگرداشتم ، آیا شما در این سن و با کوله باری از تجربه آمادگی برای بازی در نقش های مختلف را دارید؟

 طلائی پور : البته ، یک هنرمند سینما در هر سنی که باشند همیشه آمادگی این را دارد که برای عشقش یعنی سینما نقش آفرینی و بازیگری کند و در صحنه و درمقابل لنز جادوئی دوربین سینما وتلویزیون  هنر نمائی نماید .

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید