مرگ ۱۲۷ موتورسوار در مازندران

0

مرگ ۱۲۷ موتورسوار در مازندرانhavades-11

خاه خبرمازندران – عباس ناساری : به نقل از روابط عمومی اداره‌کل پزشکی قانونی مازندران، علی عباسی مدیركل پزشكی قانونی مازندران اظهار کرد: در ۹ ماه امسال تعداد کشته‌شدگان موتورسوارها در حوادث ترافیکی را ۱۲۷ نفر بوده است.

وی تصریح کرد: در ۹ ماه امسال ۵۱۰ نفر در حوادث رانندگی کشته شدند که از این تعداد ۱۲۷ نفر موتورسوار هستند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد کاهش داشته است.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران بیان کرد: براساس آمار شهرستان‌ها ساری با تعداد ۲۴، بابل با ۱۷ و بهشهر با ۱۰ نفر بیشترین و شهرستان‌ عباس‌آباد با تعداد یک نفر کمترین تلفات موتورسوار در آن به ثبت رسید.

این مسؤول افزود: بیشترین فوتی در ماه‌های مرداد با ۲۶، شهریور با ۱۷ و تیرماه با ۱۴ مورد بیشترین و کمترین آن با تعداد چهار نفر در آذرماه ثبت شده‌ است.

عباسی اظهار کرد: بیشترین گروه سنی که مرگ موتورسوارها در آن اتفاق افتاده، گروه سنی ۲۱ تا ۳۰ سال با آمار ۴۵(۳۶ درصد) فوتی است و بعد از آن گروه سنی ۱۱ تا ۲۰ سال با ۲۲(۱۷ درصد) فوتی در رتبه بعدی قرار دارد.

وی با اشاره به فوت تعداد ۹۶ (۷۶درصد) نفر از موتورسواران در محور برون‌شهری و روستایی و بقیه محور درون‌شهری بوده است، افزود: از تعداد ۱۲۷ نفر فوتی‌های موتورسوار در ۹ ماه امسال ۱۲۲ نفر مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه ۱۰۶ نفر راننده موتور و ۲۱ نفر سرنشین موتور هستند، گفت: بیشترین برخورد موتورسوار که منجر به فوت شده است به‌ترتیب مربوط به خودروهای پراید با ۲۸ نفر، پژو ۴۰۵ و ۲۰۶ هر کدام با هفت مورد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

عباسی در پایان گفت: شایع‌ترین علت مرگ موتورسوران در تصادفات، ضربه مغزی و عوارض ناشی از آن و سپس خونریزی وسیع، صدمات و شکستگی‌های متعدد از عوامل دیگر منجر به مرگ در موتورسواران در ۹ ماه امسال بوده که امیدواریم با رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و استفاده از کلاه ایمنی شاهد کاهش چشمگیر آن باشیم.

 

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید