حضرت آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران درخبرگان رهبری : مدال طلای مدیریت برازنده مهندس رضا رحیمی شهردار قائم شهر

0

حضرت آیت الله معلمی نماینده مردم مازندران درخبرگان رهبری :

مدال طلای مدیریت برازنده مهندس رضا رحیمی شهردار قائم شهر

اقدام جسورانه شهردار جوان وشجاع قائم شهر در ظرح پروژه بزرگ و بی نظیر عمارت «چهار درواز» تحول بزرگی درچرخه اقتصادی و گردشگری قائم شهر ایجاد می کند.

photo_2017-04-26_13-41-181

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : در روزهای پایانی سال ۹۵ ، خبر اجرای طرح بزرگ . بی نظیر « چهار دروازه » که حرکتی عظیم برای پاسداشت معماری اسلامی – ایرانی به شمار می رود موجی از شادمانی را در اقشار مختلف مردم قائم شهر برپا کرد .

شنیده شد که در دوره شهردار گذشته ، شهرداری قائم شهر میلیاردها تومان بدهی داشت . حال سئوال اینجاست شهردار جدید با قبول بدهی گذشته ، چگونه توانسته این همه زیر ساختهای شهری را شروع کند و هزینه عملیات انجام شده را تامین نماید ؟

 و اینکه  چگونه توانسته میلیاردها تومان بدهی گذشته را تسویه نماید وحتی کارخانه نساجی قائم شهر را نیز خریداری کند؟ آیا این بدان معنی نیست که عملکرد شهردار رحیمی با همکاری صمیمانه معاونین و کارکنان شهرداری در زیرساختها ، بسیار منطقی و اصولی بوده که توانسته قسمتی ازبدهی های گذشته را نیز پاس کند و هزینه های جاری را نیز تامین نماید ؟.

 

ابوالشهیدین آیت الله معلمی :

خدا را شاکریم که چنین جوانان برومندی چون شهردار رحیمی را نصیب این شهر نموده است

%d8%a7%d9%85%d8%a7%d9%85-%d8%ac%d9%85%d8%b9%d9%871

حضرت آیت الله معلمی ضمن گرامیداشت اعیاد این ماه عزیز، در جمع بزرگ ایثارگران و جانبازان ۸ سال دفاع مقدس از مهندس رحیمی شهردار ساعی قائم شهر به خاطر تلاشهای همه جانبه که با ابتکار عمل و سخت کوشی در مدت زمان تصدی ایشان در سمت شهردار قائم شهر تقدیر کرد و اظهار داشت : ما در این چند ماه اخیر شاهد تحولات چشمگیری در سطح شهر بوده ایم و آثار به جا مانده از تلاش و پشتکار ایشان در عرصه عمران و آبادانی شهر و همچنین خریداری کارخانه نساجی که یکی از بزرگترین دغدغه های این شهر و شهروندان بوده است را شاهد بودیم. خوشبختانه در موضوع خرید نساجی مهندس رحیمی با ریسک بسیار بالا خطرات فراوانی را به جان خریدند اما فرجام کار برای مردم این شهر شیرین بوده است.
خطیب جمعه قائم شهر در ادامه خاطر نشان کرد: در طول مدت ۱۴ سالی که در خدمت شهروندان عزیز قائم شهری هستم افراد زیادی را در جایگاه شهرداری دیده و در جریان کار آنها قرار داشتم اما مهندس رحیمی در میان همه این عزیزان دارای بالاترین رتبه و جزو بهترین ها بوده اند و از این بابت خدا را شاکریم که چنین جوانان برومندی را نصیب این شهر نموده است.
آیت الله معلمی با تاکید بر این موضوع که در این مسیر خطرهای فراوان و فراز و نشیبهای زیادی برای شهردار و مجموعه شهرداری وجود دارد خاطرنشان کرد: باید با توکل بر خدا و سعه صدر از خطرات و دشمنان عبور نمایند و بر توفیقاتشان بیفزایند.
آیت الله معلمی گفت : پروژه های ریز و درشتی در جای جای این شهر در حال اجراست که اینها از مدد و تفکر شهردار حکایت دارد. به هر کجائی از این شهر سر می زنیم شاهد عملیات عمرانی هستیم و رضایت مردمی را به دنبال خواهد داشت.

 

احمدی ریاست شورای اسلامی شهر:

رحیمی ، مدیری جهادی ،عملگرا و پایبند ارزشها و باورهای دینی است

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af%db%8c-%d8%b1%d8%a6%db%8c%d8%b3-%d8%b4%d9%88%d8%b1%d8%a71

جعفراحمدی گرجی ریاست شورای اسلامی شهر قائمشهر در مراسم تجلیل از ایثارگران وجانبازان هشت سال دفاع مقدس ضمن تبریک این اعیاد و خیر مقدم به حضار خاطر نشان کرد: رویکرد اعضاء شورا دوره چهارم در حوزه ایثار و شهادت و پاسداشت ارزش های اسلامی ،رویکردی ویژه وتامل برانگیزی بود .

وی تاکید داشت: در این راستا عملکرد و توجه شهردار ایثارگر و جهادی قائم شهر به مقوله ایثار و شهادت ،زمینه ساز و تجسم سازهمه آن ارزش ها و باورها بوده و این امر قابل تحسین و تمجید است.
وی افزود: از رویکردهای باورمندانه اعضای شورای اسلامی شهر به ویژه شهردار عزیزمان می توان به ساخت و نصب تندیس ها و سردیس های شهیدان (بلباسی، کهنسال، علاالدینی) و همچنین المان شهید مهدوی اشاره کرد.

احمدی گرجی گفت: این رویکرد نه از باب تبلیغات بلکه باورو اعتقاد مان بر این است که عزت ، افتخار و آرامش امروز ما مرهون رشادت های عزیزان جانباز و خانواده های صبور شان است.
ریاست شورای اسلامی شهر افزود: شتاب حرکت عمرانی وخدماتی در شهر قائم شهر با روی کار آمدن مهندس رحیمی،شهردار جوان وپر تلاش شهر ،آهنگ سریع وقابل توجهی به خود گرفت و پروژه هایی که در سال گذشته شاهد آغاز و بهره برداری از آن بوده ایم ، از جمله توجه ویژه به حوزه ایثار و شهادت نیز برجستگی خاص و قابل تاملی دارد.
احمدی در پایان ضمن قدردانی از تلاش پرسنل شهرداری گفت :سر آمد و بزرگترین ره آورد مهندس رحیمی را می توان در پروژه تقاطع غیر همسطح جانبازان خلاصه کرد که امروز با گذشت ۴ ماه از پروژه بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشتیم که در نوع خود بی نظیر بوده است واکنون با شهامت تمام  وگامهای استوار بسوی اجرای پروژه بزرگ ((چهاردروازه)) خیز بسیار جدی برداشته است که من امیدوارم در اجرای این طرح هم همانند دیگر اقدامات بزرگ در شهرداری موفق عمل نماید .

 

اقدام جسورانه شهردار جوان وشجاع قائم شهر درطرح پروژه بزرگ و بی نظیر اقتصادی با نام عمارت ( چهاردروازه)

456781

این روزها رضا رحیمی شهردار شجاع قائم شهر بعد از خرید کارخانه نساجی دست به یک کار جسورانه دیگر زد که همانا اقدام به اجرای پروژه و طرح بسیار بزرگ اقتصادی «چهار دروازه » که به صنعت گردشگری این شهر نیز کمک شایانی خواهد کرد زده است.

این طرح با شکوه با رشد اقتصادی و تولید واشتغال دراین شهرستان رابطه مستقیم دارد و یک طرح با معماری اسلامی و ایرانی می باشد وازطرفی نیز نام این شهر باصطلاح کارگری با دگرگونی کلی مواجه خواهدشد .

کمی بیشتر از عمارت چهار دروازه هسته مرکزی شهر که ادای احترام به معماری ایران اسلامی است بدانید ؛

مجموعه چندمنظوره عمارت ۴ دروازه مشتمل بر مجموع فضاهای میدان طالقانی، خیابان کارگر حدفاصل میدان طالقانی تا چهار راه فرهنگ، خیابان امام خمینی (ره) حد فاصل میدان طالقانی تا چهار راه چهارشنبه بازار، خیابان آیت ا.. صالحی مازندرانی حد فاصل میدان طالقانی تا چهار راه بازار ، خیابان مدرس حدفاصل میدان طالقانی تا چهار راه شورای شهر می باشد که با کاربری های تجاری، تاریخی، فرهنگی، خدماتی، پذیرایی و تفریحی، توریستی به شهروندان فهیم قائم شهر پیشکش شد.

 

رحیمی شهردار :

می توان مجموعه چند منظوره عمارت چهار دروازه  را یکی از عظیم ترین پروژه های زیباسازی کشور برشمرد

مردم شریف قائم شهر جهت اجرای کامل طرح عمارت چهار دروازه هیچگونه هزینه ای  پرداخت نخواهندکرد

6671

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر در خصوص هدف از اجرای پروژه عمارت چهار دروازه اظهار داشت : هدف اصلی در مطالعات و طراحی مجموعه چند منظوره عمارت چهار دروازه، ایجاد مهم ترین و حساس ترین منظر قابل پذیرش شهری در کنار حفظ اصالت محدوده هسته مرکزی شهر و احیاء و زنده سازی بافت تاریخی در بستر کاربری های دیگر بوده است که جدا از شکوه بصری بر پایه مفاهیم ریشه دار درمعماری ایرانی و اسلامی میباشد .

رحیمی امتیازات حاصل از اجرای این طرح را به این گونه بیان نمود که شهرداری و به تبع آن مردم شریف قائم شهر جهت اجرای کامل این طرح هیچگونه هزینه ای را پرداخت نمی نمایند و کلیه عملیات طراحی، اجرا، تأمین تجهیزات و لوازم و سرمایه گذاری طرح توسط شرکت مورد نظر تعهد و اجرا خواهد گردید که تا این مرحله بابت انجام مراحل مطالعاتی، تهیه نقشه های اولیه، انجام عملیات نقشه برداری با مجهزترین و به روزترین تجهیزات و امکانات موجود در کشور، تکمیل و تحویل نقشه های نهایی اجرایی، تکمیل و تحویل برنامه زمانبندی عملیات اجرایی پروژه، تکمیل و تحویل طراحی سه بعدی جداره نمایی مجموعه، طراحی و تحویل نقشه های جابجایی تأسیسات شهری و خدمات مرتبط و لازم تا این لحظه توسط طرف سرمایه گذار هزینه گردیده است.

شهردار قائم شهر اشاره داشت : از امتیازات دیگر این طرح می توان به روان سازی ترافیک با توجه به افزایش قطر میدانی حرکت مسیر بهسازی و تعریض مسیرهای اطراف و هدایت مسیر سفر برای دستیابی به مسیرهای ساده تر و روانتر اشاره کرد.

شهردارقائم شهر افزود : افزایش قیمت منطقه بویژه مغازه های موجود در بافت مجموعه عمارت چهار دروازه که با جداره سازی و نماسازی چهره ای متفاوت و ارزشمند پیدا خواهد نمود.
رحیمی اظهار کرد : با توجه به کاربری های ایجاد شده نیاز به کاربری های دیگر در شهر پر رنگتر خواهد شد که این خود ضمن ایجاد انگیزه سرمایه گذاری در شهر ، سرمایه گذاران و متخصصان زیادی را جلب خواهد نمود و با توجه به سطح معماری عمارت چهار دروازه، سرمایه گذاران جدید جهت دوام در حضوری شایسته می بایست سطح طراحی و اجرای خود را با طرح موجود وفق دهند که این خود باعث جهشی دیگر در امر ساخت بناهای شهری در قائم شهر خواهد بود.

وی گفت :  بالغ بر ۲۳۶۵۰ متر مربع جداره سازی و نماسازی تاریخی فرهنگی که از این باب می توان مجموعه چند منظوره عمارت چهار دروازه را یکی از عظیم ترین پروژه های زیباسازی کشور برشمرد.

 

رحیمی شهردار قائم شهر در ادامه در خصوص مشخصات کاربری های این پروژه تأکیدداشت  و بیان کرد:
احداث بالغ بر ۲۲۸۰۰ متر مربع فضا که طراحی آن با احتساب بالاترین استانداردهای آسایش و رفاه اجتماعی انجام پذیرفته است، در ذیل مختصری از این کاربری ها ارائه می گردد:
• احداث بالغ بر ۱۲۵۰۰ متر مربع فضا با کاربری تفریحی – توریستی شامل مشاعات دلپذیر و دیدنی با مناسبات و چشم اندازهای شبه باغ موزه که جهت تفریح و تفرج میهمانان رنگ دیگری خواهد داشت.
• احداث بالغ بر ۱۸۰۰ متر مربع فضای تاریخی و فرهنگی که از آن جمله می توان به حجم هایی چشم نواز چون برج میانی ۱۴ متری، ۸ برج ۱۱ متری در دروازه های ورودی و رواق های اصیل به همراه نقوشی از آجر، چوب، سفال، سنگ، سیمان، شیشه و کاشی و همچنین گالری هنرمندان در طبقه زیزین دروازه فرهنگ که فضایی مناسب جهت برقراری نمایشگاهی دائمی از آثار هنرمندان است، اشاره کرد.

 

لبیک به سال (( اقتصاد مقاومتی : تولید – اشتغال ))

photo_2017-04-26_13-42-07-21

 ادای احترام به معماری ایرانی اسلامی تجاری – تاریخی – فرهنگی – پذیرائی خدماتی – تفریحی – توریستی ، خدمتی دیگرازشهرداری وشورای شهرقائم شهر در لبیک به سال (( اقتصاد مقاومتی : تولید – اشتغال ))
مشخصات :
• ایجاد بالغ بر۲۲۸۰۰ مترمربع فضای چندمنظوره
• ایجاد بالغ بر ۲۳۶۵۰ متر مربع نماسازی تاریخی – فرهنگی
• ۴ دروازه ورودی به نامهای فرهنگ ، بازار ، ملی و صنعت
• ۸ برج ورودی به ارتفاع ۱۱ متر
• برج میانی به ارتفاع ۱۴ متر به نیت ۱۴ معصوم علیهم السلام
• ۵ سقف چند وجهی با نقوش کاشی بر روی رواق ها به نیت ۵ تن علیهم السلام
• ۱۲ نگار نقش برجسته آجر وکاشی از شمال به جنوب و ۱۲ نگار برجسته آجر وکاشی از شرق به غرب ، مزین به دعای فرج امام زمان (عج)
احداث کاربرهای خدماتی مشتمل بر دفتر مدیریت و کنترل مجموعه عمارت چهار دروازه، دفتر ستادی و اجرایی خدمات شهری، مخزن تجهیزات امداد رسانی سازمان آتش نشانی، جایگاه پلیس امنیت، جایگاه روزنامه فروشی و جایگاه گل فروشی.
• احداث بالغ بر ۲۵۰ متر مربع فضای اختصاص یافته به سرویس های بهداشتی آقایان و بانوان که در طبقه منفی دوم در هر چهار دروازه ورودی جانمایی گردیده است.
• احداث کاربری تجاری با فضای تقریبی به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع در طبقه زیرین میدان و خیابان های منتهی به دروازه های ورودی با نمای همگون با جداره های نمای بالا، با اصالت و کلاسیک.

 • الباقی صرف ایجاد و تکمیل کاربری تجاری به صورت بالکن و .. در نظر گرفته شده است. احداث بالغ بر ۷۰۰ متر مربع فضا با کاربری پذیرایی مشتمل بر رستوران و کافی شاپ و فست فود در محیط های سر پوشیده و روباز با چشم اندازهای دلنشین و با اصالت.

* احداث بالغ بر ۱۰۰۰ مترمربع فضا شامل ۸ پلکان ورودی، ۸ پله برقی و ۱۲ آسانسور باری – مسافری جهت تسهیل رفت و آمد شهروندان و میهمانان در طبقات مجموعه چند منظوره عمارت چهار دروازه. –

مهندس رحیمی شهردار قائم شهر در خصوص هدف از اجرای پروژه عمارت چهار دروازه اظهار داشت : هدف اصلی در مطالعات و طراحی مجموعه چند منظوره عمارت چهار دروازه، ایجاد مهم ترین و حساس ترین منظر قابل پذیزش شهری در کنار حفظ اصالت محدوده هسته مرکزی شهر و احیاء و زنده سازی بافت تاریخی در بستر کاربری های دیگر بوده است که جدا از شکوه بصری بر پایه مفاهیم ریشه دار درمعماری ایرانی و اسلامی باشد .

رحیمی اذعان داشت : مشخصات بصری این عمارت را می توان به ۶ بخش بیان نمود که به شرح ذیل می باشد :
• برج میانی به ارتفاع ۱۴ متر مربع به نیت چهارده معصوم علیهم السلام چهار دروازه وروردی به نام های دروازه فرهنگ (ورودی از خیابان کارگر)، دروازه بازار (ورودی از خیابان امام خمینی (ره))، دروازه ملی (ورودی از خیابان آیت ا.. صالحی مازندرانی)، دروازه صنعت (ورودی از خیابان شهید آیت ا.. مدرس) .

انتظار است که مسئولان قائم شهر با مکاتباتی مستمر خواستار تسریع در اجرای این پروژه توسط شهرداری قائم شهر شوند .

امید است به افکار عمومی احترام بگذاریم و از اجرای پروژه هایی از این دست که چهره شهر را زیبا خواهند کرد حمایت کنیم و با برگزاری نشست های مشترک و با ایجاد همدلی به توسعه و آبادانی قائم شهر ، که این روزها با سرعت در حال انجام است کمک نمائیم .

شایان ذکر اینکه این پروژه با نام « چهار دروازه » با عنایت به تاکیدات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی ، با سپردن کارها به بخش غیردولتی از سوی بخش خصوصی احداث و بافت مرکزی شهر با زیبایی تمام به مردم قائم شهر تقدیم و مطابق با وعده های رئیس جمهور محترم « امید » به جامعه شهری تزریق خواهد شد .

مردم هنر دوست قائم شهر این حرکت را گامی بلند در راستای توسعه متوازن قائم شهر دانستند و در تماس با رسانه ها از این اقدام شهرداری قائم شهر حمایت کردند .

هدایت آب های سطحی سرپوشیده طرح چهاردروازه ،نقش بسزایی در روان سازی ترافیک دارد

photo_2017-04-26_13-46-261

شهردار قائم شهر مزایای اصلاحی حاصل از اجرای این طرح  چهار دروازه را شامل موارد ذیل دانست و تأکید کرد:
• جهت احداث مجموعه عمارت چهار دروازه اصلاحاتی صورت خواهد پذیرفت که به خودی خود می توان از آنها به عنوان پروژه ای مجزا و درخور تحسین یاد کرد که در ذیل به اختصار شرح خواهیم داد:
• احداث کانال تآسیسات شهری به صورت لوپ با ابعاد ۷۰/۱ ٭۲ مترمربع قابل رفت و آمد نیروهای امدادی با قابلیت ایجاد هرگونه تغییرات و تعریضات کلیه تآسیسات شهری بدون نیاز به کنده کاری و تخریب معابر با متراژ تقریبی یک کیلومتر داخل مجموعه چند منظوره عمارت چهاردروازه که برای اولین بار در کشور توسط متخصصین داخلی طراحی و اجرا خواهد گردید و برگ سبزی است دیگر بر افتخارات قائمشهر که در راه آبادانی، گامی نیز در توسعه نوآوری و تخصص روز جهانی بر میدارد.

رحیمی خاطرنشان کرد: به دلیل این جابجایی و تغییر مسیرهای پیش آمده در روال انتقال نیروها تمامی تآسیسات شهری موجود در این منطقه نوسازی می گردد.

• نظر به جابجایی تآسیسات شهری داخل مجموعه به کانال تأسیسات شهری و نیاز مبرم تجهیزات انتقال تأسیسات اطراف منطقه به ترمیم و نوسازی به دلیل کهولت سن و تغییرات مسیرها غیر از محدوده عمارت چهار دروازه ، تمام تأسیسات شهری حوزه اطراف هسته مرکزی به طول تقریبی ۵ کیلومتر نیز منظم ، کارآمد و نوسازی می گردند.

• کلیه تأسیسات مرتبط به شرکتهای متولی انتقال و خدمات تأسیسات شهری که در سطح معابر، خیابانها یا بر روی دیوار نماهای موجود داخل محدوده عمارت چهاردروازه قرار دارند همگی پاکسازی و به داخل کانال تأسیسات شهری منتقل می گردند.

• در خارج از محدوده مجموعه عمارت چهاردروازه کلیه کانال های هدایت آب های سطحی با استانداردهای موجود محاسبه و ایجاد خواهد گردید تا محدوده با مشکل آب گرفتگی در فصل بارش رحمت الهی مواجه نگردد.

• تمامی کانال های هدایت آب های سطحی سرپوشیده و به محدوده تردد خودروها اضافه میگردد تا نقش بسزایی در روان سازی ترافیک منطقه داشته باشد.

• شعاعی در محدوده اطراف مجموعه عمارت چهاردروازه در نظر گرفته شده است تا با تغییر کفسازی خیابان ها از آسفالت به سنگفرش ضمن افزایش سطح ارزشمندی محدوده اطراف ، رنگ و منظر این محدوده از شهر نیز نقشی بایسته تر بیابد.

* احداث کاربرهای خدماتی مشتمل بر دفتر مدیریت و کنترل مجموعه عمارت چهار دروازه، دفتر ستادی و اجرایی خدمات شهری، مخزن تجهیزات امداد رسانی سازمان آتش نشانی، جایگاه پلیس امنیت، جایگاه روزنامه فروشی و جایگاه گل فروشی.

• احداث بالغ بر ۲۵۰ متر مربع فضای اختصاص یافته به سرویس های بهداشتی آقایان و بانوان که در طبقه منفی دوم در هر چهار دروازه ورودی جانمایی گردیده است.

• احداث کاربری تجاری با فضای تقریبی به مساحت ۳۲۰۰ متر مربع در طبقه زیرین میدان و خیابان های منتهی به دروازه های ورودی با نمای همگون با جداره های نمای بالا، با اصالت و کلاسیک.
• الباقی صرف ایجاد و تکمیل کاربری تجاری به صورت بالکن و .. در نظر گرفته شده است.

گزاش تصویری از نماهای مختلف طرح  بزرگ چهار دروازه قائم شهر

photo_2017-05-03_09-31-061 photo_2017-04-26_13-37-501 photo_2017-04-26_13-41-381 photo_2017-04-26_13-41-181 photo_2017-04-26_13-42-07-21 photo_2017-04-26_13-46-261photo_2017-04-26_13-46-051 photo_2017-04-26_13-45-231

Abbasnasari1326@gmail.com
شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

 

نظر خود را بیان کنید