وقتی که چهره شاد و پرامید پیشکسوت خبر مازندران بر روی دلشکستگیهایش پرده ای از آبرو می کشید….

0

امروز شاید یکی از به یادماندنی ترین روزهای کاری برای اصحاب رسانه قائمشهر بود

وقتی که چهره شاد و پرامید پیشکسوت خبر مازندران بر روی دلشکستگیهایش پرده ای از آبرو می کشید….

اگر چه جای بسیاری از بزرگان خالی بود…..
مرحوم استاد اسفندیار زرکوب، مرحوم استاد پرویز کشوری .  دوست خوبمان  جناب فرمرز درخشنده که این روزها دربستری بیماری آرمیده ، جابر معافی عزیز و ….

همه آمده بودند تا شانه های خسته این پیرمرد را در آغوش بگیرند و به او خداقوت بگویند
استاد خبر ، عکاس هنرمند و ورزشی نویس مقتدر قائمشهری….

نام عباس ناساری را که می شنویم پیر و جوان ، ورزشی و غیر ورزشی همه او را می شناسند و چه خوب گفت دکتر ناصر عمادی پزشک بدون مرز….

مهم نیست که انسانها چقدر مهم هستند ، مهم آنست که چقدر می توانند مفید باشند…
و عباس ناساری مفید بود حتی آن زمان که در بستر بیماری آرمیده بود
مثل فرامرز درخشنده سرپرست خبرگزاری ایلنا که چند صباحی است کارگران خسته و ناامید مازنی را چشم انتظار عریضه های حق طلبی شان نگه داشته است….
باشد که بیاموزیم تا نفس در تن آدمی باقی است باید سبوی جام آدمیت را سرکشید…..

جناب آقای محسن گرجی و سایر دست اندرکاران عرصه مطبوعات و همه کسانی که زیبایی امروز را رقم زده اید خداقوت و دست مریزاد….

 

جناب ناساری استاد ارجمند برایتان آرزوی سلامتی و سرافرازی دارم از آقای گرجی و همه کسانی که در خلق یک روز به یاد ماندنی برای پیر مطبوعات و شادی دلش تلاش کردن سپاسگزارم و اگر قصوری از سوی ما صورت گرفته به بزرگی خودتان ببخشید پاینده باشید .

 

خانم متانی  از

(خبرگزاری مهر – گروه استانها):

تقویم زندگی به ۱۷ مرداد رسید؛
خاطرات تلخ و شیرین خبرنگاران/ از«جمعه خونین»تا دغدغه های معیشتی
روز خبرنگار

ساری – تقویم به ۱۷ مرداد رسید و روز خبرنگار، بهانه‌ای می‌شود تا پای خاطرات تلخ و شیرین خبرنگارانی بنشینیم که سالهای سال از دردهای مردم نوشته اند.
خبرگزاری مهر – گروه استان‌ها: از ۳۶۵ روز سال تنها یه روز متعلق به خبرنگاران، همان قلم‌به‌دستانی که باوجود نبود امنیت شغلی و مشقت‌های فراوان در این حرفه زبان دلشان پردرد و دستشان برای حل مشکلات صنفی‌شان کوتاه است اما همچنان به دنبال پیگیری مطالبات مردم توسط مسئولین هستند.

خبرنگاران به‌عنوان ایثارگران و فدائیان در مشکلات مردمی و خدمات‌رسانی به این ملت هستند اما باوجوداینکه مشکلاتشان این روزها بیشتر از دیروز شدت گرفته و چشم‌هایشان خسته‌تر از روزهای پیشین و دل‌هایی که رمقی برای آینده شغلی‌شان ندارند بازهم به خاطر عشق به کار و حرفه مقدسشان سختی‌ها را تحمل کرده و به امید فرداهایی روشن روزگار می‌گذرانند.

عباس ناساری یکی از پیشکسوتان خبر ایران است که در آستانه هفتادسالگی، در شهرستان قائم‌شهر زندگی می‌کند، وی که باافتخار سابقه ۴۶ ساله خبرنگاری خود را مرور می‌کند، می‌گوید: من عاشق و مجنون کار خبری هستم و به خود می‌بالم که برای گرفتن آگهی به‌هیچ‌وجه ناز مسئولی را نکشیده‌ام.

این پیشکسوت خبر،  روزهایی را به یاد می‌آورد که از اینترنت و فکس و کامپیوتر خبری نبود و او خبرهایش را حتی تلفنی و یا به‌صورت دست‌نوشته به‌روزنامه می‌رساند اما عاشق بود و با تمام وجود از چاپ اخبار شهر و دیارش به وجد می‌آمد.

او که روزی صاحب یک لابراتور رنگی و ۲ باب خانه موروثی  خودرا  فدای خبر وخبرنگاری کرده بود با بغض می‌گوید: من خودم  وزندگی‌ام را فدای کار خبر کرده‌ام اما خوشحالم که برای جای‌جای وطنم خبر نوشتم و افتخار می‌کنم که عکاس و خبرنگار ورزشی هستم.

این خبرنگار ۷۰ ساله از نبود امنیت شغلی برای خبرنگاران گله‌مند است و بیان می‌دارد: من و خانواده ۸ نفره‌ام بیمه نیستیم، اما باوجود همه مشکلات با عشق به کار خود ادامه خواهیم داد.

این خبرنگار ورزشی،  در مرور خاطراتش روزهای تلخی رابیاد می‌آورد، روزی که تیتر” جمعه خونین ” را بر روزنامه‌هایش قلم زد، در این خصوص می‌گوید: ۳۴ سال پیش، وقتی تماشاچیان وفادار نساجی قائم‌شهر برای دیدن مسابقه تیم محبوبشان به بندر ترکمن می‌رفتند، تصادف کرده و طی این حادثه ۱۳ نفر کشته‌و ۱۳ نفر مجروح می‌شوند، که ۹ نفر ازاین تعداد قائم شهری بودند ، لذا  باید گفت آن جمعه خونین تلخ‌ترین خاطره حرفه خبرنگاری من محسوب می‌شود.

وی همچنین از حادثه ریختن سقف ورزشگاه در بازی شموشک نوشهر با تیم پرسپولیس تهران در جام حذفی کشور  و ریختن سقف مدرسه مجاور ورزشگاه  نوشهر بهنگام دیدار  شموشک مقابل استقلال تهران هم به‌عنوان خاطره تلخ یاد می‌کند.

 

کیوان سیر

عکاس وحبرنگار ورزشی

سلام و سپاس فراوان و خداقوت به همکاران خبرنگاری که امروز تشریف آوردند و باحضور خود یکی از بهترین روزها را برای استاد ناساری رقم زدندو دست مریزاد به جناب گرجی عزیزکه بانی این کار پسندیده بودند و در پایان هم آرزوی سلامتی داریم برای استاد درخشنده عزیز

 

محمدکاظمی

خبرنگار چیره دست ورزشی

سلام. وقت بخیر. خدا همه موسپیدان عرصه مطبوعات در استان به خصوص استاد فرامرز درخشنده و استاد شهرام ناساری را حفظ کند؛ سایه شان بر سر اهالی رسانه استان مستدام باشد.

خبرگزاری فارس (قائم شهر) :

با حضور اهالی رسانه و ورزش صورت گرفت

قدردانی از نیم‌قرن فعالیت خبری عباس ناساری در قائم‌شهر

آیین نکوداشت نیم قرن تلاش عباس ناساری خبرنگار قائم‌شهری با حضور بزرگان و پیشکسوتان عرصه خبر و رسانه استان مازندران در شهرداری قائم‌شهر برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان قائم‌شهر، شامگاه امروز (۹۶/۵/۲۲)  آیین نکوداشت نیم قرن تلاش عباس ناساری خبرنگار قائم‌شهری در سالن آمفی‌تئاتر شهرداری برگزار شد.

در این مراسم که با حضور بزرگان و پیشکسوتان عرصه خبر و رسانه استان و شهرستان، به همراه تنی چند از مسؤولان و ورزشکاران برگزار شد از زحمات پنجاه ساله عباس(شهرام) ناساری پیشکسوت عرصه خبر ورزشی و رسانه تجلیل به عمل آمد.

سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در مازندران با بیان اینکه ناساری را چهار دهه است که می‌شناسم، اظهار کرد: وی یکی از فعالان عرصه خبر است و به حرفه خود عشق می‌ورزد.

نجفی افزود: خبرنگاران در عرصه فرهنگی عاشقانه قلم می‌زنند و این کار را به امید کسب درآمد انجام نمی‌دهند.

وی تصریح کرد: ناساری از جمله خبرنگارانی است که این حرفه را برای کسب درآمد و برای گذران زندگی انتخاب نکرد بلکه با عشق وارد کار شد.

سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی در مازندران حرفه خبرنگاری را برای آگاهی‌بخشی به نسل آینده مؤثر دانست و گفت: در مازندران و شهرستان قائم‌شهر، در تجلیل از خبرنگاران کم‌لطفی می‌شود.

یکی از ورزشی‌نویسان استان مازندران با بیان اینکه سکانداران فرهنگی جامعه به‌خوبی نمی‌دانند جایگاه ورزشی نویسان کجاست، اظهار کرد: چرا باید بعد از ۵۰ سال از زحمات یک خبرنگار تجلیل کرد.

شعبان وفایی‌نژاد افزود: برای قهرمان شدن در یک حوزه و رشته ورزشی، چهار عامل استعداد، مربی، امکانات و خبرنگار مهم است.

وی در پایان گفت: آن‌چیزی که ناساری را الگو قرار داده است این است که حتی یکبار هم ندیده‌ام وی از حوزه عدالت محوری و شایسته سالاری عدول کند.

 

رحیم دست نشان

سرمربی سابق نساجی

 رحیم دست نشان بازیکن اسبق فوتبال مازندران نیز از دوستی و آشنایی ۶۰ ساله خود با شهرام ناساری گفت و افزود: افتخار داشتم با وی فوتبال را آغاز کنم و همبازی باشم.

رحیم دست‌نشان ادامه داد: هیچ‌وقت به یاد ندارم که شهرام ناساری، قلمش را به نامردی بلغزاند و درستش این است که از شخص در زمان حیاتش تشکر و قدردانی کرد.

 

آیت‌الله علی معلمی، امام جمعه شهرستان قائم‌شهر، محمدعلی شیرسوار و احسان اسماعیلی، منتخبان شورای پنجم، شهردار قائم‌شهر، ناصر عمادی پزشک بدون مرز، علی امیری مدیرعامل و فرزاد مجیدی سرپرست باشگاه نساجی مازندران، ورزشکاران و جمع کثیری از خبرنگاران در این مراسم حضور داشتند

 

رضا نادری

مدیر سایت خبری (قائم خبر)

تجلیل مسئولان و خبرنگاران قائمشهری از خبرنگار پیشکسوت

 

عصر روز یکشنبه مورخ ۲۲ مرداد سال جاری مراسمی به مناسبت تجلیل از زحمات نیم قرن مجاهدت خبرنگار ارزنده ، آقای عباس ناساری در سالن آمفی تئاتر شهرداری برگزار شد.

ناساری از سال ۵۵ کار خبرنگاری را آغاز کرد و در این سال ها به عنوان خبرنگار ورزشی برای روزنامه اطلاعات ، دنیای ورزش ، ابرار ورزشی ، کیهان ورزشی و  عکس و خبر تهیه کرد.
وی که اکنون بیش از ۷۰ سال سن دارد ، همچنان دست به قلم و دوربین است و در تمامی برنامه های خبری شهرستان شرکت می کند.

آیت‌الله علی معلمی(امام جمعه شهرستان قائم‌شهر)،محمدعلی شیرسوار و احسان اسماعیلی(منتخبان شورای پنجم)،شهردار قائم‌شهر، ناصر عمادی پزشک بدون مرز،علی امیری مدیرعامل و فرزاد مجیدی سرپرست باشگاه نساجی مازندران،کیادهی(عضو شورای شهر ساری)، ورزشکاران و جمع کثیری از خبرنگاران در این مراسم حضور داشتند.

آقای رضا نادری هرگز فراموش نمی کنم که شما مرا به پیوستن به عرصه مجازی تشویق کردی  ومن که اصلا به دنیای مجازی هیچ آشنائی نداشتم الان خودم دارای (سایت خبری ، تحلیلی (خانه خبرمازندران) هستم ، البته بعد از چند سال که با سایت شما (قائم خبر) در زمینه اجتماعی و ورزشی همکاری تنگاتنگی داشتم واقعا یادش بخیر .

 

http://ghaemshahr.ir/images/00janba/39/photo_2017-08-12_07-30-00.jpg

http://ghaemshahr.ir/images/00janba/39/photo_2017-08-12_07-29-07.jpg

 

 

سایت سلام ساری

تقدیر و تجلیل از ۵۰ سال خدمت عکاس ورزش نویس قائمشهری

به گزارش سلام ساری، به همت دکتر محسن گرجی رئیس انجمن های ورزشی شهرستان قائمشهر و نایب رئیس رسانه های مجازی مازندران و با همکاری شهرداری قائمشهر ، سازمان بسیج ورزشکاران مازندران ، باشگاه استقلال ، خانه مطبوعات مازندران و اداره ارشاد شهرستان قائمشهر ، مراسم تجلیل از زحمات ۵۰ ساله عباس ناساری یکی از چهره های برجسته رسانه ای و تصویر بردار و خبرنگار ورزش مازندران در سالن اجتماعات شهرداری قائمشهر برگزار شد.

برپایه این گزارش در این مراسم حضرت آیت اله معلمی امام جمعه قائمشهر ، محمدی کیادهی مدیرعامل باشگاه استقلال ساری، رحیم دست نشان یکی از پیشکسوتان فوتبال مازندران ، آقای نجفی سرپرست روزنامه جمهوری اسلامی  درمازندران به ترتیب در رابطه با جایگاه عباس ناساری و زحمات چندین ساله اش در ورزش و رسانه های مازندران سخنرانی کردند .

گفتنی است شعبان وفایی نژاد  خبرنگار و یکی از کارشناسان ورزش کشورمان نیز پیرامون زحمات عباس ناساری سخنرانی و اظهار داشت : زحمات دکتر محسن گرجی در برگزاری این مراسم جای قدردانی دارد .

 

تصاویر ثبت شده از سید مهدی پیروان عکاس اعزامی سلام ساری به محل برگزاری مراسم

 

 

 

مهدی رضی از

سایت خبری (مازنداسپرت)

مراسم نکوداشت استاد عباس ناساری پیشکسوت عرصه خبر و عکاسی

به گزارش مازند اسپرت (مازند ورزش)، استاد ناساری که در طول بیش از ۵ دهه فعالیت خبری خود، همواره منعکس‌کننده مشکلات و معضلات اجتماعی بوده، با حضور در محافل و میادین مختلف ورزشی، اخبار ورزشی مازندران را در مطبوعات کشور منتشر می‌کرد. در آیین نکوداشت استاد ناساری، مسؤولان استانی و شهرستانی، خبرنگاران، پیشکسوتان ورزش استان، مربیان و بازیکنان تیم‌های فوتبال و ورزشکاران رشته‌های مختلف ورزشی حضور داشتند.

آقای مهدی رضی عزیز و مهربان  ، هرگز افتخار همکاری درطول چندسال در سایت ورزشی شما را فراموش نمی کنم یادش بخیر…. وتشکر ازهمه دوستان همکارم در مازنداسپرت .

  

 

میثم کاوه

سایت خبری (مازنی خبر)

تجلیل از قدیمی ترین عکاس ورزشی مازندران

 

مراسم تجلیل از عباس ناساری قدیمی ترین عکاس ورزشی مازندران در قائم شهر برگزار شد.

 

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2017/08/29547_750.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2017/08/29551_767.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2017/08/29543_623.jpg

http://www.khazarnama.ir/wp-content/uploads/2017/08/29542_111.jpg

آقای میثم کاوه یاد روزهائی که در (مازنی خبر) باهم می نوشتیم و عکاسهای خبری در زمینه اجتماعی و ورزشی  درسطح شهرستانهای استان نهیه می کردیم  بخیر .

 منتظر مقاله و اخبار مرتبط با نکوداشت  پیشکسوت عرصه خبرو عکاسی ، عباس (شهرام) ناساری بهمراه زیبائی های عیان مراسم و  بغض های پنهان ناساری باشید …

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید