یوسف را چو می بفروختند مصریان از شوق او می سوختند

0

 

🔵 به قلم کارشناس ارشد علوم سیاسی و خبرنگار  : حمیدرضا پایدار.

🔴 یوسف را چو می بفروختند
مصریان از شوق او می سوختند

 

🔵 خانه خبرمازندران  – حمید رضا پایدار خبرنگار : چه زیبا عطار نیشابوری در منطق الطیر بیت بالا را در وصف بازار یوسف فروشان سرود و انگار این بیت از شعر ، حال و هوای این روزهای قائم شهر را به خود آذین بسته و قصد گذر از این درگه را ندارد!
قائم شهر پیر و خسته از درد بیکاری جوانان و فقر پدران و رنج مادران، هفته ای پر از هیاهوی سیاسی توخالی را سپری کرد و آرامش این شهر هنوز به خود باز نگشته و انگار عده ای قصد ندارند تا مردم شهر طعم امید را بچشند، سرگردانی بی سابقه این شهر چه بسیار پر بهاء به پیش می رود! راستی هزینه این بار گزاف با کیست؟ جواب مشخص است، از جیب مردم!
آنقدر شهر را به هیاهو نشاندند تا در نهایت داد امام جمعه شهرحضرت آیت اله معلمی  هم درآمد.

🔷 حضرت آیت الله معلمی ؛ دیروز خطبه های شما را شنیدیم و چه زیبا خطبه خواندی، ما را به یاد خطبه ۲۲ مولای متقیان امام علی(ع) در نهج البلاغه انداخت که فرمودند: آگاه باشید! که همانا شیطان حزب و یارانش را بسیج کرده و سپاه خود را از هر سو فراهم آورده است، تا بار دیگر ستم را نشاند تا باطل استوار شود.
دیروز خطبه های پیرمردی را شهر به گوش خود شنید که سعدی در رسای این چنین مردان اینگونه می سراید:

عالم و عابد و صوفی همه طفلان رهند
مرد اگر هست بجز عالم ربانی نیست

خطبه های پیر جمعه شهر چه زیبا اذهان را  ، دما دم به سمت نهج البلاغه هدایت می کند و یادآور خطبه پنجم از مولای متقیان است، که فرمودند: ای مردم! امواج فتنه ها را با کشتی های نجات در هم بشکنید، و از راه اختلاف و پراکندگی بپرهیزید، و تاج های فخر و برتری جویی را بر زمین نهید. رستگار شد آن کس که با یاران به پا خواست یا کناره گیری نمود و مردم را آسوده گذاشت. این گونه زمام داری، چون آب بد مزه و لقمه گلوگیر است.

🔶 حضرت آیت الله معلمی ؛ به خطبه های شما که خوب می نگریم در می یابیم شما چه می گوئید و دیگران چگونه عمل می کنند! خطبه هایتان شهری را تکان داد، کاش دل عده ای را هم تکان می داد!
خطبه هایت را برخی به درستی تفسیر کردند و برخی ها نیز تفسیری در تفسیر خود آمیختند تا نتیجه همان تفسیری شود که خود خواستند، ولی در مجموع خطبه جمعه شما شهری را آرام کرد تا تنش از شهر رخت بر بندد به امید آنکه مسئولان هم پیام را به درستی دریافت کرده باشند!
مطالب منتشر شده از خطبه های نماز جمعه شهر را که در رسانه ها و فضای مجازی مرور می کردیم به پاسخ آقای ایمان پویامهر(چوپانی) عضو شورای اسلامی شهر به بیانات آیت الله معلمی برخوردیم که چند نکته ای از آن نیاز است تا به پویامهر یادآور شویم:

⛔️ آقای پویامهر بهتر بود که در مقام پاسخگویی برنمی آمدید و بیانیه نمی دادید و حد نگه می داشتید! شما در بیانیه ، خود را بنده حقیری خواندید که محتاج نصیحت و تذکر پدرانه آیت الله معلمی هستید، از کدام نصیحت و از کدام پند آموزی سخن می گوئید!؟ پدری شما را نصیحت کرد که خود خبره قانون است و در این نظام مسیر پیموده ولی شما داد پدر را چنان در آوردید که تاکنون سابقه نداشت.

🔷 از پدری سخن می گوئید که از اصحاب و یار امام راحل و از حامیان سر سخت ولایت و امامت است، مبارزات انقلابی در دوره پهلوی دارد، سابقه نمایندگی مردم قائمشهر، سوادکوه، سوادکوه شمالی، جویبار و سیمرغ، دو دوره متوالی مردم شریف مازندران، او را منتخب خود در مجلس خبرگان رهبری کردند، او ابوالشهیدان است و درک و شناخت درستی نسبت به موضوعات دارد که تجربیات این پدر پیر مملکتی را آباد می کند حال قائم شهر جای خود دارد ولی شما از تجربیاتش استفاده نکردید حال نصیحت جای خود!

❌ و اما شما آقای پویا مهر ، در مطلب خود در خطاب به حضرت آیت الله معلمی اشاره داشتید که شیوه اخذ رای برای انتخاب شهردار از سمت اعضاء شورای شهر ، مستقل برگزار شد و هیچ فشار دولتی و مقامات در کار نبود، ولی برای اذهان عمومی این سوال وجود دارد که اگر استقلال در انتخاب شهردار در مجموعه اعضاء وجود داشت پس چرا آقای شیرسوار عضو شورای اسلامی قائم شهر رای ندادند؟ عدم شرکت ایشان در انتخابات شبهه برانگیز است! جامعه رسانه ای شهر آماده شنیدن پاسخ شما است تا به رسالت خود در برابر انتشار پاسخ مسئولان ادای وظیفه کنند. لطفا پاسخ با مستندات باشد.

آقای پویامهر ؛ در بندی از مطلب خود اشاره کردید که فشار برای تغییر شهردار زیاد بود و تماس و پیامک زیادی داشتید که شهردار باید تغییر کند، حال بفرمائید که آیا تغییر شهردار با فشار پیامکی و تماس تلفنی انجام گرفت؟

❌همچنین اشاره کردید که فشار افراد صاحب نفوذ شهر برای ابقاء شهردار بسیار سنگین تر از تماس ها و پیامک ها بود، لطفا بفرمائید آیا فشاری بیشتر و برتر از صاحب نفوذان شهر به شما برای تغییر شهردار وارد شد؟

❌ آقای پویامهر ؛ در قسمتی از مطالب خود اشاره کردید که اعضاء شورا با در نظر گرفتن مصلحت شهر و شهرداری تصمیم بر تغییر شهردار گرفتند،  که البته بر اساس قانون اساسی وظیفه شما است و از حدود و اختیارات شورا، ولی بفرمائید که چه مواردی مصلحت شهر بود ؟ آیا تماس ها و پیامک ها به این مصلحت نزدیکتر بود؟

آقای پویامهر مصلحت شهر در آرامش و امید بخشی به مردمی است که از منتخبین انتظار دارند، لطفا در مصلحت اندیشی ، مصلحت مهم تر را در نظر بگیرید و حاشیه را از شهر دور کنید. والسلام .

🔵 به قلم کارشناس ارشد علوم سیاسی و خبرنگار:

حمیدرضا پایدار

 

پایگاه خبری خانه خبر مازندران : انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی وافراد ، لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای  ومجازی می‌شود.

نظر خود را بیان کنید