دردومین جلسه علنی شورای شهرقائمشهرچه گذشت ؟ پویامهر : بنده مخالف صد در صد پروژه پل روگذر میدان جانبازان بودمولی …

0

سه شنبه ۱۳۹۶/۶/۱۴ ساعت ۱۳:۳۰

دردومین جلسه علنی شورای شهرقائمشهرچه گذشت ؟

پویامهر : بنده مخالف صد در صد پروژه پل روگذر میدان جانبازان بودم

ولی اکنون با قدرت حمایت می کنیم تا این پروژه بزودی افتتاح شود

 

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : دردومین جلسه علنی شورای اسلامی شهرقائمشهر و درواقع جلسه سوم شورای پنجم (۱۳۹۶/۶/۱۴) راس ساعت ۱۳:۳۰ کلیه اعضاء محترم شورا  ، بصورت علنی و باحضور اصحاب رسانه در محل شورا برگزار شد.
در این جلسه ابتدا مهندس حسین زاده رئیس شورا ضمن ابراز خوشحالی نسبت به حضور اصحاب رسانه از پوشش خوب خبری از اولین جلسه علنی شورا تشکر نمود و از همکاری صمیمانه خبرنگاران جهت اجرای دقیق برنامه های مدیریت شهری از آنها تقدیر و تشکر کرد.

سپس دکتر ایمان پویامهر عضو شورای اسلامی شهر به عنوان ناطق پیش از دستور به بیان سخنان خود پرداخت.

وی با بیان اینکه امر به معروف و نهی از منکر یک حکم عملی اسلام است و بر هر مسلمانی واجب است گفت: این حکم انحصار به شخص و مقام و منصبی ندارد.
ایشان در ادامه سخنان خود نسبت به موضوعاتی که در مورد سرپرستی شهرداری به وجود آمده است، خاطرنشان کرد در مورد سرپرست شهرداری گزینه‌های مختلفی مطرح شد که بعضی ها نیز از پذیرفتن آن امتناع کردند که در نهایت گزینه ما معاون سابق شهرداری قائمشهر بود.
درست است که ایشان فرزند سردار شهید می‌باشند ولی نباید این نگاه به وجود آید که ما از این عزیز سوء استفاده نموده و قصد استفاده ابزاری از او را داریم. کسی حق ندارد که از نام شهید و خانواده شهید استفاده کند که نتنها مختص به شورای شهر نیست بلکه همه مردم و هرکسی که در هر جایگاهی است باید آن را رعایت کند.
دکتر پویا مهر در ادامه سخنان خود گفت از دوستان انتظار داریم اگر موضوعی مطرح می‌شود و تصمیمی گرفته می‌شود این را جنگ بین حق و باطل و برعکس حساب نکنند اگر تصمیم به رفتن کسی گرفته شد این حق طبیعی شورا می باشد.
دکتر پویامهر در خصوص استقبال خبرنگاران از صراحت لهجه اعضای شورای شهر گفت: ما صادقانه با مردم صحبت می‌کنیم و واقعیت ها را میگوییم . اما تصمیمات به صورت جمعی و بدور از احساس لحظه ای است.
وی درادامه افزود : کما اینکه بنده مخالف صد در صد پروژه روگذر میدان جانبازان بودم، ولی حال که پروژه برخلاف نظر ما به اینجای کار رسیده است حرف تخریب این پروژه را زدن منطقی نیست، بلکه با قدرت حمایت می کنیم تا این پروژه بزودی افتتاح شود.

وی گفت :اینکه در موضوعی مخالف باشم حق طبیعی بنده است درست مثل نماینده مجلسی که به عنوان مخالف یک وزیر نظرات خود را اعلام میکند.
دکتر پویا مهر در خصوص پایه و اساس کار شورا تصریح کرد از همه دوستان می‌خواهم با ۱۴ روز کارکرد ما موضوعاتی مثل شفافیت، پاسخگویی، قانون‌مداری را به تمسخر نگیرند بلکه به این رویه شورا به دیده یک تغییر مثبت نسبت به گذشته نگاه کنند،
وقتی موضوعات زیادی است که جای بحث دارد ، چطور می توانیم در برابر آنها سکوت کنیم وقتی در برابر مردم مسئولیم.

پویامهر با حساسیت خاصی به موراد زیر اشاره داشت که : نامه وزارت کشور و دفتر امور شهری در خصوص تحویل اموال و تفریغ بودجه، حسابرسی، میزان بدهی، بدهی شرکت‌ها و نیروی انسانی را باید تا آخر مرداد با امضای شهردار وقت و معاونین محترم و ذیحساب تحویل می‌دادند. حالا بروید و از سرپرست شهرداری بپرسید که چه چیزی را تحویل گرفته اند؟؟ هیچ چیزی تحویل داده نشد.
آیا بنده باید سکوت کنم این حق مردم شهر من نیست.

در سازمان اتوبوسرانی۳ دستگاه اتوبوس داریم ۲۳ نفر مشغول به کار هستند آیا در این موضوع هم سکوت کنم؟
دو روز قبل از اینکه این شورا شروع به کار کند شهردار سابق، ۳۲ نفر را به صورت کارگر رسمی وارد شهرداری کرد و با اینکار ۱۰۰ میلیون تومان به هزینه‌های شهرداری اضافه کردند که این جذب نیروی رسمی اصلا همراه با عدالت نبود‌.

پویامهرگفت : چه مسائلی اتفاق افتاده که به شهر کارگری قائمشهر ۳۲ نیرو از سازمان همیاری ها تحمیل میکنند؟ در حالیکه ۱۱نفر از افرادی که با آزمون امتحان دادند و قبول شدند هنوز پشت خط هستند و حکم آنها داده نشد.
پویامهردرخاتمه اشاره داشت : چرا بعضی از دوستان که این مسائل را میبینند ولی حرفی از آن به میان نمی آورند؟ چرا باید یک نیروی شرکتی با سه ماه سابقه با نظر شهردار کارگر رسمی شهرداری شود ولی فردی با ۱۴ سال کارگری در لباس فضای سبز هنوز نیروی شرکتی است و اورا ندیدید؟ در مورد موضوعات مورد بحث حرف های زیادی وجود دارد که بعدا خواهم گفت.

 

داوطلبین پست مدیریت شهرداری قائم شهر

 

در ادامه بررسی گزینه‌ها از داوطلبین شهرداری قائم شهر روز دوشنبه (۱۳۹۶/۶/۱۳)  ۳ کاندیدا با حضور در صحن شورا به ارائه برنامه‌های خود پرداخته و به سوالات اعضای شورای شهر پاسخ دادند.

خانم دکتر سودابه مهری نایب رئیس نظام مهندسی استان مازندران و آقای پاریاو فلاح شهردار اسبق پل سفید و آقای دکتر ناظم رضوی شهردار سابق کاشان از برنامه‌های خود برای شهرداری قائم شهر دفاع کردند.

* تاکنون آقایان دکتر الیاسی (دکتری شهرسازی) ،مهندس ملک خیلی(عضو اسبق شورای اسلامی شهر قائمشهر)،خانم دکتر مهری(نایب رئیس نظام مهندسی استان مازندران) ، مهندس شریفی(شهردار فیروزکوه) ،مهندس پاریاوفلاح( شهردار اسبق پل سفید به مدت ۱۰ سال)،مهندس خوشتراش شهردار اسبق گلوگاه ،دکتر بخشی (شهرداراسبق جویبار به مدت ۴ سال)، دکتر سید محمد ناظم رضوی (شهردار اسبق کاشان به مدت ۴سال و قائم مقام و معاونت فنی شهرداری منطقه ۱۰ تهران) برای تصدی شهرداری قائم شهر اعلام آمادگی نموده و از برنامه‌های خود دفاع کردند. طی روزهای آینده نیز چندین گزینه دیگر تعیین وقت شده تا با ارائه رزومه کاری از برنامه های خود دفاع کنند.

باید متذکر شد که اعضای شورای اسلامی شهر قائم شهر در خصوص پروسه انتخاب شهردار، با صرف ساعتها وقت و زمان، تمامی تلاش خود را به کار گرفته تا با بررسی دقیق و کار کارشناسی شده و نگاه دلسوزانه و بدون هرگونه مسائل سیاسی و جناحی در نهایت بتوانند شهرداری با مدیریت قوی، توانمند و همراه با برنامه های مدون را برای قائم شهر انتخاب کنند.

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید