درسومین جلسه علنی شورای شهر قائم شهر چه گذشت+تصاویر

0

درسومین جلسه علنی شورای شهر قائم شهر چه گذشت

 محور اصلی شورا پیرامون شهردار  رضارحیمی بود

 

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : صبح امروز یکشنبه (۱۳۹۶/۶/۱۹)  راس ساعت ۱۰ افشین حسینزاده رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر در چهارمین جلسه علنی شورا اعلام کرد در جلسه بعدی پیرامون بعضی مسائل شهری گزارشی را برای اطلاع اعضای شورا و مردم  بیان می کند  .

محمد نصیر متانی یکی از اعضای شورای دوره پنجم  قائم شهر در نطق پیش از دستور در آغاز با قرائت شعری گفت : در مدت کوتاهی که فعالیت خود را در شورا آغاز کردیم گروهی از مردم برای تغییرات در شورا و شهرداری خوشحال بودند و تشکر کردند و گروهی از مردم بخاطر این تغییرات ناراحت بودند بهمین دلیل از شورا تقاضا دارم در صحن علنی شورا فرصتی به آقای رضا رحیمی شهردار وقت داده شود تا گزارش عملکردی از دوره فعالیت خود ارائه دهد زیرا ما به راهنمائی و مشورت همه مدیران و دلسوزان شهر و مشارکت مردم نیاز داریم با مشارکت و همدلی مردم و مسئولان و دلسوزان می توانیم شهر خود را بسازیم مشارکت عمومی حلقه گمشده مدیریت شهری است.

افشین حسیزاده رئیس شورای شهر قائم شهر عنوان کرد : در خصوص پیشنهاد آقای محمد نصیر متانی با مشورت اعضای شورا تصمیم گیری و اعلام می شود .

 

محمدعلی شیرسوار طی یک تذکر از رئیس و اعضای شورا درخواست کرد شورا قبل از هر فعالیتی به وضعیت مالی شورا و شهرداری بپردازد . ، یاداور می شود این مهم  در جلسه قبل در نطق پیش از دستور پویا مهر مطرح شده بود .

وی گفت : بهتراست هرچه زودتر مهندس رحیمی شهردار به شورا دعوت شود تا بتواند از خود دفاع کند.

 

غلامرضا میرزائی خزانه دار شورا ی شهر قائم شهر در پاسخ به پرسش شیرسوار گفت : پس از قرارگرفتن در جایگاه خزانه دار طی نامه رسمی از رئیس و خزنه دار شورای قبلی دعوت و بررسی های لازم صورت گرفت در این نشست بعضی اسناد مالی تحویل شد و دفتر اسناد مالی پلمپ گردید و تمامی اسناد بصورت برگ شمار ، شماره گزاری و از لوازم و تجهیزات لیست برداری شد و پس از انتخاب حسابدار جدید پلمپ باز و بررسی های لازم صورت می گیرد .

میرزائی گفت: بهنگام تحویل خزانه ، مقدار یک میلیون و ۵۷۰ هزار تومان وجه نقد به بنده تحویل شد .

 

عباس صالح زاده نایب رئیس شورا از تذکر شیرسوار تشکر و در این خصوص اظهار کرد : فرهاد عسگری مدیرکل امور شهری و شوراها ی استاندار ی مازندران طبق نامه وزارت کشور و سازمان همیاری شهرداریهای کشور در مورخه ۱۸ مرداد ۹۶ شهرداریهای پنجاه و هشت گانه استان و شوراها را طی ابلاغی رسمی مکلف کرد صورت جلسه رسمی در ۳ برگ از بیلان ها ، اسناد مالی ، اسناد حسابرسی ، بدهی های معوق ، بدهی های حقوقی ، تفریغ بودجه ، انحراف بودجه ، میزان درآمدها و هزینه ها ، پرونده های حقوقی و لیست اموال ، تهیه و تنظیم و به امضای رئیس شورای شهر و شهردار وقت ، سرپرست جدید و معاونت مالی اداری شهرداری برسانند و به شورای جدید تحویل دهند اما این کار انجام نشد .

وی گفت :  متاسفانه اکنون در این جلسه عنوان شده در شهرداری بیلان مالی  در حال بررسی است . لذا با نظر اعضاء این مسئله باید بطور جد بررسی و اسناد شفاف شود .

مجید عباسی  منشی اول شورای شهرقائم شهردر مورد دریافت وجه اضافه بابت سود از مردم گفت : بانکها درقالب عقود اسلامی دست به دریافت وجه اضافه مبزنند که این خود جای سئوال دارد، اما شهرداری در قالب چه عقدی با مردم ورود کرده که ۱۸ درصد  و ۲۰ درصد بابت پرداخت اقساطی ازمردم سود یگیره ؟ این مهم یک سئوال بسیار جدی است که باید بدانیم برچه مبنا وعملکردی وبا چه عنوان قانونی این دریافت انجام شده است ، آیا مصوبه شورا طبق قانون بوده یا خیر ، که تقاضا دارم بصورت جدی پیگیری شود .

 

گزارش تصویری سومین جلسه علنی شورای شهرقائم شهر..

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید