جویبار پایتخت کشتی جهان شهر پهلوانان و قهرمانان / مهدی عشقی واسوکلائی پهلوان طلائی کشتی آزادجهان(یونان)

0

جویبار پایتخت کشتی ایران و جهان

شهر  پهلوانان و قهرمانان 

 

مهدی عشقی واسوکلائی تنها طلائی  ایران درمسابقات

آزاد جهانی ( کشوریونان) 

خانه خبرمازندران _ عباس ناساری : مهدی عشقی واسوکلائی نماینده ایران درکشور یونان مدال طلای کشتی جهان را برگردن آویخت .
 عصر روز چهارشنبه ۲۲ شهریور ۹۶ مهدی عشقی نماینده وزن ٥٤ كيلوگرم تیم کشتی جمهوری اسلامی ایران  بهمراه دیگر کشتی گیران همشهری خود درمیان حضور پر رنگ  ، پرشور و بی سابقه  جویباری ها  با پخش شیرینی و حلقه گل وجشن وشادی ،  مورد استقبال بی نظیر وبا شکوه قرارگرفت .

 

اشاره می گردد حضور مسئولان ادارات و شخصیتهای شهری بهمراه مربیان زحمتکش جویبار  و کوه خیل  بویژه حضور پر رنگ اصغر ثمربخش رئیس هیات کشتی استان و پهلوان قادری  رئبس هیات کشتی جویبار و دبیرهیات کشتی مازندران برگرمی این استقبال افزوده شد .

مهدی غشقی واسوکلائی در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان (کشور یونان) با شکست ۹ بر صفر آلخاندرو از مکزیک به فینال راه یافت و در برابر آزادکار ژاپني حریف سرسخت خود  پنجه در پنجه انداخت .


پهلوان عشقی واسوکلائی در کشتی فینال نوجوانان جهان  توانست با اقتدار تمام برحریف چشم بادامی خود با امتیاز شیرین وقابل توجه 
۶ بر صفر علبه نماید و مدال  خوشرنگ طلای وزن ۵۴ کیلوگرم جهان را برگردن بیاویزد .

گفتنی است دراین مسابقات قهرمانان دیگری از شهرستان جویبار در این مسابقات حضور داشتند که موفق به کسب مدال شدند .

پهلوان نخودی در وزن ۶۹ کیلوگرم  موفق به کسب مدال برنز مسابقات جهانی  یونان شود .

دروزن ۱۰۰ گیلوگرم مهدی هاشمی دیگر کشتی گیر از  جویبار پایتخت کشتی جهان درکشتی رده بندی توانست با غلبه بر حزیف مدال برنز این وزن را بگردن بیاویزد .

ناگفته نماند که پهلوان  عرفان جعفریان  دروزن ۴۶ کیلوگرم در این مسابقات حضور داشت ولی متاسفانه با بد شانسی  مواجه شد و موفق به کسب مدال نشد ، که امیدواریم درآینده صعود این پهلوانک را در بلندای کشتی آسیا وجهان نظاره گر باشیم .

گفتنی است طبق روال همیشگی  با هدایت و و تلاشهای همیشگی عموی بزرگوار مهدی عشقی واسوکلائی  آیعنی ( حاج حسین عشقی دادستان سابق فائمشهر)  که یکی از مشوقهای اصلی و بلامنازع پهلوان مهدی عشقی واسوکلائی  هست  و  همچون پروانه بدورش می گردد ( که دریک مناسبت آقای عشقی می گفت ، من چاکر آقامهدی هستم ، مهدی تاج سرم است )  ، البته تشویق های مادر و پدر دلسوزش که بطور شبانه روزی از آقا مهدی پذیرائی می کنند برکسی پوشیده نیست .

بهرتقدیر  پهلوان مهدی بعداز مراسم استقبال  در سطح شهرستان جویبار به زادگاهش روستای واسوکلا رفت  ومورد استقبال دیدنی هم محله ای هایش بویژه خانواده محترم خود قرار گرفت .

پهلوان مهدی عشقی  باتفاق استقبال کنندگان جهت ادای احترام به بزرگ خاندان خانواده عشقی برمزارش حضور یافتند وبانثارفاتحه یادش را گرامی داشتند  .

پهلوان مهدی عشقی واسوکلائی این عجوبه کشتی که در کشور یونان با حضور مصمم و اراده ای قوی  لرزه بر اندام حریفان خود انداخته بود  در زادگاهش با تواضع هرچه تمام باتفاق اهالی محل برای ادای احترام به شهدای گلگون کفن و قهرمانان واقعی کشورمان درگزارشهدای  روستای واسوکلا  حضوریافتند که بی تردید این حرکت از با ارزش ترین کارهای مهدی عشقی و اهالی بود که همیشه بعداز کسب مقام وعناوین قهرمانی انجام می شود.

 اینک خلاصه ای از روند کسب افتخار آفرینی پهلوان مهدی عشق واسوکلائی در مسابقات جهانی یویان :

پهلوان مهدی عشقی واسوکلایی پس از انکه موفق به کسب مدال نقره نوجوانان آسیا درسال۲۰۰۱۶ در کشور هندوستان در وزن ۵۰ کیلوگرم شد ؛ در سال۹۶ پس از قهرمانی در رقابتهای کشوری در انتخابی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان با آمدن به یک وزن بالاتر یعنی وزن ۵۴ کیلوگرم در این رقابتها شرکت نمود و موفق شد بعنوان نفر اول این وزن دوبنده تیم ملی را ازآن خود کند و مجوز حضور در رقابتهای نوجوانان آسیا در کشور تایلند را اخذ کند و در همین راستا در اوایل مرداد ماه سال ۹۶ بعنوان نماینده وزن ۵۴ کیلوگرم تیم ملی راهی رقابتهای کشتی آزاد آسیایی نوجوانان بانکوک شد و با اقتدارکامل حریفان خود را یکی پس از دیگری از پیش رو برداشت و مدال نقره سال گذشته خود در سال۲۰۱۶ را تبدیل به مدال طلا در سال ۲۰۱۷ اینبار در کشور تایلند نمود و با کسب این عنوان قهرمانی مقتدرانه شایستگی های خود را برای حضور در رقابتهای جهانی ۲۰۱۷ که در شهریور ماه سال۹۶ در کشور یونان برگزار میشد به منصه ظهور گذاشت و پس از طی یک دوره تمرینات فشرده و طاقت فرسا در اردوهای تیم ملی نوجوانان در خانه کشتی جمهوری اسلامی ایران ؛النهایه بعنوان نماینده وزن ۵۴ کیلو گرم کشتی ایران راهی رقابتهای جهانی آتن در کشور یونان شد و پس از مواجهه با قرعه ای سخت و برخورد اول با حریف آمریکایی که بنابر گزارش سایت اتحادیه جهانی کشتی به نوعی فینالی زودرس نیز محسوب میشد در دیدار اول خود توانست با نتیجه ۸_۴حریف مقتدر خود هاوارد از کشور آمریکا را شکست بدهد و به مرحله دوم صعود کند و در این مرحله رودرروی رقیب ترکمنستانی قرار گرفت و موفق شد در یک کشتی نفس گیر با نتيجه ٩ بر ٧ داميربيك مقصوداف از تركمنستان را شكست داد و راهي مرحله يك چهارم نهايي شود .

عشقي در دور سوم با نتيجه ۱۰ بر ۴ و ضربه فني با اقتدار کامل از سد ولاديسلاو اوستاپنكو از اوكراين گذشت و به مرحله نيمه نهايي راه یافت و درکشتی ماقبل فینال نماینده کشورمان در وزن۵۴کیلوگرم کشتی آزاد نوجوانان جهان با شکست ۹ بر صفر آلخاندرو از مکزیک به فینال راه یافت.

آزادکار ژاپني حریف عشقی در دیدار پایانی بود که موفق شده بود حریفان مقتدری همچون کشتیگر مدعی روس رو مغلوب کند و به دیدار نهایی راه یابد و در نهایت مهدی عشقی واسوکلایی نماینده وزن ٥٤ كيلوگرم در مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان با شکست سنگین ۶ بر صفر یاماگوچی از ژاپن به مدال خوشرنگ طلا رسید. وبعنوان تک طلایی ایران در رقابتهای جهانی آتن۲۰۱۷ نام خود را بعنوان فردی پرآوازه و دارای آینده ای درخشان اثبات نماید.

در پایان مسابقات کشتی آزاد قهرماني نوجوانان جهان تیم ایران با کسب یگانه طلای پهلوان مهدی عشقی واسوکلایی و ۱ نقره و ۳نشان برنز با کسب ۵۳ امتیاز، با چهار پله صعود نسبت به سال گذشته چهارم شد.

روسیه با ۷۳، آمریکا با ۶۶ و آذربایجان با ۶۱ امتیاز اول، دوم و سوم شدند

گزارش تصویری از مراسم استقبال کشتی گیران مدال آور از مسابقات جهانی یونان …

 

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید