بیانیه روابط عمومی شورای اسلامی شهر قائم شهر ، پیرامون چهارمین جلسه علنی شورای شهر

0

 

بیانیه روابط عمومی شورای اسلامی شهر قائم شهر

پیرامون چهارمین جلسه علنی شورای شهر

خانه خبرمازندران – عباس ناساری :  بیانیه ای از سوی روابط عمومی شورای شهر قائم شهر به واحد خبر ( خانه خبرمازندران) بشرح زیر ارسال شد که  عینا بدون هیچ کم وکاست جهت اطلاع شهروندان شریف شهرستان قائم شهر در این صفحه نشر می گردد .

بسمه تعالی

متاسفانه در چندروز گذشته تعدادی از سایت ها و صفحات مجازی در ادامه رفتارهای مغرضانه خود نسبت به عملکرد اعضای شورای شهر که بر اساس منافع آنها گام بر نداشتند، اینبار پا را فراتر نهاده و با بیان مطالبی دور از واقعیت و مخدوش نشان دادن روابط بین اعضای شورای شهر و همینطور سیبل کردن روابط عمومی شورای شهر بدنبال جنگ روانی و تامین خواسته های خود می باشند.
🔸باید متذکر شد که وقتی اعضای شورای شهر درب شورا را به روی همه افراد و خصوصا خبرنگاران باز گذاشتند، از اصحاب رسانه نیز این انتظار میرود که ظرفیت شنیداری نقد و پیشنهادات اعضای شورای شهر را در صحن علنی داشته باشند و هر نوع نطق و اظهارنظر شورا را به معنای درگیری و جنجال و چالش تلقی نکنند زیرا محل شورا محل بحث و تبادل نظر و انتقاد و پیشنهاد اعضا نسبت به مسائل شهری میباشد و در واقع ماهیت شورا چیزی غیر از این مسئله نمیباشد.

مسئول روابط عمومی شورای شهر قائم شهر در ادامه گفت : همه اعضا دغدغه مسائل شهر و شهرداری را دارند و شاید در جلسات با صدا و لحن بلندتری صحبت کنند ،  اما در روزهای گذشته بحث عادی و دغدغه چند تن از اعضای شورا، از نگاه بعضی دوستانی که بدنبال تامین منافع خود هستند چنان با آب و تاب و تیتر درشت بعنوان درگیری نام برده شد که حتی خود اعضا نیز شوکه شدند.

🔸در موضوع دیگری بعضی اصحاب رسانه و کانال های مجازی، خبر ممانعت از فیلمبرداری خبرنگاران از صحن علنی جلسه شورای شهر را توسط روابط عمومی مانور خبری دادند که این موضوع شدیدا تکذیب میشود.

وی افزود : با توجه به اعتراض برخی از اعضای محترم شورا نسبت به حرکت فیلمبرداران در خلال جلسات و قرار گرفتن در لابلای اعضا و حتی بالای سر آنها و بهم خوردن تمرکز در حین صحبت، تصمیم گرفته شد که اصحاب رسانه روی عکاسی و یا نوشتن خبر از محل جایگاه مربوط به خود تمرکز کنند و فیلمبرداری به شکل اصولی و مورد تایید اعضا توسط روابط عمومی شورای شهر صورت گیرد و دوستان پس از پایان جلسه درصورت تمایل، کل فیلم را از روابط عمومی شورا دریافت کنند. بدینوسیله ضمن رد خبرهای مطرح شده، به اطلاع میرسانیم که هیچگاه جلوی فیلمبرداری از جایگاه خبرنگاران توسط این قشر عزیز گرفته نشد و بیان این مطالب به شکل مغرضانه دور از رسالت اصیل حرفه خبرنگاری میباشد که امیدواریم این مسائل توسط اصحاب رسانه رعایت شود.
🔸همانگونه که اعضای شورای شهر بارها و بارها اعلام کردند و همچنان نیز به آن پایبند هستند، بدنبال برگزاری جلسات علنی و شفاف سازی در تصمیمات اتخاذ شده میباشند و این موضوع جز با حضور خبرنگاران امکان پذیر نخواهد بود.

🔸امیدواریم اصحاب رسانه با صعه صدر و نگرش مثبت نسبت به مباحث مطرح شده در جلسات شورا، در پی درج خروجی مثبت جلسات باشند و تنها بدنبال پررنگ کردن مباحث دلسوزانه اعضا و وارونه جلوه دادن آن نباشند.

با تشکر
روابط عمومی شورای اسلامی شهر قائم شهر

 

در انتها مدیریت خانه خبرمازندران با صراحت اعلام میدارد اگر جایگاهی برای فیلمبرداری و عکسبرداری  خبرنگاران حاضر در صحن علنی شورا ، طوری فراهم شود تا مانیتور های بلند بالائی که در مقابل اعضاء محترم شورا قدعلم کرده اند تا حدی که  بعضا فقط سر اعضا شورا دیده می شود و مانع بزرگی برای تهیه عکسبرداری و تصویربرداری  از مراسم و جلسات علنی شورا توسط خبرنگاران زحمتکش می باشند فراهم شود ، طوری که ناچارنشوند  برای تهیه عکسبرداری  از لابلای مانیتورهای متعدد تصویر مورد نظر را  بشرح عکسهای پیوست این صفحه تهیه نمائیند و بی تردید این تصاویر ، تصاویر مطلوب از دید خبرنگاران و عکاسان خبری نخواهد بود  وگرنه حداقل بنده هرگز بخود اجازه نخواهم داد تا از بالای سر اعضای شورا به این طرف وآنطرف در حرکت باشم و خدای ناکرده هواس هوشمندانه این عزیزان که درجهت ترقی و پیشرفت شهرمان بکار گرفته می شود را پرت کرده باشیم .علرغم اینکه ۶ نفر از ۹ نفر اعضای محترم شورا به نحوه فیلمبرداری توسط بنده حقیر نه تنها اعتراضی نداشتند که خیلی هم رضایت داشتند . لذا اگر میزان تصمیم گیری شورا بر رای ماخوذه  باشد طبعا  هر تصمیمی با اکثریت آرا انجام پذیرخواهد بودو تنها نظر یک یا دو نفر ملاک اصلی  تصمیم گیری نهائی نیست ونخواهد بود …!

البته نباید از نظر دور داشت که در  چهارمین جلسه علنی شورای شهر  تا آنجائیکه بنده حقیر ملاحظه نمودم هیچگونه اتفاق نا خوشایندی رخ نداد جز بحث های بسیار جدی پیرامون مسائل شهری بویژه انتخاب شهردار و حضور مهندس رضا رحیمی شهردار قائم شهر از سوی تنی چند از اعضا به صحن شورا ….و همچنین ممانعت نمودن از فیلمبرداری بنده حقیر از مراسم که شرح آن فبلا توضیح داده شد .

البته ناگفته نماند بنده هرگز از آقای محمدبرزگر  مسئول زحمتکش شورای شهر هیچگونه اهانتی را ندیدم و ایشان به وظیفه خود عمل کرد و تابع دستور مافوق خود بود !!!.

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید