زمينه توسعه روابط تجاري و اقتصادي مازندران و عراق فراهم است/ حضور قريب ۵۰ هزار مازندرانی در اربعین حسینی در عراق

0

 

استاندار مازندران در ديدار با سفير عراق

زمينه توسعه روابط تجاري و اقتصادي مازندران و عراق فراهم است

حضور قريب ۵۰ هزار مازندرانی در اربعین حسینی در عراق

زمينه توسعه روابط تجاري و اقتصادي مازندران و عراق فراهم است/ حضور قريب 50 هزار مازندرانی در اربعین حسینی در عراق استاندار مازندران گفت: امسال حدود ۵۰ هزار نفر از استان برای شرکت در اربعین حسینی به عراق سفر می کنند.

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : ربیع فلاح جلودار در نشست با سفیر عراق در ساري درگذشت جلال طالباني رئيس جمهور پيشين عراق را تسليت گفت و افزود : جلال طالباني نقش مهمي در تحكيم روابط ايران و عراق داشتند.
استاندار مازندران با بیان علاقه بسیار مردم مازندران به کشور عراق بویژه عتبات عالیات، گفت: مردم مازندران برای ساخت عتبات عالیات مشارکت جدی دارند و مشاورین نظامی ما بویژه مازندرانی در مبارزه با تروریسم و داعش با نیروهاي نظامی عراق همكاري بسيار خوب و فعالانه داشته و دارند و شهدایی را نیز در این زمینه تقدیم کرده‌ایم.
استاندار مازندران با ابراز علاقمندی در ایجاد و توسعه روابط در زمینه‌های تجاری، اقتصادی، کشاورزی و خدمات فنی مهندسی با کشور عراق با توجه به زیرساخت‌های موجود استان، بر وجود علاقمندی دوطرفه در جهت توسعه همکاری‌ها تأکید کرد.
وی با اشاره به اینکه فعالان اقتصادی ما با کشور عراق آشنا هستند، افزود: تلورانس میزان صادرات و واردات ما بسیار زیاد است که نیازمند حفظ وضع موجود و ارتقا است و الحمدلله زمينه توسعه روابط تجاري و اقتصادي مازندران و عراق فراهم است.

فلاح جلودار با اشاره به رویداد اربعین گفت: درسال گذشته، از استان مازندران حدود ۴۳ هزار نفر و امسال نزدیک به ۵۰ هزار نفر در اربعین حسینی شرکت خواهند کرد.
وي به راه اندازي كارخانه شركت كاله در عراق اشاره كرد و گفت : اميدوارم از اينگونه اقدامات در كشور دوست و همسايه بيشتر اجرايي شود .
مقام عالي دولت در استان تاكيد كرد : روابط مازندران و عراق در زمينه خدمات كشاورزي و خدمات فني و مهندسي قابل توسعه و ارتقاء است .

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید