مسائلی که در سیزدهمین جلسه علنی شورای شهرقائم شهرمطرح شد…+عکاس :عباس ناساری

0

مسائلی که،

در سیزدهمین جلسه علنی شورای شهر

قائم شهرمطرح شد…

 

 

خانه حبرمازندران – عباس ناساری :  سیزدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر قائم شهر صبح امروز با حضور اعضا شورا و اصحاب رسانه و معاونین مالی و عمرانی شهرداری قائم شهر که از مدعوین این جلسه بودند برگزارشد..

 

مهندس افشین حسینزاده ،

 رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر گفت : جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع مسئولان شهرستان در چند روز آینده نشست خبری با حضور خبرنگاران برگزار می کنیم تا تصمیمات و فعالیت های یک ماه و نیم اخیر شورا شهر که در جلسات خصوصی شورا گرفته می شود به سمع و نظر شهروندان برسد .

وی گفت : نگاه ما بر این بود که بعد از انتخاب شهردار پیرامون مسائل شهری و بعضی اتفاقات توضیحاتی را بیان کنیم ولی با این سکوت شائبه ای ایجاد شد که در بین گروه ها و در سخنرانی ها بروز کرد تصور می شود شورا بفکر رفع مسائل و مشکلات شهر نیست .

رئیس شورا عنوان کرد : همه اعضای شورا از ۷ صبح تا ۱۱ شب در کمیسیون ها پیگیر بررسی مسائلی هستند که در سالهای گذشته مغفول مانده است .

 وی ادامه داد وگفت : کمیسیون برنامه و بودجه مشغول بررسی بودجه سالهای قبل و بودجه سال جاری است دریافت یک سری هزینه های غیر منطقی از شهروندان اجحاف بر مردم است باید بطور دقیق مورد بررسی قرار گیرد و برطرف شود  . از تلاش های همه اعضای شورای شهر و سرپرست و معاونان شهرداری سپاسگزارم .

حسین زاده با اشاره به مبحث نساجی قائم شهر اظهار کرد : در آغاز کار شورای پنجم ، سعی کردند نساجی را سد راه فعالیت شورا قرار دهند اما امروز کارخانه نساجی قائم شهر با قدرت فعالیت دارد .

رئیس شورا با گلایه بیان کرد : در گذشته کارهائی که انجام نمی شد و فقط در حد حرف بود را بوق و کرنا می کردند ما سعی داشتیم بعد از به نتیجه رسیدن طرح ها و برنامه ها آنرا به اطلاع شهروندان ، مسئولان و بزرگان شهر برسانیم و البته در اسرع وقت برنامه های به نتیجه رسیده را به اطلاع همگان خواهیم رساند .

 

مهندس عباس صالح زاده ،

نایب رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر، خواستار بازنگری اولین طرح جامع قائم‌شهر تدوین شده در سال ۱۳۶۸ شد و بیان کرد: کنترل ساخت‌وسازها، درآمد پایدار، گردشگری و مبلمان شهری، حل معضل ترافیک کمربندی شمالی، بلوار شهیدان سادات‌نیا، احداث بزرگترین مرکز مرکبات در قائم‌شهر، ترمینال و حمل و نقل برون‌شهری از جمله مباحث مطرح شده در طرح جامع قائم‌شهر است که باید برای اجرای هرچه زودتر آنها، بازنگری شود.

 

منهدس مهدی زاده ،

 معاونت عمرانی قائم شهر در خصوص پروژه میدان جانبازان اظهار داشت: این پل روگذر، با برآورد هزینه اولیه ۸ میلیارد و ۵ میلیون تومان در پانزدهم دی‌ماه سال گذشته تحویل پیمانکار مربوطه شد تا در مدت ۱۲ ماه به پایان برسد.

وی تصریح کرد: در حین عقد قرارداد ساخت پل با پیمانکار توافق شد تا اگر شرایط مالی مهیا باشد، این پروژه طی ۸ ماه جمع شود اما بخشی از پل به کابل هائی نیاز داشت که به کشور آلمان سفارش ساخت داده شد برای دریافت این سفارش بیش از یک ماه زمان صرف شد و مسئله فعلی  مسئله مالی است .
معاون عمرانی شهرداری قائم شهر، عنوان کرد: از مبلغ ۸ میلیاردو ۵‌میلیون تومان اعتبار، تاکنون ۴ میلیاردو۸۷۰ میلیون تومان به پیمانکار پرداخت شد که یک‌میلیاردو۷۲۲ میلیون تومان از اعتبارات ملی و مابقی از اعتبارات شهرداری قائم‌شهر بوده‌است.

 

مهندس کاظم علیپور،

معاون مالی شهرداری قائم شهر در خصوص وضعیت مالی پروژه تقاطع غیر همسطح میدان جانبازان در صحن علنی شورا گفت : تاکنون از ۸ میلیارد و ۵۰ میلیون تومان مبلغ قرارداد ۴ میلیارد و ۸۷۰ میلیون تومان به پیمانکار پرداخت شد که از این مبلغ یک میلیارد و ۷۲۲ میلیون تومان از محل اعتبار دولتی و ۳۳۴ میلیون تومان از محل ارزش افزوده و ۲ میلیارد و ۸۱۴ میلیون تومان دیگر از محل درآمدهای شهرداری تامین شد و در ۴۰ روز گذشته مبلغ ۴۲۵ میلیون تومان آن تامین و پرداخت شد .

 وی افزود : ما خواستار تسریع در کار بودیم بخشی از هزینه های شرکت خارج از برنامه بود اکنون اگر ۵۰۰ میلیون تومان دیگر از محل درآمدهای شهرداری تامین و پرداخت شود با توجه به در نظر گرفتن ۲ و نیم میلیارد تومان اعتبار دولتی در سال جاری از محل توازن بودجه پروژه به پایان می رسد .

 

در ادامه مهندس صالح زاده نایب رئیس شورای شهر قائم شهر پس از توضیحات معاون مالی و فنی شهرداری با گلایه از جوی که بر علیه شورای جدید در شهر ایجاد شده گفت : تاکنون حدود ۴ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان پول پرداخت شد و ۵ میلیارد و ۱۴۶ میلیون تومان صورت وضعیت شد اما پیمانکار کار را بعلل غیر قابل قبول متوقف کرده است اما می گویند شورای پنجم پروژه را متوقف کرد .

وی درادامه افزود : امروزه در سطح کشور پیمانکارانی فعالیت دارند که بیش از ۲ سال صورت وضعیت طلبکار هستند ولی کار را متوقف نمی کنند اما این پیمانکار عنوان می کند تا پول ندهید ادامه نمی دهم در صورتی که بیشتر مبلغ قرارداد پرداخت شده است ما اعضای شورای شهر بر تسریع در پروژه تاکید داریم .

درادامه جلسه آقایان  ایمان پویامهر ، غلامرضا میرزائی ، علی شیرسوار(فرزندقائم شهر)،دکتراحسان اسماعیلی ، هادی فضلی ،مجیدعباسی و محمدنصیرمتانی  خواستار تسریع در پروژه تقاطع غیر همسطح جانبازان شدند تا در کوتاهترین زمان ممکن این پروژه به بهره برداری برسد.

ناگفته نماند که آقایان مجیدعباسی ، ایمان پویامهر و افشین حسینزاده  قبل از پایان جلسه بترتیب  هرکدام بدلایلی جلسه را ترک کرده بودند .

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید