همزمان با ایام سوگواری  آقا ابا عبدالله الحسین(ع) سالارشهیدان کربلا  درغم زنده یاد استاد فرامرزدرخشنده  استاد عرصه رسانه مازندران نشستیم 

0

همزمان با ایام سوگواری  آقا ابا عبدالله الحسین(ع) سالارشهیدان کربلا 

درغم زنده یاد استاد فرامرزدرخشنده 

استاد عرصه رسانه مازندران نشستیم

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : این هفته غمبارترین وتلخ ترین هفته جامعه  و صنف خبرنگاران  در عرصه رسانه مازندران بویژه قائم شهر بود ، دراین هفته ما عزیزترین همکارخود را ازدست دادیم . زنده یاد استاد فرامرزدرخشنده درطول زندگی همیشه برای دیگران و احقاق حق طبقه ضعیف جامعه و کارگران  زحمتکش و همکاران خود نهایت سعی وتلاش مضاعف را مبذول می داشت واین ویژگی ، استاد درخشنده را درقشر روزنامه نگاران و خبرنگاران مازندران و بعضا کشور متمایز ازدیگران می نمود و ازاین روبود که همه همکاران و قشرطبقه کارگری و مردم شریف  مازندران و مسئولان ادارات استان  ، استاد فرامرز درخشنده  را با دیدگاه ومنظری دیگر می شناختند .

اینک این گوهر گران بها درعرصه رسانه مازندران  بعد از سالها مبارزه با سرطان همزمان با عزای سالارشهیدان آقا ابا عبدالله الحسین(ع) از جمع ما  رفت و به دیار باقی شتافت .

در روز دوشنبه (۱۳۹۶/۸/۱۵)  توسط همکاران خبرنگار قائمشهری  بویژه آقای مجتبی ابراهیمی مراسم ختمی در این شهرستان با حضور خانواده محترم زنده یاد درخشنده ، تنی چند از اعضاء شورای شهرقائم شهر !! و مسئولان ادارات شهرستان برگزارشد .

  مجتبی ابراهیمی یکی ازهمکاران عرصه رسانه قائم شهر متنی که توسط سرکارخانم مهرآسا جانعلیپور (همسر آقای رضا متانی ) در وصف زنده یاد استاد فرامرز درخشنده به تحریر درآمده بود را با دکلمه بسیار زیبا  که با اشک و غم همراه بود اجرا نمود طوری که خیلی ازهمکاران عرصه رسانه قائمشهری  ازجمله بنده حقیر نتوانستیم جلوی اشکهای خود را بگیریم ، خصوصا خانم مهرآسا جانعلیپور  .

اینک توجه شما مردم خوب ودوستدار زنده یاداستاد فرامرز درخشنده را به متن قرائت شده توسط مجتبی ابراهیمی جلب می کنیم.

 

یادداشتی از :

مهرآسا جانعلی‌پور خبرنگارفعال و همکار خوبمان ..

امروز دوباره حس یتیمی دارم. دوباره غمی بزرگ قلبم را می‌فشارد و نفس کشیدن را برایم سخت کرده است. قطرات اشک امانم نمی‌دهند و بی‌محابا از هم پیشی می‌گیرند تا درد بزرگی را خبر دهند.

با وجود اینکه چندسالی بود که می‌شناختمت ولی هر روز با درد دیدمت. درد بیماری لعنتی، درد مشکلات ما جوانان رسانه‌ای، درد اتحاد، درد یک‌رنگی. در تعجبم خدا چه صبری در وجودت گذاشت که با این همه درد باز هم همه جا حرفت حرف ما بود و سخنت خواسته دل ما.

از محبوبیتت در بین جامعه کارگری که هرچه بگویم کم است و بیهوده ، چرا که آنان شما را چون پدری دلسوز و برادری هواخواه همیشه در کنار خود داشتند و امروز غم عظیمی در دل و جانشان چنگ انداخته است و دلتنگی امانشان نمی‌دهد.

دلتنگم! دلتنگ همه روزهایی که نزدت مشق خبر می‌کردم و درس صداقت پس می‌دادم.

دلتنگ خرده گرفتن‌هایت که چگونه باید با قلم، حق کارگری را از کارفرمای زورگویش ستاند.

دلتنگ همه ۱۷ مردادهایی‌ام که در قائم‌شهر، با صدای رسا و جسمی خسته سرنوشت بیمه و امنیت شغلی ما که قوت اصلی‌مان از راه خبر به‌دست می‌آمد را فریاد می‌زدی. ۱۷ مرداد امسال که نبودی بیشتر دلتنگت شدیم.

امسال که نبودی دیگر کسی نگفت با هم دوست باشیم، قدر هم را بیشتر بدانیم که دنیا دار فانی است و دو روزش به چشم برهم زدنی می‌گذرد.

در میان سالی، پیر رسانه‌ها شدی از بس که رنج و محنت کارگران و ما را به دوشت کشیده‌ای.

استاد من! وقت پریدنت حالا نبود. کارهای نیمه‌کاره‌ات بر زمین مانده. هنوز کارگران و خبرنگاران زیادی هستند که باید از حق‌شان دفاع کنی . زود است که آسمانی شوی چراکه ما هنوز با هم رفیق نشدیم. یکرنگ نشدیم.

هنوز زیرپای هم‌دیگر را خالی می‌کنیم و یاد نگرفتیم دست هم را بگیریم.

وقتی از هفته‌نامه خواستم گام را فراتر بگذارم و خود را در روزنامه محک بزنم، مانند پدری دل‌سوز سر راهم آمدی و اعتماد به نفس را برایم هیجی کردی تا قوت قلب بگیرم و قدمم را بزرگ‌تر بردارم.

همیشه برایم الگو و اسوه بودی و هرکجا که صحبت از تو بود جز خوبی چیزی برای گفتن نداشتم چراکه به من آموختی صبر، حلال مشکلات و کلید درهای بسته‌ است.

استاد درخشنده! ۱۱ آبان از امروز تا همیشه برای ما رسانه‌ای‌ها و جامعه کارگری و همه دوست‌دارانت فراموش شدنی نیست و یک روز تلخ در تقویم زندگی‌مان رقم زد، مانند ۲۱ آذر لعنتی که پدرم را با خود برد و هنوز حسرت جای خالی‌‌اش روی دلم مانده است.

استاد من! از امروز آسوده بخواب که دیگر خبری از درد و شیمی درمانی نیست. جسمت رفت ولی یاد و نامت همیشه در دل ما خانه دارد.

کاش یاد بگیریم ..

کاش یاد بگیریم که تا وقتی زنده هستیم و نفس می‌کشیم قدردان هم باشیم و برای به‌دست آوردن هزار تومان بیشتر، دین و ایمانمان را در کاسه حراج نگذاریم و پشت هم‌دیگر را خالی نکنیم.

استاد درخشنده! سال‌ها تیترنگار وقایع نشریه‌ها بودی و امروز کوچیدن و پرکشیدنت تیتر رسانه‌ها شد و در پاییز تنهایی که رسم کوچیدن پرنده‌های آزاد است به آسمان خدا پرواز کردی.

فرامرز درخشنده، پیشکسوت عرصه خبر و سرپرست خبرگزاری ایلنا پس از سالها تحمل درد و رنج بیماری، در بیمارستان حکمت ساری جان به جان آفرین تسلیم کرد.

گزارش تصویری مراسم ختم زنده یاد استاد درخشنده …

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید