آیا کوچه سیدین قائمشهر را کوچه تصورکنیم یاخیابان ؟!

0

دوربین خبرساز+راوی(درقالب طنز) : 

 

آیا کوچه سیدین قائمشهر را کوچه تصورکنیم یاخیابان؟!

+ ویدئو تردد خودروهاو عابرین پیاده

خاه خبرمازندران – عباس ناساری : ازگذشته دور تا آنجائیکه سن حقیرقد میدهد کوچه سیدین شهرستان قائم شهر با همین بافت شهری به خیابانهای جویبار و فرهنگ ارتباط داشت و عابرین محترم قائم شهری برای کوتاه کردن مسیر راه ، از این کوچه عبور می کردند واین روند همچنان پا برجاست .

اینک دوربین خبرساز ما اقدام به تهیه ویدئو و عکسهائی از این کوچه نمود که البته معلوم نیست اگر این مسیر با نام کوچه مطرح است پس چرا این همه اتومبیل در حال تردد  هستند وبعضا برای عابرین پیاده مشکل ساز می شوند خصوصا در روزهای بارانی با توجه به کم عرض بودن کوچه .

و ازنظرمعماری و شکل شهری این مسیر باید نام خیابان به آن داده شود ، ولی متاسفانه فضائی برای پیاده رو ندارد (مثل خیابان تهران جنب ایستگاه سواری قائم شهر به شیرگاه که حدود یک متر عرض دارد ) تا عابرین کمتر با مشکل رفت وآمد مواجه شوند و خصوصا اینکه برای آبهای سطحی این کوچه که با کوچکترین بارندگی شکل رودخانه بخود می گیرد ، جوی وجدولی در نظر گرفته نشده است تا لباس مردم با کمترین سرعت خودروهای درحال حرکت در این مسیر،  سرتا پای عابرین خیس نشود (یا بزبانی دیگر موش آب کشیده نشوند) و درنهایت موجبات نارضایتی عابرین فراهم نگردد.

این کوچه یا همان سیدین که اخیرا توسط شهرداری نام (کوچه خزر ۱) که مزین به نام شهید شعبانعلی قنبری شده ، نامگذاری شده است  .

جالب اینکه مغازه های تجاری رنگو وارنگ چهره این کوچه را به بازار تجاری تغییر داده است .

س :  راوی جان تو بگو این مسیر را با چه نامی به دوستانم اطلاع رسانی کنم ؟ کوچه بنامم ، یاخیابان ؟ البته همانطور که در تصویر فوق دیده می شود نام کوچه عنوان شده است ولی رفت وآمدماشین ها چیزدیگری حکایت می کند .

راوی : برای اینکه خیالت را راحت کنم باید عرض شود که اگه این مسیر ازقدیم کوچه بود که تا حالاهم بعنوان کوچه بهره برداری می شود ،بخاطر این بود که این مسیر کم عرض که حتی از بعضی از کوچه ها هم کم عرض ترمی باشد و فقط به کوچه شبیه بود، هرگز نام خیابان بهش تعلق نگرفت وگرنه ممکن بود  مسئولان شهرداری مورد انتقاد شدید بعضی ها قرار می گرفتند بهمین دلیل ترجیح داده شد این مسیر با همان نام کوچه در بافت شهری باقی بماند.

راوی درادامه گفت : حالا اگر مشاهده میشه که این کوچه مانند چندکوچه مشابه در سطح شهر قائم شهر با نام کوچه ، کار بازار را انجام میده بخاطر اینه که هم برای شهرداری سود داره هم برای مالکان این کوچه که نانشان تو روغن رفته است .

س : راوی جان پس چرا کوچه را درست نمی کنند ودستی به سروگوشش نمی کشند مثلا چرا برای این کوچه یک جوی و جدول نمی زنند یا اینکه مثل کوچه های محلات طرح (نوه)، یعنی هدایت آبهای سطحی را به وسط این کوچه هدایت نمی کنند تا لباس مردم وبچه ها از گزند بی توجهی بعضی از رانندگان درامان باشند ؟

راوی : بخدا درجواب این سئوال عاجز ماندم ،  اگر بگویم پول عوارض شهری ونوسازی و غیره را هم شهرداری می گیره و هم دارائی مالیات می گیره ، آب وبرق وگاز وتلفن هم دراین مسیر بی نصیب نمی مانند  ممکن است فردا بیایند کار ما را هم کساد کنند …

 

 

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید