هشدار رئیس شورای شهر خطاب به مسئولان ادارات قائم شهر

0

دربیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر قائم شهراتفاق افتاد ؛

هشدار رئیس شورای اسلامی شهر خطاب به مسئولان ادارات قائم شهر

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : افشین حسین‌زاده رئیس شورای اسلامی شهرقائم شهر در بیست وششمین جلسه علنی شورای شهر قائم‎شهر ضمن محکوم کردن اظهارات رئیس جمهور آمریکا در مورد قدس شریف و همراه شدن با مردم سلحشور و ولایتمدار شهرستان قائم‎شهر، اظهار کرد:

ما نمایندگان ملت نیز در کنار مردم ولایتمدار و سلحشور ایران و مقام معظم رهبری، این اظهارات وقیحانه رئیس جمهور آمریکا را محکوم می‌کنیم.

افشین حسینزاده رئیس شورای شهر قائم شهر (دوره پنجم) در بیست و ششمین جلسه علنی شورای شهر مطالب مبسوطی ایراد داشت که اهم آن بشرح زیر از نظرگرامیتان خواهد گذشت .

وی  چنین آغاز کرد وگفت : هفته گذشته در سالن اجتماعات شهرداری جلسه‌ای با موضوع طرح تفصیلی شهری به میزبانی اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر که در آن از فرماندار تا رئیس آبفای روستایی حضور داشتند برگزار شد که متاسفانه اعضای شورای شهر که بعنوان پارلمان شهری و نمایندگان مردم هستند دعوت نشدند و متاسفانه در جریان این جلسه قرارنگرفتیم .

رئیس شورای شهر قائم‎شهر بیان کرد: متاسفانه رئیس اداره راه و شهرسازی قائم‌شهر پارلمان شهری و جایگاه اعضای شورای شهر را نمی‎داند و همین افراد، بهمراه کارشناسانی که از قائم‎شهر هیچ شناختی ندارند شروع به بازنویسی طرح تفصیلی شهری می‌کنند و این شهر را به نابودی می‌کشانند.

 

این مسوول ادامه داد: کمیسیون عمران شورای شهر سه ماه قبل از تشکیل این جلسه شروع به بازنویسی طرح تفصیلی بصورت دقیق و موشکافانه کرد که متاسفانه اداره راه و شهرسازی اصلا توجهی به اجرا کننده طرح تفصیلی شهر نمی‌کند و بصورت مستقل و بدون اطلاع نمایندگان مردم و با کارشناسان غیربومی اقدام به برگزاری جلسه آن‌هم بدون حضور اعضای شورا می‌کند.

رئیس شورای اسلامی شهرقائم شهر با صراحت تمام خطاب به روئسای ادارت شهرستان قائم شهر اشاره داشت وچنین گفت:

رئیس اداره  راه و شهرسازی قائم شهرجایگاه پارلمان شهری را نمیداند !

طرح تفصیلی شهر بلای جان مردم قائم شهر شده است !

من قاطعانه می گویم ، مشاورنی که این طرحها را تصویب می کنند حتی قائم شهر را نمی شناسند !!

ریاست محترم اداره راه وشهرسازی قائم شهر ؛ اگر شهر را نمی شناسی برو یاد بگیر و بشناس ، اگر نمایندگان مردم شهر را نمی شناسی برو بشناس !

اگرواقعا شما نمی دانید که پارلمان شهر باید تصمیم بگیرد ومصوب کند یا  شورای شهر ، بدان که این شورای اسلامی شهر است که باید تصویب کند نه شما !!!

 

وی همچنین با اشاره به اینکه درگذشته کارشناسان غیربومی با نوشتن طرح تفصیلی این چنینی ، شهر را به نابودی کشاندند، تصریح کرد: در این دوره ما نمایندگان دولت جلوی این گونه کارها ایستادگی خواهیم کرد و نمی‌گذاریم افرادی با این نوع تفکر بخواهند شهر را به نابودی ببرند.

 

حسینزاده با بیان اینکه به کمک‌ مشاوران خود نمی‌گذاریم شهروندان با بازنویسی اشتباه طرح تفصیلی توسط کارشناسان غیربومی شهروندان با مشکلات بیشتری روبه‌ رو شوند، گفت: آب و فاضلاب شهری در خیابان مهمانسرا با کندن کانال آب و رها کردن پروژه برای مردم مشکل بزرگ درست کرد و برای رفع این مشکل هم هیچ اقدامی انجام نداد و ما نیز جلوی فعالیت در خیابان‎های دیگر را نیز گرفتیم.

رئیس شورای شهر قائم‎شهر بیان کرد: شهروندان قائم‎شهری از شورای شهر و نمایندگانشان انتظار دارند که مشکلات شهری را حل کنند بنایراین ضعف دیگر ادارات را مردم پای عملکرد شورای شهر و شهرداری می نویسند که از فرماندار قائم‎شهر انتظار می‎رود با ورود به عملکرد مدیران مشکلات موجود شهر را رفع کند.

این مسوول مسئله ترافیک را یکی از مهمترین مسئله قائم‎شهر دانست و خاطرنشان کرد:   امیدوارم فرمانده انتظامی شهرستان با درایت خود برای تغییر در مدیریت و نحوه عملکرد فرمانده راهور عملکرد خوبی از خود برای مسئله مهم ترافیک شهر ارائه دهد.

حسین‌زاده با اشاره به اینکه مدیران ادارات باید به نمایندگان مردم پاسخگو باشند، تصریح کرد: این مکان شورای شهر است نه شورای شهرداری و مدیران باید برای رفع مشکلات مردم به نمایندگان آنان پاسخگو باشند و باید به ما کمک کنند تا بدنبال رفع مشکلات شهروندان باشیم.

وی در پایان به معضل نساجی اشاره کرد و گفت: نساجی توان شورای شهر را گرفته است و از همه‎ همکارانی که در مدیریت و رفع مشکلات این کارخانه تلاش می‎کنند تشکر و قدردانی می‎کنیم و امیدواریم هرچه زودتر این معضل حل شود و کارگران این کارخانه بتوانند به راحتی حقوق خود را دریافت کنند.گزارش تصویری ازصحن علنی بیست وششمین جلسه شورای شهر قائم شهر …

ناگفته نماند که در خلال برگزاری بیست وششمین حلسه علنی شورای شهر قائم شهر تنی چند از پزشکان قائم شهر جهت  هم اندیشی درحلسه حضوربهم رساندند ودقایقی به رای زنی پرداختند که دکتر شاه حسینی دادستان پزشکان این شهرستان از جمله مهمانان این جلسه بودند .

گزارش تصویری از بیست وششمین جلسه علنی شورا شهر قائم شهر…

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید