تبيين اولويت ها توسط استاندار در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان؛ ضرورت بهره گيري دستگاه ها از فرصت هاي قانوني

0

 

تبيين اولويت ها توسط استاندار در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان؛

ضرورت بهره گيری دستگاه ها از فرصت هاي قانونی

مقام عالي دولت در مازندران، در اين جلسه با تاكيد بر اين كه اولويت هاي اصلي، محوري و تعيين كننده استان بايد ابتدا سامان يابد تا توان افزايي بطور واقعي اتفاق بيفتد، ياد آور شد:

دولت، فرصت هاي لازم قانوني را براي رفع موانع توسعه اقتصادي پيش بيني نموده است و دستگاه ها بايد از اين فرصت ها بهره گيري كنند.

 

خانه خبرمازندران(عباس ناساری) : محمد اسلامي، استاندار مازندران در جلسه ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان با بيان اين كه گنجاندن واژه فرماندهي در عنوان اين ستاد از سوي مقام معظم رهبري به معناي آن است كه كار بايد بصورت عملياتي دنبال شود، گفت: زمان گفتمان سازي و كار تبييني سپري شده است و لازم است دستگاه ها با بازبيني فعاليت ها، موانع كار عملي و چالاك در اين حوزه را شناسايي نمايند تا رفع شود.

رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان، بر ضرورت تغيير نگرش و تحول در نگاه و فكر براي تحقق سياست هاي اقتصاد مقاومتي تاكيد كرد و ياد آور شد: امروز بايد هر دستگاهي در اين مساله كه چقدر سهم و عزم براي رفع موانع اشتغال بعنوان مهم ترين دغدغه مردم دارد، تامل كند و براي ايفاي نقش خود به ميدان بيايد.

استاندار با اشاره به اينكه مازندران، از جمله مسايل كشور نيست بلكه يكي از راه حل هاي مسائل كشور است، ابراز داشت: همه بخش ها بايد متحول كار كنند، بايد در ارتباط با رفع دغدغه هاي اشتغال و معيشت خود را وارسي و حسابرسي كنيم و پاسخگو باشيم.

اسلامي با بيان اين كه دولت، فرصت هاي لازم قانوني را براي رفع موانع توسعه اقتصادي پيش بيني نموده است و دستگاه ها بايد از اين فرصت ها بهره گيري كنند، افزود: شناسايي و رفع موانع و عوامل بازدارنده توليد گام نخست كار در اين راستاست.

وي فعال كردن ظرفيت ها را جلوه اي مهم از سياست هاي اقتصاد مقاومتي كه موجب تحرك اقتصادي مي شود، دانست و گفت: پيگيري رفع موانع توليد بايد با نگاه متفاوت دنبال شود و براي ايجاد اشتغال شناخت جامعه هدف ضروري است.

استاندار حفظ اشتغال موجود و صيانت از توليد و افزايش ظرفيت آن و سرمايه گذاري هاي جديد را گام هاي مهمي دانست كه همه بايد بدنبال تحقق آن باشند، اظهار داشت: بوم گردي، طبيعت گردي، صنايع دستي و ميراث تاريخي و تمدني ظرفيت خوبي براي فعال نمودن گردشگري استان و تقويت اشتغال است.

استاندار حل مسايل محيط زيست و ساماندهي پسماند و آب و فاضلاب شهري و روستايي را از جمله پروژه هاي داراي اولويت استان برشمرد و ياد آور شد: محيط زيست استان بسيار آسيب ديده است و ضرورت دارد با اقدامات هماهنگ به حالت اوليه بازگردد.

اسلامي با بيان اين كه منابع خوبي به پروژه هاي آبفاي استان تخصيص يافته است، تاكيد كرد: بايد در سايه كار جهادي، مشاركت مردم و خيرين و بهره گيري از همه ظرفيت ها به روند اجراي پروژه ها در بخش هاي مختلف بويژه تامين آب شرب سالم روستايي شتاب بخشيد.

وي تمهيد زيرساخت هاي حمل و نقل و ارتباطات و درمان، بهداشت و آموزش پزشكي را از ديگر اولويت هاي استان دانست و گفت: آزاد سازي سواحل، ساماندهي انهار و رودخانه ها و ساماندهي معادن شن و ماسه نيز از ديگر پروژه هاي مهم مازندران است و بايد با تصميمات علمي و درست زندگي دوباره را به رودخانه ها بازگردانيم.

مقام عالي دولت در استان، با تاكيد بر اين كه اولويت هاي اصلي، محوري و تعيين كننده استان بايد ابتدا سامان يابد تا توان افزايي بطور واقعي اتفاق بيفتد و توان استان مستهلك نشود، تصريح كرد: كنترل ساخت و سازهاي غير مجاز، فساد و زمين خواري بايد با جديت دنبال شود و با مصاديق آن برخورد قاطعانه صورت گيرد.

اسلامي با بيان اين كه در تلاشيم در برخي از طرح هاي هادي كه مسايل مردم روستا بدرستي در آن ملاحظه نشده است بازنگري صورت گيرد، اظهار داشت: در اين راستا نقشه راه و الگويي را دنبال مي كنيم كه هم حوائج مردم و هم الزامات در آن ديده شده است.

رييس ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي استان، توسعه امنيت و كنترل آسيب هاي اجتماعي را از ديگر برنامه هاي مهم استان توصيف كرد و خاطر نشان ساخت: تعميق فرهنگ، هنر و توسعه نشاط و شكوفايي بايد در دستور كار همه دستگاه ها باشد.

در ابتداي اين جلسه نوربخش، رييس سازمان مديريت و برنامه ريزي استان در خصوص ضرورت تغيير نگرش در فعاليت هاي ستاد فرماندهي اقتصاد مقاومتي و برنامه سال ۹۷ اين ستاد به ارايه گزارش پرداخت.

شماره تماس,  وتلگرام مدیر سایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی : abbasnasari1947@gmail.com

نظر خود را بیان کنید