وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مازندران گفت : در دولت تدبیر و امید، ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شده است

0

وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مازندران گفت :

در دولت تدبیر و امید، ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد شده است

داروهای داخلی پاسخگوی بیماران سرطانی است

حسن قاضی زاده هاشمی که برای افتتاح ۱۲ طرح بهداشتی و درمانی به مازندران سفر کرد، افزود: در دولت تدبیر و امید حدود ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد ولی کادر درمانی و خدماتی مورد نیاز برای این ظرفیت فراهم نشده است. ‎

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی درمازندران گفت: با وجود ظرفیت سازی های خوب در حوزه سلامت کشور، کمبود نیرو مهم ترین مشکل مراکز درمانی و علت اصلی نارضایتی مردم در این بخش است.

حسن قاضی زاده هاشمی افزود: در دولت تدبیر و امید حدود ۲۶ هزار تخت بیمارستانی در کشور ایجاد ولی کادر درمانی و خدماتی مورد نیاز برای این ظرفیت فراهم نشده است.

وی گفت: متاسفانه کمبود نیروهای درمانی باعث حجم زیادی از نارضایتی های مردم از وضیت بهداشت و درمان کشور شده ، بخصوص این که در بخش تامین پرستار بشدت با کمبود نیرو مواجه هستیم.

وزیر بهداشت با بیان این که بیمارستان و تجهیزات درمانی خوبی در کشور اضافه و پزشکان خوبی نیز آموزش دیده و وارد مجموعه شده اند، افزود: در حال حاضر بشدت کمبود پرستار و نیروهای خدماتی در بیمارستان ها و مراکز درمانی داریم که وجود آنها حداقل باعث آرامش خاطر بیشتر بیماران و مراجعه کنندگان می شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: این که اکنون ۱۰ تخت درمانی به یک پرستار محول و حقوق و مزایای آنان با تاخیر چند ماهه پرداخت شود، مناسب نیست. وزیر بهداشت گفت: بیمار بیش از آن که نیاز به دارو داشته باشد به محبت و مراقبت پرستار و کادر درمانی نیاز دارد و باید مشکل کمبود نیرو در حوزه سلامت را رفع کنیم.

وزیر بهداشت همچنین در باره عدم حمایت بیمه ای از داروهای بیماران سرطانی گفت: تمامی داروهای بیماران شیمی درمانی مورد تایید انجمن آنکولوژی کشور تحت پوشش بیمه قرار دارد ولی برخی افراد با وجود داروهای شیمی درمانی تولید کشور، تمایل دارند که مشابه های خارجی را استفاده کنند و داروهای خارجی تحت پوشش بیمه نیست.

وی افزود: داروهای این بخش را که ما تولید و تامین می کنیم و این داروها هم پس از چندین سال مطالعه و آزمایش با استانداردهای سختگیرانه به مرحله تولید انبوه و استفاده رسیده اند.

وزیر بهداشت که برای افتتاح طرح های بهداشتی و درمانی به مازندران سفر کرد، در عباس اّباد بیمارستان ۵۰ تختخوابی آیت الله خامنه ای، در آمل ساختمان مرکز شیمی درمانی، انکولوژی و آی سی یو بیمارستان امام علی (ع) این شهرستان را افتتاح کرد و کلنگ بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهرستان نور را به زمین زد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در روز پایانی سفر خود امروز صبح برای افتتاح دیگر طرح های بهداشتی و درمانی در شهرستان بابل، ساری و نکا حضور خواهد یافت.

 

شماره تماس  مدیرسایت : عباس ناساری ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی :abbasnasari1947@gmail.com

 

نظر خود را بیان کنید