تقدیر از بانوی سوادکوهی متعهد و دوستدار محیط زیست

0

تقدیر از بانوی سوادکوهی متعهد و دوستدار محیط زیست

در مراسمی از خانم شبنم فتاحی، بانوی سوادکوهی که در فیلم منتشر شده ضرب و شتم توله خرس مصدوم، با فریاد‌های متعهدانه خود از ضاربان خرس قهوه‌ای می‌خواهد که از پرتاب سنگ به این حیوان بی پناه دست بردارند، تقدیر شد. ‎

خانه خبرمازندران – عباس اساری : در این مراسم که ابراهیمی کارنامی، مدیرکل حفاظت محیط زیست مازندران، منفرد، مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران، یزدانی، فرماندار سوادکوه و جمعی از خبرنگاران و اصحاب رسانه حضور داشتند، از خانم شبنم فتاحی بانوی متعهد و دوستدار محیط زیست و حیات وحش تجلیل شد.

در ۲۵ خرداد فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در آن دو نفر، علیرغم التماس های یک بانوی بزرگوار، به سمت توله خرسی که از ارتفاعات به پایین پرت شده بود سنگ می زدند و این موضوع احساسات عمومی را جریحه دار نمود.

شبنم فتاحی بانوی دوستدار طبیعت در مراسمی که برای تجلیل از وی تشکیل شد، گفت: این اتفاق ناخوشایند در منطقه شش رودبار دراسله سوادکوه رخ داد و هنگامی که با توله خرس زخمی مواجه شدم، دیدم که ۲ مرد به طرف این خرس زخمی سنگ پرتاب می‌کنند.

وی ادامه داد: با دیدن این صحنه از آنها خواستم که این کار را نکنند و به حیوان صدمه نزنند اما گویا آنها ترسیده بودند و سنگ می زدند، بالاخره با اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سوادکوه تماس گرفتیم و پس از چند دقیقه از محیط بانان  این اداره در منطقه حاضر شدند و حیوان را به پناهگاه حیات وحش سمسکنده منتقل کردند.

این بانوی دوستدار محیط زیست با بیان اینکه از خبر تلف شدن این خرس بسیار ناراحت شدم، گفت: همه ما باید به محیط زیست احترام بگذاریم و قوانین محیط زیستی را بدانیم و آنها را رعایت کنیم.

وی همچنین ازسازمان حفاظت محیط زیست خواست که قوانین مربوط به رفتار با حیوانات و مجازات هایی که برای صدمه رساندن به حیات وحش و محیط زیست در نظر گرفته شده است را بصورت گسترده به مردم اطلاع رسانی کنند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران انتشار این فیلم را اثرگذار دانست و افزود: با این اتفاق بسیاری از افرادی که قصد تخلف داشتند درس عبرت گرفتند و همچنین مشخص شد که مردم ما نسبت به مسائل زیست محیطی حساس و هوشیار هستند.

وی افزود: رفتار انسانی این بانوی متعهد سوادکوهی در این کلیپ، نشان دهنده تحقق شعار۸۰ میلیون محیط بان و احساس مسئولیت اقشارمختلف مردم نسبت به مسئله محیط زیست است.

ابراهیمی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: به نیابت از معاون رئیس جمهور و ریاست سازمان حفاظت محیط زیست، استاندار مازندران، دادستان مرکز استان و بسیاری از دغدغه مندان حوزه محیط زیست و در پاسخگوئی به مطالبات مردمی در راستای تجلیل از این بانوی دوستدار حیات وحش این جلسه ترتیب داده شد تا از اقدام خانم فتاحی در محل شهرستان سوادکوه قدردانی نماییم.

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری مازندران هم در این مراسم گفت: کار خانم شبنم فتاحی مصداق نهی از منکر واقعی در حوزه حفاظت از محیط زیست بوده است.

حسین منفرد افزود: یکی از وظایف پدافند غیرعامل حفظ و حفاظت از سرمایه ملی است و یکی از سرمایه‌های ما منابع طبیعی، جنگل و حیوانات هستند که باید در حفظ و حراست از آنان تلاش کنیم.

همچنین در این مراسم از احمد باوند و رحمان حمزه نژاد قادی نیز بدلیل اطلاع رسانی و همکاری با مامورین محیط زیست، تقدیر شد.

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :   ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی :abbasnasari1947@gmail.com

نظر خود را بیان کنید