مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه کمیته بانوان ستاد گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس: انتقال میراث فرهنگی دفاع مقدس به نسل جدید، اولویت ما است

0

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه کمیته بانوان ستاد گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس:

انتقال میراث فرهنگی دفاع مقدس به نسل جدید، اولویت ما است

سمیه قاسمی طوسی در این جلسه با اشاره به اینکه دفاع مقدس، یکی از ابعاد افتخارآمیز تاریخ انقلاب اسلامی است، گفت: به بیان رهبر معظم انقلاب، انتقال میراث فرهنگی این برهه از تاریخ، به نوجوانان و جوانان و نسل جدید، اولویت ما است. ‎

 

خانه خبرمازندران – (عباس ناساری) :مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری در جلسه کمیته بانوان ستاد گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس گفت: در آن روز زنان و مردان، مصداق «ید واحد» شدند و در برابر دشمن ایستادند و آنچه که از عزت و افتخار نصیب ایران عزیز اسلامی شد از همان جهاد صادقانه است و ایستادگی و پایداری مردان و زنان در دوران دفاع مقدس، امروز موجب شد هیچ کس چشم تجاوز و تعدی به مرزهای کشور ما را نداشته باشد.

وی همچنین تأکید کرد: باید به زنان و جوانان یادآور شد در آن ۸ سال، زنان و دختران در کنار رزمندگان و سرداران شهید ایستادند تا دشمن را عقب برانند اما امروز که جنگی در کار نیست، همه باید در هر جایگاهی که هستیم صادقانه خدمت کنیم و زمینه‌های توسعه کشور را فراهم سازیم.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران همچنین با اشاره به همکاری و تلاش زنان در دوران هشت سال دفاع مقدس گفت: زنانِ سرداران و شهدای مطرح استان به‌عنوان افرادی که در این دوران دوشادوش همسران خود حضور داشتند و تجربیات و خاطراتی از این دوران را با خود به همراه دارند به عنوان راوی به بیان خاطرات آن دوران خواهند پرداخت.

سمیه قاسمی طوسی افزود: در دوران هشت سال دفاع مقدس ما زنانی را سراغ داریم که همراه و هم‌پای همسران خود در مناطق جنگی ساکن شدند و زیر بار بمباران دشمنان، ایستادگی کردند و شاهد حوادث و موقعیت‌هایی از دوران هشت سال دفاع مقدس و رشادت‌ های رزمندگان بودند که بخش‌هایی از آن هنوز به‌خوبی برای جوانان امروز تبیین نشده است.

وی با اشاره به اینکه سال‌ها از دوران دفاع مقدس گذشته و شاید سرداران و سلحشوران آن دوران در بین ما نباشند، تاکید کرد: این بانوان به‌ عنوان بازماندگان دوران هشت سال دفاع مقدس با بیان مسائل آن دوران می‌توانند اذهان مردم به‌ ویژه نسل جوان و نوجوان را روشن کنند.

قاسمی طوسی توضیح داد: لشکر ویژه ۲۵ کربلا به‌عنوان لشکر خط‌ شکن از استان مازندران در زمان جنگ با حضور در موقعیت‌های حساس با عملکرد عملیاتی خود توانست نقش مهمی را در پیروزی‌های آن دوران ایفا کند و در آن زمان بودند خانواده‌های سرداران و شهدای شاخص این لشکر که در شرایط سخت بمباران در کنار همسران خود در اهواز حضور داشتند و وقایع و حوادث آن زمانِ جنگ بی‌واسطه را دیدند.

وی گفت که برای روایت خاطرات همسران شهدا، همایشی با محور خاطره‌گویی همسرانِ سرداران و شهدای شاخص مازندران در استان برگزار می‌شود.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری مازندران افزود: این همایش در هفته دفاع مقدس امسال در ساری برگزار خواهد شد و در این همایش بخش‌های ناگفته جنگ از زبان همسران سرداران شهید بیان خواهد شد.

وی همچنین از مجموعه‌های فرهنگی خواست تا برای ماندگار کردن رشادت‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس تلاش کنند، گفت: انتقال ارزش‌های این دوران نباید به برگزاری جلسات و همایش‌ها محدود شود و با ساخت فیلم‌ها این جریان را برای نسل آینده ماندگار کرد.

قاسمی طوسی از ساخت سریال “سیمرغ ” که در آن سرگذشت دو خلبان شهید کشوری و شیرودی به نمایش درآمد به‌ عنوان تجربه‌ای خوب و موفق در مازندران یاد کرد و افزود: می‌توان با همین شیوه، سرداران شهید به‌ ویژه سردارانی را که در حوزه نیروی زمینی سپاه فعالیت داشتند را به نسل امروز معرفی و نام آنان را در میان نسل جدید، ماندگار کرد.

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :   ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی :abbasnasari1947@gmail.com

نظر خود را بیان کنید