0

استاندار مازندران در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته استان:

از زنان کارآفرین با جدیت حمایت می کنیم 

دولت تدبیر و امید گام های موثری برای حل مسایل حوزه بانوان برداشته است

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در این نشست که با حضور معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده در ساری برگزار شد، با اشاره به این که دولت تدبیر و امید گام های موثری برای حل مسایل حوزه بانوان در دو سال اخیر برداشته است، گفت: از زنان کارآفرین با جدیت حمایت می کنیم

خانه خبرمازندران – عباس ناساری : احمد حسین‌زادگان، استاندار مازندران در نشست تخصصی بانوان فعال و فرهیخته مازندران که با حضور معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور با بیان این که هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید؛ تسهیلات بانکی به کارآفرینان و تولیدکنندگان اعطا نکرده است، افزود: از زنان کارآفرین و تولید کننده با جدیت حمایت می کنیم.

حسین زادگان با بیان این که دولت تدبیر و امید در دو سال اخیر گام های موثری را در قالب برنامه ها و لوایح و … برای حل مشکلات حوزه زنان و ارتقاء کمی و کیفی وضعیت آنان برداشته است، ابراز داشت: بانوان باید با اعتماد به نفس و حضور بهنگام در صحنه؛ تحقق برنامه و اهداف دولت را شتاب بخشند.

وی با بیان اینکه اکنون یک دوره طلایی برای اجرای برنامه‌های حوزه زنان و خانواده است، گفت: در قالب لوایح و تصویب قانون، دولت در صدد رفع مشکلات حوزه بانوان است.

استاندار مازندران  نداشتن شرکت بزرگ هلدینگ سرمایه‌گذاری را از معضلات مازندران دانست و گفت: اکنون با مشارکت یکصد نفر در حال راه‌اندازی این شرکت هستی تا خلاء سرمایه گذاری کلان که در استان داریم حل شود و بانوان باید با جدیت در این مورد همکاری کنند.

وی با بیان اینکه دولت در این زمینه کمک کرده و در خرید ۷۰ درصد از سهام مشارکت می‌کند، تصریح کرد: به این ترتیب خلا نداشتن شرکت بزرگ در استان رفع می‌شود.

حسین‌زادگان با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی مازندران درباره برندسازی در استان اقداماتی انجام داده است، ادامه داد: با برندسازی می‌توان بخشی از مشکلات اقتصادی را رفع کرد و بانوان تولید کننده در برندسازی محصولات با جهاد دانشگاهی تعامل کنند.

استاندار مازندران در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: هدف پارک علم و فناوری، حمایت از مشاغل استارتاپی و ایده‌هایی است که در بازار بتوان ارائه کرد.

حسین زادگان با اشاره به این که ۲۵ سازمان مردم ‌نهاد حوزه زنان و خانواده در مازندران فعالیت می‌کنند، یادآور شد: ۴۴درصد از هیات مدیره سازمان‌های مردم‌نهاد در مازندران زن و ۸۰ درصد خانه‌دار هستند.

معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور بانوان و خانواده صبح امروز وارد مازندران شد و پس از شرکت در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان و رونمایی از سند ارتقای وضعیت زنان مازندران، از شرکت های دانش بنیان استان که مدیران آنها زن بودند بازدید کرد.

شرکت در جلسه زنان فعال و بازدید از

یک کارگاه تولید سفال و بازدید از زندان زنان از دیگر برنامه های سفریک روزه معاون رئیس جمهوری به مازندران است

 

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :   ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی :abbasnasari1947@gmail.com

نظر خود را بیان کنید