استاندارماندران: ستادی استانی برای حمایت از آسیب دیدگان بخش اقتصادی تشکیل می شود / مشارکت مردم در طرح غربالگری باید به ۱۰۰ درصد برسد / تشکیل گشت مراقبت های اجتماعی ویژه

0

احمد حسین زادگان در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، با تاکید بر این که همه باید برنامه های ابلاغی در این راستا تا مهار و کنترل این ویروس جدی بگیرند، گفت: در کنار برنامه های دولت؛ برای پشتیبانی و حمایت از مجموعه های آسیب دیده صنفی، اقتصادی یا لایه های اجتماعی آسیب دیده از کرونا؛ ستادی استانی تشکیل می شود. ‎

 

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا، ضمن قدردانی از تلاش های تمام نیروهای خدوم در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی و همکاری مردم؛ با اشاره به این که دولت در سطوح ملی، پیش بینی های لازم را برای بخش های اقتصادی کرده است و این مهم؛ تنها به دوران شیوع کرونا محدود نمی شود، افزود: اقدامات خوبی در سطوح ملی و استانی برای مقابله با شیوع کرونا صورت گرفته است لیکن این به معنای مهار و کنترل بیماری نیست و همچنان تلاش ها و همکاری های دستگاه های مسئول و مردم تا رفع ویروس منحوس کرونا باید تداوم یابد.

استاندار با بیان این که در جلسه امروز مصوب کردیم تا در کنار برنامه های کوتاه مدت و دراز مدت دولت؛ ستادی استانی برای حمایت از آسیب دیدگان بخش اقتصادی تشکیل شود، گفت: این ستاد با همکاری اعضا؛ تصمیمات لازم را برای پشتیبانی و حمایت از مجموعه های آسیب دیده صنفی، اقتصادی یا لایه های اجتماعی آسیب دیده در دوره مقابله با کرونا اتخاذ می کند.

وی با بیان این که علیرغم تاکیدات موکد صورت گرفته و نظارت دستگاه های مسئول؛ برای نظارت بیشتر و رعایت فاصله فیزیکی مردم و اصناف و برخی مشاغلی که مردم با آن ها سروکار دارند و متاسفانه موازین ابلاغی به اندازه لازم در آن مکان ها رعایت نمی شود، گشت مراقبت های اجتماعی ویژه را پیش بینی کردیم، اظهار داشت: این گشت ها در شهرستان ها با محوریت فرمانداران و در بخش ها با محوریت بخشداران و همکاری مردم در ارتباط با سامانه ۱۱۱ برای نظارت بیشتر انجام و حاصل گشت ها به مبادی ذی ربط اطلاع داده می شود.

حسین زادگان با بیان این که بحمدالله روستاها وضعیت مطلوبی در این راستا دارند، ابراز نمود: اداره کل جهاد کشاورزی آگاهی رسانی لازم را انجام داده و شیوه نامه های لازم برای اطلاع رسانی به کشاورزان برای رعایت موازین تدوین شده است.

استاندار با اشاره به این که تسهیلاتی برای ۱۵۰ نفر از کشاورزانی که درخواست کشت مکانیزه دارند در نظر گرفته شده است و بانک کشاورزی آمادگی لازم برای اعطای آن را دارد، گفت: باید مدیریت کنیم از ظرفیت دستگاه های موجود با محوریت بخشداران، مردم، شوراها، دهیاران و شرکت های تعاونی روستایی، امسال سطح کشت مکانیزه را افزایش دهیم.

وی با بیان این که خوشبختانه روستاها؛ پیام ما را خوب دریافت کردند، افزود: از روستاییان و کشاورزان مجددا تقاضا داریم که در فصل کشاورزی با رعایت فاصله اجتماعی، این شرایط را حفظ نمایند.

مقام عالی دولت در مازندران با اشاره به این که بطور میانگین بالای ۷۰ درصد در طرح غربالگری شرکت کردند، افزود: این رقم باید به ۱۰۰ درصد برسد و از مردم می خواهم با ورود به سامانه، زمینه را برای خدمات رسانی بهنگام حوزه بهداشت و درمان فراهم نمایند.

گفتنی است در این جلسه استاندار مازندران از فرمانداران سراسر استان نیز که بصورت ویدئوکنفرانسی حضور داشتند، بخاطر تلاش ها و انسجامی که در میان دستگاه های مسئول در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی ایجاد کردند، قدردانی نمود.

گزارش تصویری ازجلسه فوق …

 

 

 

 

 

نظر خود را بیان کنید