گوشه‌ای از اقدامات شورا و شهرداری قائم شهر برای مقابله با شیوع بیماری کرونا / شهروندان در خانه‌هایشان بمانند

0

🇮🇷 خانه خبر مازندران – عباس ناساری :  روزهای واپسین سال ۹۸، مردم ایران میزبان مهمان ناخوانده‌ای به نام کرونا شدند و تا به امروز هم این مهمان ناخوانده در شهر و کشورمان ماندگار شد.
این بیماری منحوس در مدتی کم، کل جهان را در بر گرفته و قربانیان زیادی هم داشته است و در همین راستا مسؤلان و مردم در سراسر دنیا دست به دست هم دادند تا با یاری هم پای این ویروس را از محیطشان دور کنند و آرامش را به جامعه برگرانند.
در کشور ما، این موضوع کمی رنگ و لعاب زیباتری دارد چراکه همدلی و همیاری در قالب نیروهای جهادی و بسیجی انجام می‌شود و همین امر سبب شد تا حدودی این بیماری مهار و قدرت شیوع آن در برخی از شهرها کمتر شود.
نهادهای زیادی درمبارزهبا کرونا دخیل هستند که از آن جمله می توان به شهرداری و شورای اسلامی قائم شهر اشاره کرد که در قائم‌شهر این موضوع بسیار مشهود است.
از روزهای ابتدایی شیوع این ویروس، شورا و شهرداری قائم شهربا تشکیل کمیته پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا وارد عمل شدند و تیم‌های تخصصی ضد عفونی و گند زدایی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری قائم شهر نیز عهده دار این امر شده و به صورت شبانه روزی به کار خود ادامه می‌دهند.

سید هادی فضلی رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر در این رابطه با بیان اینکه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا در جامعه و بهره‌گیری از تمام ظرفیت‌های موجود در این امرضروری است، اظهار کرد: شورا و شهرداری قائم شهر تلاش کرده تا زمینه انجام اقدامات لازم در این باره را از سوی پرسنل شهرداری با همکاری سایر دستگاه‌ها فراهم کند.

ایشان ادامه داد: با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات گندزدایی و ضدعفونی ایستگاه ها اتوبوس ها و تاکسی ها و پایانه‌های مسافربری شهرداری ها که از اماکن پرتردد شهروندان است وهمین‌طور شستشو و ضدعفونی کردن روزانه مبلمان شهری در بوستانها و معابر شهری و سطل های زباله بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت با جدیت و به صورت شبانه روزی در حال انجام است.

رئیس شورای شهر دررابطه با افزایش آگاهی شهروندان برای حفظ ایمنی و امنیت خود در مواجهه با بیماری ویروس کرونا گفت:پس از شیوع ویروس ، شهرداری به طور مستمر محتواهای لازم برای آموزش شهروندان از طریق اکران عمومی در بیلبوردهای شهری، وسایل حمل و نقل عمومی وقالب تولید محتوای آموزشی و توزیع در قالب پوستر، فضای مجازی را انجام داده و همچنان هم ادامه دارد.

سید هادی فضلی در ادامه به نقاهتگاه بیماران کرونایی اشاره و تصریح کرد: ۶۰تخت ویژه در سالن ورزشی جهان پهلوان حبیبی قائم شهر برای بیماران کرونایی مثبت که نیاز به مراقبت خاص ندارند، با کمک شهرداری و سایر ارگانها تجهیز و آماده سازی شد.

رئیس شورای شهر با بیان اینکه بیماران بستری شده در سالن ورزشی حبیبی قائم شهر طبق تشخیص پزشک باید ۱۵ روز دوران نقاهت خود را در این مکان سپری کنند و امکان قرنطینه در منزل را نخواهند داشت، اظهار کرد: با توجه به لایحه ارسالی شهرداری و مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر برای خرید دستگاه پمپ به ارزش ۲ میلیارد ریال برای تسریح سمپاشی و ضدعفونی شبانه اماکن عمومی شهر قائم شهر به صورت مه پاش خریداری و در اختیار سازمان آتش نشانی قرار گرفت.

وی درادامه به کمک شرکت ایرانسل اشاره کرد و گفت: با مکاتبه اعضای شورای اسلامی شهر قائم شهر با مدیران شرکت ایرانسل اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی برای تهیه بسته های بهداشتی از قبیل دستکش لاتکس، لباس کامل، ماسک و محلول ضدعفونی تخصیص داده شد و در هفته گذشته این اقلام تهیه و در راستای رعایت بهداشت فردی، تحویل مراکز بیمارستانهای رازی و ولیعصر ، نقاهتگاه تجهیز شده سالن ورزشی حبیبی، سازمان آرامستان ،پلیس راهور و نیروی انتظامی، کلانتریها و پرسنل خدمات شهری، نیروهای سد معبر شهرداری و سازمان حمل و نقل و فضای سبزشده است.

رئیس شورای اسلامی شهر قائم شهر ضمن قدردانی از معاونت وزیر بهداشت افزود: نماینده شورای اسلامی شهر قائم شهر در کمیته بحران با معاونت وزیر بهداشت در خصوص ادامه ارائه خدمات پایدار بیمارستانی و تهیه تجهیزات پزشکی به دو بیمارستان رازی و ولی عصر مکاتباتی انجام داد که با موافقت وزیر بهداشت مواجه شد و تجهیزات مورد نظر تهیه و در اختیار مراکز بیمارستانی شهرستان قائم شهر قرار گرفت.

رئیس شورای شهر از کمک ۲۰۰ میلیون ریالی شهرداری با مصوبه شورای اسلامی شهر قائم شهر به مجمع خیرین سلامت و کمک ۲۰۰ میلیون ریالی به سپاه و بسیج شهرستان جهت سم پاشی سطح شهر خبر داد و افزود:
بر خود لازم می دانیم تا ضمن قدردانی از کلیه اعضای شورای اسلامی شهر،شهردار،مدیران ، مسئولان و همشهریان و نیروهای سپاهی و بسیجی و انتظامی ، پرسنل خدوم شهرداری بخصوص سازمان آتش نشانی، خدمات شهری (رفت و روب) و ستادهای مردمی که این ایام و در آغازین روزها و ساعات سال جدید به دور از خانواده ها برای حفظ سلامتی و ایمنی مردم به هر نحو و عنوانی در جهت نابودی این ویروس تلاش و کوشش شبانه روزی دارند؛ تشکر کنم..

فضلی گفت:شورا و شهرداری قائم شهر تا زمان اعلام پایان این وضعیت از سوی ستاد مقابله با کرونای کشور، خود را موظف به پاسداری از حریم سلامت شهروندان دانسته و در این راه با تمام قوا و تمامی امکانات به تلاش خود جهت حفظ جان شهروندان ادامه خواهد داد.

مهندس فضلی افزود:جبهه اصلی مبارزه با ویروس کرونا، پرستاران و کادر درمانی بودند و در خط مقدم جنگیدند. برای این عزیزان آرزوی توفیق و برای آن دسته از همکاران این عزیزان که جان خود را از دست دادند آرزوی مغفرت می‌نمایم.

رئیس شورای اسلامی قائم‌شهر در پایان از مردم خواست تا حدالامکان در خانه بمانند چراکه در حال حاضر بهترین راه برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا، در خانه ماندن است.

شورای شهر قائمشهر
  دوره پنجم

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :   ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید