استاندارمازندران:دولت، فاصله گذاری هوشمندرا برای نامین نان وجان مردم انتخاب کرد/ اصناف وبازاریان بایدباجدیت؛پروتکل های بهداشتی رارعایت کنند

0

احمد حسین زادگان، مقام عالی دولت در مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله کرونا با اشاره به اینکه شرایط سخت اصناف و بازاریان برای دولت اهمیت دارد، افزود: دولت برای تامین نان و جان مردم هدفمندانه و هوشمندانه، طرح فاصله گذاری هوشمند را انتخاب کرده است / همه صنوف باید پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی را در واحدهای خود اجرایی کنند. ‎

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا با اشاره به آغاز طرح فاصله گذاری هوشمند از روز گذشته، یادآور شدبر اساس این طرح قرار شد واحدهای صنفی کم خطر و کم ریسک با اخذ تعهد و اجرای پروتکل های بهداشتی و دریافت کد رهگیری به فعالیت بازگردند.

استاندار مازندران با بیان این که وضعیت روز گذشته به عنوان نخستین روز کاهش محدودیت های طرح فاصله گذاری، نگران کننده‌ بود و نباید به این شکل تداوم داشته باشد، اظهار داشت: انتظار این است که بر اساس ابلاغ ستاد ملی آنچه که نکات بهداشتی محسوب می شود، رعایت شود و اصناف در سامانه حضور پیدا کنند و مردم هم هنگام حضور در حوزه های اجتماعی، فاصله ها و حفاظت فردی را رعایت کنند.

حسین زادگان با اشاره به اینکه شرایط سخت اصناف و بازاریان برای دولت اهمیت دارد، افزود: دولت برای تامین نان و جان مردم هدفمندانه و هوشمندانه، طرح فاصله گذاری هوشمند را انتخاب کرده است.

وی جلوگیری از ورود به پیک دوم شیوع ویروس کرونا را منوط به همکاری مردم و دستگاه های اجرایی و بازاریان عنوان کرد و گفت: مردم باید نسبت به ویروس کرونا با نگاه نگران و جدی رفتار کرده و از عادی انگاری خودداری کنند.

استاندار مازندران همچنین به نحوه فعالیت اصناف و بازاریان اشاره کرد و گفت: دریافت کد رهگیری سلامت به معنی رعایت نکات بهداشتی نیست و باید همه صنوف پروتکل ها و دستورالعمل های سلامت را در واحدهای خود اجرایی کنند و تذکرات لازم را در محیط کار خود برای اطلاع مردم نصب نمایند.

حسین زادگان با بیان این که مقرر شد نیروی انتظامی، تعزیرات، اتاق اصناف، بازرسان قرارگاه زیستی استان و بازرسان ویژه بلافاصله حضور یابند و با جدیت بر روند اجرای پروتکل های بهداشتی نظارت کنند، افزود: واحدهای صنفی که پروتکل ها را رعایت نکنند بهیچ وجه ادامه کار آن ها میسر نیست و اجازه نخواهیم داد فعالیت آن ها جان مردم را بخطر اندزد، لذا انتظار است که به سامانه مراجعه نمایند، تعهدات لازم را بدهند و رعایت کنند.

وی با اشاره به این که از صدا وسیما انتظار داریم چونان مراحل قبلی، در این مرحله نیز وضعیت موجود و دانش و آگاهی مردم را نسبت به فاصله گذاری هوشمند بیشتر کنند، گفت: مردم باید معنای واقعی فاصله گذاری هوشمند را بدانند و در مراجعه به بازار، مطب پزشکان، بانک ها و اجتماع رعایت کنند.

استاندار با بیان این که در ادارات پرتردد نیز با علامتگذاری های لازم نسبت به رعایات فاصله و موازین بهداشتی اقدام شود، تاکید کرد: باید مکان های پرخطر در اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند و تهدیدات آن ها تبیین و اطلاع رسانی شود.

حسین زادگان از مردم خواست از مراجعات غیر ضرور به دستگاه قضایی امتناع کنند و از امکاناتی که برای عدم حضور در این مکان ها برای و حضور اندک مردم در آن ها فراهم شده استفاده نمایند. گفتنی است در این جلسه فرمانداران سراسر استان نیز از طریق ویدئوکنفرانس مشارکت داشتند.

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) : ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید