بررسی مشکلات آبزی پروری استان در نشست صمیمی استاندار با آبزی پروران / پایانه صادراتی شیلاتی از اولویت های استان در حوزه آبزی پروری است

0

احمد حسین زادگان در نشست صمیمی با نمایندگان تشکل های شیلاتی و برخی تولیدکنندگان و آبزی پروران بخش خصوصی؛ مسایل، مشکلات و نقطه نظرات آنان را شنید و در جهت تسهیل امور این بخش در حوزه بانکی، صدور مجوزها و … دستورات لازم را صادر کرد. ‎

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : احمد حسین زادگان در این نشست با اشاره به این که همواره پیگیر مشکلات و مسایل حوزه شیلات و آبزی پروری بوده ام و نشست حاضر نیز برای شنیدن مشکلات آبزی پروران، پیگیری مسایل آنان و حوزه شیلات برگزار شده است، گفت: فعالیت بخش خصوصی و مسایل و مشکلات آنان برای ما اهمیت فوق العاده دارد و تداوم نشست با بخش های مختلف را به این منظور آغاز کرده ایم.

استاندار با تاکید بر این که بخش خصوصی نباید برای دریافت تسهیلات؛ بدون دلیل معطل بوروکراسی های غیر ضرور اداری و بانکی باشد، افزود: بخش خصوصی نیز باید در کنار حمایت ها و اقدامات بخش دولتی که باید موثرتر و کارآمدتر باشد، در سایه پیگیری های مستمر، مطالبه گری کند و گفتگوی بخش دولتی و خصوصی باید مداوم باشد.

استاندار تسریع در اتمام پایانه صادراتی شیلاتی را یک اولویت در این بخش عنوان کرد و اظهار داشت: راه اندازی پایانه ها اولویت نخست ما در حوزه تولید است.

حسین زادگان با تاکید بر این که فرآوری محصولات شیلاتی نیز باید از پیگیری های جدی باشد، عنوان کرد: زمانی آبزی پروری به سودآوری مطلوب می رسد که صنایع تبدیلی در کنارش باشد.

وی با اشاره به این که ظرفیت های شیلاتی خصوصا ظرفیت های دریا دست نخورده است و باید بیشتر در این راستا تلاش شود، گفت: از ظرفیت آب بندان ها نیز باید برای پرورش ماهی بنحو مطلوب تری بهره برد.

استاندار بر استفاده از بازارهای مستعد برای عرضه محصولات شیلاتی تاکید کرد و یادآور شد: بازار  cis  یکی از بازارهای خوب منطقه است و برآنیم ارتباطات با استانداران کشورهای حوزه خزر و شمال را بویژه از طریق ویدئوکنفرانس توسعه دهیم.

در آغاز این دیدار که خیریانپور، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار و شهیدی فر، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان نیز حضور داشتند، محمدزاده، مدیرکل شیلات مازندران با بیان این که ۱۲ هزار نفر در حوزه شیلات استان مشغول به فعالیت هستند، یادآور شد: در سال ۹۸ در حوزه محصولات شیلاتی بالغ بر ۱۰۵ هزار تن تولید و ۱۱ هزار تن صادرات داشته ایم.

گفتنی در این نشست همچنین نمایندگان تشکل های شیلاتی و برخی تولیدکنندگان بخش خصوصی به بیان مسایل و مشکلات آبزی پروری و نقطه نظرات خود در این خصوص پرداختند. 

 

آدرس اینستاگرام

khanekhabar
شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری :۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید