مقابله با کرونا پایان نیافته، بازاریان و مردم، فاصله گذاری را با جدیت رعایت کنند

0

 

مجیدحسین زادگان گفت: گرچه وضعیت مازندران در مورد بیماری کرونا بهتر از روزها و هفته های گذشته است است لیکن این بمعنای وضعیت سفید نیست و همه باید اجرای طرح فاصله گذاری را رعایت کنند. ‎

خانه خبر مازندران – عباس ناساری :مجید حسین زادگان، استاندار مازندران با بیان این که گرچه در خصوص بیماری کرونا استان مازندران در مقایسه با روزها و هفته های قبل؛ در وضعیت بهتری بسر می برد لیکن این به معنای وضعیت سفید نیست، گفت:  هنوز افرد بسیاری در بیمارستان ها بستری هستند و افرادی هم روزانه به بیمارستان ها و کلینک ها مراجعه می کنند و این بدان معناست که این ویروس همچنان وجود دارد لذا از مردم عزیز استان انتظار دارم و خواهش می کنم که همچنان با جدیت موازین بهداشتی را رعایت کنند.

حسین زادگان با اشاره به این که هدف از اجرای طرح فاصله گذاری هوشمند در ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی این بود که به فعالیت های اقتصادی مردم آسیب نرسد، افزود: بسیاری از مشاغل بویژه مشاغل غیررسمی در این دوره بیشترین آسیب را می بینند لذا برای این که زودتر به شرایط عادی بازگردیم، این طرح اجرا شد.

استاندار با بیان این که برخی اصناف پرریسک بازارشان تعطیل است، تاکید کرد: از اصناف و بازاریانی که اکنون مشغول فعالیت هستند انتظار داریم برای حفظ جان خود و مردم فاصله گذاری را جدی بگیرند.

مقام عالی دولت در مازندران بر رعایت فاصله گذاری در بانک ها تاکید ویژه نمود و یادآور شد: از مردم می خواهیم حداقل فاصله تاکید شده را رعایت و از ماسک و وسایل بهداشتی استفاده کنند و مساله را جدی بگیرند چرا که اگر دوباره مازندران درگیر شود و شاهد پیک دوم باشد، واقعا سخت خواهد بود.

 

مدیرکل دفتر فنی ، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک، عنوان کرد:

ضرورت رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری

احمد توکلی در جلسه مشترک شورای ترافیک و کمیته ایمنی سوانح رانندگی استان، تاکید کرد: رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری یک ضرورت است.

خانه خبر مازندرانعباس ناساری : احمد توکلی، مدیرکل دفتر فنی، امور عمرانی و حمل و نقل و ترافیک استانداری مازندران در این نشست مشترک با تاکید بر اینکه رعایت پروتکل ها و نکات بهداشتی در حوزه حمل و نقل عمومی درون شهری و برون شهری یک ضرورت است، خاطر نشان کرد: ضد عفونی کردن مستمر و مداوم اتوبوس ها، مینی بوس ها، ون ها و تاکسی ها در راستای مقابله با کرونا ویروس از جمله اولویت های اصلی می باشد.

وی افزود: با توجه به افزایش تصادف در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ فرمانداران با تشکیل جلسات تخصصی شورای ترافیک شهرستان با رویکرد کاهش تصادفات اقدامات لازم را معمول نمایند.

توکلی تصریح کرد: جهت کنترل بیشتر تخلفات رانندگی در راستای کاهش تصادفات، موضوع هوشمند سازی دوربین های کنترل سرعت و پایش در حوزه های درون شهری و برون شهری بطور جدی می بایست مدنظر قرار گیرد.

 

 

استاندار: میز خدمت در مازندران آسیب شناسی می شود 

ارایه خدمات الکترونیک در مقابله با کرونا موثر است

احمد حسین زادگان با اشاره به این که همه دستگاه ها موظف به اجرای میز خدمت شدند تا میزان حضور ارباب رجوع، بوروکراسی های زائد و پیگیری های مردم کمتر شود و مردم را کمتر درگیر نماید، اظهار داشت: در این مقطع که درگیر مقابله با شیوع کرونا هستیم، میز خدمت بسیار می تواند به ما کمک کند. ‎

خانه خبر مازندرانعباس ناساری : احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان با بیان این که ابلاغ کردیم جلسات استانداری و استانی حتی الامکان بصورن ویدئوکنفرانس برگزار شود، گفت: جلسات استان در بخش های مختلف را در چند روز اخیر با رعایت فاصله معقول و منطقی و موازین بهداشتی آغاز کردیم تا کار مردم به تعویق نیفتد و باید به این روند سرعت بدهیم.

حسین زادگان با اشاره به این که از جمله مباحثی که پیش از شیوع کرونا در نظام اداری شروع شده بود، موضوع دورکاری کارکنان بود، افزود: دورکاری در روند اجرا دارای مشکلاتی بود و پیشبرد امور در عمل در این ساز و کار دقیق پیش بینی نشده بود و گاهی امور مردم معطل می ماند.

وی با بیان این که برای اجرای درست دورکاری برخی آمادگی ها و زیرساخت لازم  و کارگروهی که این ساز و کارها را احصا کند وجود نداشت، گفت: امروز مقرر شد این گارگروه در اسرع وقت تشکیل شود، فعالیت ها و اموری که قابلیت دورکاری را داشته باشد بنحوی که امور مردم به تعویق نیفتد، دقیقا احصا شود.

استاندار ادامه داد: همچنین مقرر شد؛ در مورد نوبت بندی و نوبت دهی کارکنان نیز بررسی ویژه صورت گیرد تا مشخص شود دستورات چند درصد اجرا می شود.

وی با اشاره به این که در خصوص میز خدمت نیز همه دستگاه ها موظف به اجرای آن شدند تا میزان حضور ارباب رجوع، بوروکراسی های زائد و پیگیری های مردم کمتر شود و مردم را کمتر درگیر نماید، اظهار داشت: در این مقطع که درگیر مقابله با شیوع کرونا هستیم، میز خدمت بسیار می تواند به ما کمک کند و در این خصوص بیشتر باید میز خدمت الکترونیک برجسته شود و خدماتش شتاب بگیرد تا مراجعه مردم را در دستگاه ها کم کند.

استاندار، عنوان داشت: مسئولیت ویژه ای برای این پروژه مشخص شده تا در بازه زمانی محدود؛ فعالیت هایی که در دستگاه های اجرایی دارای قابلیت ارایه در میز خدمت و از طریق خدمات الکترونیک به مردم است، شناسایی شود و هم اگر در حوزه های زیرساختی مشکلاتی وجود دارد، دستگاه ها خدمات بیشتری را بتوانند از طریق میز خدمت بصورت الکترونیک ارایه کنند.

 

          آدرس اینستاگرام khanekhabar
شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید