اساندار مازندران تاکید کرد: ضرورت حمایت همگانی از فعالیت های بهزیستی در مقابله با کرونا

0

گوهردهی، مدیرکل بهزیستی در دیدار با استاندار مازندران، اقدامات این اداره کل در مقابله با کرونا را تشریح کرد / استاندار مازندران در این دیدار بر حمایت همگانی از فعالیت های بهزیستی در این راستا تاکید نمود.

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : فرزادگوهردهی، مدیرکل بهزیستی مازندران در دیدار با احمد حسین زادگان، استاندار مازندران، گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته از سوی این اداره کل را در پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا ارائه کرد.

استاندار مازندران با تقدیر از عملکرد و اقدامات مطلوب و موثر بهزیستی استان در پیشگیری و مقابله با کرونا، گفت: بهزیستی علیرغم امکانات محدود ، به مدد تلاش و پیگیری های مستمر و موثر پرسنل و کارکنان این مجموعه توانست به طیف گسترده ای از جامعه هدف خود خدمات ارایه نماید و در مقابله با شیوع آن اهتمام کند و ضرورت دارد همه این مجموعه را در مقابله با کرونا حمایت کنند.

حسین زادگان گفت: ارایه خدمات به جامعه هدف بهزیستی که تعدادی از آنان مشکلات جسمی-حرکتی و یا معلولیت ذهنی داشته و دارند، کاری مهم، سخت و قابل تقدیر است و بهزیستی استان در چنین شرایطی؛ عملکرد خوب و مثبتی را از خود به جای گذاشت.

وی شناساندن خدمات بهزیستی به آحاد مردم را ضروری دانست و تصریح کرد: تولید ماسک، گان و تهیه مواد ضدعفونی توسط جمعی از مددجویان بهزیستی استان مازندران علاوه بر سبک کردن بار تولیدکنندگان و رفع نیاز جامعه هدف، از جمله اقدامات مهمی بود که در بحران ناشی از کرونا صورت گرفت.

استاندار مازندران با اشاره به مشکلات و فشار های روحی روانی ناشی از شیوع کرونا، خدمات مراکز مشاوره تلفنی بهزیستی را در استان در این مورد موثر و ارزشمند برشمرد.

حسین زادگان به کمک خیرین و حضور پررنگ آنها در حمایت از محرومین جامعه در همراهی مجموعه بهزیستی اشاره کرد و اظهار داشت: نتیجه اقدامات و فعالیت های بهزیستی ، این نهاد حمایتی را بعنوان سازمانی دلسوز ، فداکار و همراه با نیازمندان به جامعه شناسانده است.

در ابتدای این دیدار؛ گوهردهی با قدردانی از توجه استاندار مازندران به سازمان بهزیستی، گفت: درایت و تلاش های شما در مبارزه با شیوع کرونا ستودنی و کم نظیر است. اگر حضور و پیگیری های شخص جنابعالی بعنوان رئیس ستاد مقابله با کرونای استان نبود، هماهنگی صورت گرفته بین دستگاه های اجرایی دشوار می شد و از این بابت از شما بسیار ممنونم.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات بهزیستی مازندران در مبارزه با کرونا در طی ۵۰ روز گذشته در جامعه هدف پرداخت و اظهار داشت: خوشبختانه بهزیستی از جمله دستگاه های کشور بود که بلافاصله اقدامات پیشگیرانه را پس از اعلام شیوع کرونا به مرحله اجرا گذاشت.

گوهردهی؛ خدمات دهی به ۸۲ مرکز فعال به بیش از ۲۶۰۰ توانخواه و مقیمان مراکز شبانه روزی بدون مشاهده موارد مبتلا و مشکوک، حمایت های روحی و روانی و معیشتی از خانواده های تحت پوشش که درگیر بیماری کرونا بوده و پیگیری و بازدیدهای مستمرجهت سنجش وضعیت سلامت آنان، پایش تلفنی وضعیت سلامتی کلیه مددجویان و گروه های هدف در دو مرحله، پاسخ به تماس های تلفنی چند هزار نفر از مددجویان و مردم، ضدعفونی روزانه و مستمر مراکز نگهداری و ادارات، ویزیت روزانه و تب سنجی مستمر توانخواهان مقیم مراکز شبانه روزی و پرسنل ادارات، جذب بالغ بر ۵/۱۷ میلیارد ریال کمک های خیرین، تهیه و توزیع ۱۱ هزار بسته معیشتی در میان مددجویان بویژه ساکنین مناطق آسیب پذیر حاشیه شهرها، فعالیت ۵۵ کارگاه تولیدی ماسک و گان بصورت گروهی و یا خانگی با بکارگیری توانمندی های ۱۷۰ تن از اعضای جامعه هدف بهزیستی و تولید بیش از ۱۵۶۰۰۰ ماسک و ۴۲۰۰ گان تا این تاریخ، تدوین پروتکل های حمایتی و مددکاری جهت همکاری با بسیج، دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر برای پیگیری وضعیت بیماران شناسایی شده، تهیه بالغ بر ۵۰ کلیپ ، ۱۲ مصاحبه تخصصی با خبرگزاریها و راه اندازی پویش همدلی برای بخشش اجاره بهای مهدهای کودک را از جمله اقدامات بهزیستی استان در این مورد عنوان کرد.

 

آدرس اینستاگرام khanekhabar
شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری :۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید