استاندار مازندران: اطلاع رسانی، تکلیف قانونی دستگاه های اجرایی است / باور و تلاش روابط عمومی ها و رسانه ها، موجب آگاهی بخشی در مقابله با کرونا شد

0

احمد حسین زادگان در مراسم گرامی داشت روز روابط عمومی، گفت: اگر ما توانستیم در بحران سیل و کرونا در جهت اطلاع رسانی بموقع و آگاهی رسانی به مردم و تغییر رفتار در جامعه توفیق پیدا کنیم، بخاطر باور و تلاش روابط عمومی ها و رسانه ها بود. ‎

خانه خبر مازندران – عباس ناساری : احمد حسین زادگان، استاندار مازندران در این مراسم ضمن تبریک ۲۷ اردیبهشت به همه فعالان عرصه روابط عمومی و رسانه، با اشاره به این که عدم درک درست جایگاه روابط عمومی، موضوعی عام و فراگیر است و تنها مختص برخی مدیران نیست، گفت: روابط عمومی ها باید خودشان برای درک و تبیین درست این جایگاه و نقش موثر روابط عمومی اهتمام کنند.

استاندار با بیان این که مردم حق دارند از اخبار و اطلاعات، آگاهی داشته باشند، افزود: دستگاه ها اجرایی و سازمان ها و نهادها باید حق مردم را در این خصوص رعایت کنند و اخبار را با صحت و بصورت کامل در اختیار مردم قرار دهند.

وی ادامه داد: کسانی که به نقش مردم اعتقاد دارند، رابطه نزدیکتری با روابط عمومی ها و نهادهای مدنی دارند.

استاندار با بیان این که اعتقاد و باور مدیر برای رساندن اخبار به مردم نشانه آگاهی و شجاعت اوست، اظهار داشت: بهمان نسبت سکوت خبری نشانه ضعف یک مدیر است.

وی عنوان کرد: اگر ما توانستیم در بحران سیل و کرونا در جهت اطلاع رسانی بموقع و آگاهی رسانی به مردم توفیق پیدا کنیم و در جامعه تغییر رفتار ایجاد شود بخاطر باور و تلاش روابط عمومی ها و رسانه ها بود.

رییس شورای هماهنگی روابط عمومی های استان، بیان کرد: مدیران باید اطلاع رسانی را بعنوان یک تکلیف قانونی و شرعی بحساب آورند و به نقش و جایگاه روابط عمومی باور داشته باشند.

حسین زادگان با اشاره به این که ارتباط مدیران با روابط عمومی ها بصورت شبانه روزی؛ نشانه اهمیت و جایگاه روابط عمومی است، افزود: روابط عمومی نباید یکسویه عمل کند و فقط گزارش مدیر و دستگاه متبوع را ارایه نماید، بلکه باید دیدگاه جامعه را نیز در بخش های مختلف انعکاس دهد.

استاندار ابراز داشت: مجموعا با همراهی رسانه ها و روابط عمومی ها و مدیریت هنرمندانه اطلاع رسانی، فضای خوبی در استان حاکم است.

حسین زادگان با اشاره به این که در روابط عمومی بدنبال ساختار سازی بودیم، گفت: هدف از تشکل شورای روابط عمومی و اطلاع رسانی استان، عدم تصدی گری و سپردن مدیریت و برنامه ریزی به خود روابط عمومی هاست.

گفتنی است، در این مراسم با حضور استاندار، روابط عمومی های برتر فرمانداری ها، دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل، شهرداری ها و ۵ تن از پاکبانان و مدافعان سلامت محیط با اهداء لوح تقدیر، تجلیل شدند

 

 آدرس اینستاگرام khanekhabar
شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) :۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

نظر خود را بیان کنید