آیین بهره برداری از باند جدید فرودگاه رامسر با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران

0

 باند جدید فرودگاه رامسر با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران و حسینی، منتخب مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی امروز به بهره برداری رسیده است. 

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد:

نشستن اولین هواپیمای ایرباس

در فرودگاه رامسر

بهره برداری از باند فرودگاه رامسر اقدامی ماندگار در جهت توسعه

 

محمد اسلامی در آیین بهره برداری از باند جدید فرودگاه رامسر از نقش رامسر در توسعه غرب استان به عنوان قطب گردشگری سخن راند و گفت: با برطرف شدن موانع پروازی فرودگاه رامسر، اولین هواپیمای ایرباس در این فرودگاه بر زمین نشست و این اقدام ماندگار زمینه ساز توسعه در این منطقه خواهد شد. ‎

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی در آیین بهره برداری از باند جدید فرودگاه رامسر با بیان این که رامسر یکی از قطب های گردشگری کشور می باشد که می تواند نقش تاثیرگذاری در  رونق و شکوفایی غرب مازندران ایفا کند، افزود: فرودگاه رامسر در این منطقه و فرآیند توسعه نقش محوری داشته و سال ها بدلیل موانع پروازی این نقش معطل مانده بود.

اسلامی اظهار داشت: با برطرف شدن موانع پروازی فرودگاه رامسر و برقراری شرایط ایمنی، مردم توانستند از این باند جدید استفاده کنند و اولین هواپیمای ایرباس در این فرودگاه بر زمین نشست و موجبات توسعه حمل و نقل عمومی، گردشگری و افزایش توریسم در این منطقه فراهم شده است.

وی افزود: پیش از این فقط دو ایرلاین و هواپیماهای محدود می توانستند وارد این فرودگاه شوند لیکن با بهره برداری از این باند جدید، همه ایرلاین ها و هواپیماها می توانند به فرودگاه رامسر رفت و آمد داشته باشند و یک اقدام ماندگار است که زمینه دسترسی و سفر مردم ما به اقصی نقاط کشور و با بین المللی شدن آن در آینده به کشورهای همسایه و دیگر کشورهای جهان فراهم شده است.   

گفتنی است، باند جدید فرودگاه رامسر با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران و حسینی، منتخب مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی امروز به بهره برداری رسیده است.

استاندار مازندران در آیین بهره برداری از باند جدید فرودگاه رامسر، عنوان کرد:

تجهیز امکانات ملی در فرودگاه رامسر

توسعه زیرساخت ها رونق سایر بخش ها را در پی دارد

احمد حسین زادگان، در این مراسم گفت: مازندران خدمات ملی را با امکانات محلی ارائه می دهد ولی در پروژه توسعه فرودگاه رامسر امکانات ملی تجهیز شده است که این مهم مرهون‌ توجه دولت و حمایت های وزیر راه و شهرسازی می باشد.

احمد حسین زادگان در آیین بهره برداری از باند جدید طرح  توسعه جامع فرودگاه رامسر  با اشاره به اینکه  این اقدام مهم دولت با تلاش های قابل تقدیر وزیر راه و شهرسازی عملیاتی شده است، خاطرنشان کرد: توسعه زیر ساخت ها و ساختارها موجب رونق و پیشرفت در سایر بخش ها بویژه گردشگری و  اقتصادی می گردد.

وی افزود: مازندران خدمات ملی را با امکانات محلی ارائه می دهد ولی در پروژه توسعه فرودگاه رامسر امکانات ملی تجهیز شده است که این مهم مرهون‌ توجه دولت و پیگیری ها و حمایت های وزیر راه و شهرسازی می باشد.

استاندار مازندران تصریح کرد: در حوزه محورهای مواصلاتی در استان  اتفاقات خوبی صورت گرفته است و به نوعی ۶۰ درصد از پروژه های راه و شهرسازی مازندران در این دوره  محقق شده است.

حسین زادگان اظهار نمود: پروژه محور تنکابن _ الموت قزوین نیاز به بیش از ۲  هزار میلیارد تومان اعتبار  دارد که با پیگیری های صورت گرفته و رفع موانع و ورود بخش خصوصی در آینده شاهد افتتاح این پروژه مهم  می باشیم و پروژه ی کریدور شرق به غرب مازندران نیز به عنوان یک اولویت با حمایت های وزیر راه و شهرسازی در مسیر اجرا قرار خواهد گرفت.

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: روحیه مطالبه گری در مردم، موجب توسعه و پیشرفت استان می گردد لذا پرداختن به متن واقعی مطالبات موجب تحرک مدیران و دستگاه های اجرایی نیز می شود و تنها در سایه وحدت و همدلی می توان به اعتلا و شکوفایی مازندران امید داشت.

 

 

مراسم افتتاح پروژه های باند جدید فرودگاه رامسر با حضور

وزیر راه و شهرسازی و استاندار مازندران

مراسم افتتاح پروژه های باند جدید فرودگاه رامسر با حضور محمد اسلامی و احمد حسین زادگان، حسینی، منتخب مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی برگزار شد / باند جدید فرودگاه رامسر، نخستین باند بتنی فرودگاهی ساخته شده است که به دلیل وجود موانع، پس از باند بتنی فرودگاه تبریز افتتاح می شود و دومین باند بتنی بهره برداری شده کشور محسوب می‌شود. 

 

 مراسم بهره برداری از طرح توسعه جامع فرودگاه رامسر با حضور محمد اسلامی و احمد حسین زادگان، حسینی، منتخب مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی هم اکنون برگزار شد.

باند جدید فرودگاه رامسر، نخستین باند بتنی فرودگاهی ساخته شده است که به دلیل وجود موانع، پس از باند بتنی فرودگاه تبریز افتتاح می شود و دومین باند بتنی بهره برداری شده کشور محسوب می‌شود.

ساخت این باند با طول ۲۷۰۰ و عرض ۴۵ متر، با اعتبار ۱۱۰۰ میلیارد ریال سال ۸۸ بر اساس مصوبه دولت و توسط وزارت راه و شهرسازی به عنوان مجری آغاز شد.

سال ۹۵ عملیات ساخت پل، سیویل ورک روشنایی باند و خط کشی انجام شد.

در ماه های اخیر نیز با اختصاص ۷۰ میلیارد ریال اعتبار عملیات بهسازی و توسعه اپرون و تاکسیوی و نیز دوربرگردان هواپیما را به همراه روشنایی باند انجام شده و برای افتتاح این باند، ۹ مانع طبیعی و ساختمانی برطرف شده است.

با بهره برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم می شود.

 

 

 

استاندار مازندران در گفتگو با خبرنگاران در رامسر:

توسعه فضاهای فرودگاهی مازندران

از اولویت ها توسعه ای استان است

احمد حسین زادگان در حاشیه آیین بهره برداری از باند جدید فرودگاه رامسر با اشاره به این مطلب، گفت: این پروژه از اولویت های مردم نیز بوده است و آنچه که موجب خرسندی مردم شود، هدف اصلی از اجرای برنامه هاست. 

احمد حسین زادگان در این مراسم گفتگو با خبرنگاران با اشاره به این که توسعه فضاهای فرودگاهی مازندران یکی  از اولویت های ما بوده است، افزود: این پروژه از اولویت های مردم نیز بوده است و آنچه که موجب خرسندی مردم شود، هدف اصلی از اجرای برنامه هاست.

وی با بیان این که این اقدام خوب اتفاقی نبوده و بر اساس مطالعات انجام شده و نشانگر توجه نظام و دولت به توسعه رامسر است،  اظهار داشت: بدون شک در پی توسعه باند و فراهم شدن زمینه برای نشستن هواپیماهای بزرگ تر و جلب و جذب سرمایه گذار و گردشگر، مردم نیز خوشحال و خرسند می شوند و خوشحالی مردم ما را هم خرسند می کند.

استاندار مازندران، بیان کرد: رامسر قطب گردشگری کشور است و بهمین دلیل با توجه دولت، حمایت وزیر راه و شهرسازی و پیگیری های استانی و شهرستانی و مردمی این اتفاق مهم رقم خورده است.

گفتنی است، باند جدید فرودگاه رامسر با حضور محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی و احمد حسین زادگان، استاندار مازندران و حسینی، منتخب مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس یازدهم و برخی مدیران استانی امروز به بهره برداری رسیده است.

نظر خود را بیان کنید