بازدید شهردار واعضای شورای اسلامی شهرقائم شهراز پروژه لندفیل بهداشتی این شهرستان

0

 خانه خبر مازندران – عباس ناساری: امروز شنبه ۱۳/۱۰/۱۳۹۹ شهردار و سید هادی فضلی (رئیس شورای شهرقائم شهر)،دکترپویامهر، مهندس محمدنصیرمتانی (اعضای محترم شورای شهر) و مهندس حجازی معاونت عمرانی شهرداری از محل احداث لند فیل بهداشتی زباله در سایت دفن زباله شهرداری قائمشهر واقع در جاده کیاکلا بازدید بعمل آوردند..

مهندس عباس صالح زاده شهردارقائم شهر پیرامون این بازدید بشرح زیر مطالبی بیان داشت که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

صالح زاده گفت: سایت فوق در زمینی به مساحت ۴۹ هزار متر مربع و به ارتفاع تقریبی و متوسط ۱۰ متر و حجم ۴۰۰ هزار متر مکعب آغاز گردید و با انتخاب پیمانکار از طریق فراخوان و مناقصه عمومی عملیات اجرایی آن آغاز گردیده است .

وی افزود: خرید زمین توسط شهرداری قائمشهر صورت گرفت در سال ۹۸ و سال ۹۹ با جذب ۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات پسماند در حوزه ملی و استانی، کار اجرایی آغاز گردید .

شهردار قائم شهرگفت :روش اجرای طرح توسط حوزه معاونت خدمات شهری شهرداری قائمشهر تهیه و توسط سازمان شهرداریهای کل کشور و سازمان پسماند استان مازندران بازنگری و به تایید رسید .

صالح زاده اشاره داشت: حداقل ۴ سلول بزرگ در برنامه شهرداری قائمشهر قرار دارد و پس از تامین اعتبار لازم توسط اعتبارات دولتی ۳ سلول دیگر  به اجرایی می گردد و در اثر اجرای کامل طرح تمامی دپوههای زباله ۵۰ سال گذشته نیز بازکنی ، تفکیک و ساماندهی اصولی خواهد گردید .

وی گفت:قرارداد اجرای سلول اول ۳.۷ میلیارد و با افزایش ۲۵ درصد سقف مازاد حدود ۴.۷ می گردد که عمده اعتبارات تامین شده با پیگیری‌های لازم توسط شهرداری قائمشهر توسط اعتبارات پسماند کشور تامین شده  و ردیف اعتباری برای این سایت در بودجه و اعتبارات تعلق گرفته است . از مزایای اجرای طرح جلوگیری از دسترسی حیوانات و اهشام به سایت دفن زباله ، جلوگیری از نفوذ شیرابه به بستر زمین و آبهای زیرزمینی و همچنین جلوگیری از اشاعه و متصاعد شدن بوی زباله در اثر باد غالب می باشد و این سلول به تنهایی قابلیت ۱۰ سال پذیرش زباله را داشته و با اجرای ۴ سلول پذیرش برای حداقل ۳۰ سال مدیریت پسماند زباله صورت خواهد گرفت.

مهندس صالح زاده اشاره داشت : از دیگر کارهای انجام شده در محل دفن زباله انعقاد قرارداد احداث کارخانه پردازش  با دو خط مجزا  ۲۵۰ تنی پردازش زباله که هر دو خط دارای سرند بالستیک جهت بهبود راندمان پردازش خط زباله می باشند به مبلغ ۲۳ میلیارد تومان  انعقاد قرارداد صورت گرفته که کار ساخت کارخانه توسط طرف قرارداد آغاز گردیده و جزییات آن در گزارش بعدی خدمت همشهریان عزیز ارائه خواهد شد .

شهرداری قائمشهر با شرایط سخت اقتصادی وبیماری کرونا همواره و  متداوما ساماندهی سایت زباله را برای شهر قائمشهر در سالهای ۹۹ ، ۹۸  در برنامه خود قرار داده است .

شماره تماس مدیرسایت(عباس ناساری) : ۰۹۱۱۲۲۶۹۷۰۷

آدرس الکترونیکی :abbasnasari1947@gmail.com

نظر خود را بیان کنید